Żelowe bazy i topy

Filtrowanie produktów
Ładuję...
Nie znaleziono produktów pasujących do wybranych kryteriów

Wejdź w świat Semilac

Co to jest lakier bazowy do paznokci?

Paznokcie żelowe pozwalają nam cieszyć się wyszukaną stylizacją przez parę tygodni. By żele do paznokci były trwałe – ich aplikacja musi przebiegać prawidłowo i z poszanowaniem zalecanej procedury stosowania! Jeśli wykonujesz paznokcie żelowe musisz wiedzieć, czym jest żelowa baza pod lakier lub żel UV do paznokci.

Co to jest żel bazowy?

To silny żel UV bazowy (niektórzy mówią na niego także lakier bazowy do paznokci) pod manicure żelowy lub akrylowy, a także pod stylizacje wykonane przy pomocy produktów z linii Semi Hardi.

Żel UV bazowy nakładamy na naturalną płytkę paznokcia, która wcześnie powinna zostać właściwie opracowana. Jeśli nie wiesz, jak nałożyć bazę żelową UV - prześledź naszą instrukcję - dzięki niej dowiesz się, jak to zrobić i jak uzyskać idealne paznokcie żelowe!

Jak zawsze najważniejsza jest dbałość o higienę - pamiętaj, by przed nałożeniem żelu bazowego zdezynfekować dłonie oraz ocenić stan paznokci.

Jeśli płytka jest uszkodzona - istnieją przeciwwskazania do wykonania manicure metodą żelową. W przypadku, gdy paznokcie są w dobrej formie możemy przystąpić do pracy :)

W pierwszej kolejności przy pomocy Pushera odsuwamy skórki, które wcześniej możemy zmiękczyć preparatemSemilac Cuticle Remover. Jeśli skórki odstają możemy je delikatnie podciąć. Należy jednak robić to ostrożnie i z wyczuciem! 

Kolejnym etapem jest nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom. Do tego celu użyjemy pilnik Semilac Quality o gradacji 100/180 Po nadaniu odpowiedniego kształtu możemy dodatkowo zmatować płytkę przy użyciu bloku polerskiego. Polecamy Semilac Quality 180. Po wykonaniu tych czynności należy odtłuścić płytkę - przydadzą się waciki bezpyłkowe i Semilac Nail Cleaner.

Później nakładamy Primer i cierpliwie czekamy aż do momentu jego odparowania. Teraz czas na punkt programu, który wymagać będzie od nas niesamowitej precyzji - tylko wtedy uzyskasz najlepsze paznokcie żelowe!

Pod paznokieć podkładamy szablon Semilac, a na płytkę paznokcia aplikujemy żel bazowy UV Semilac (przy żelach UV trójfazowych jest to element konieczny, przy żelach jednofazowych użycie żelu bazowego nie jest wymagane, jednak może to wydłużyć trwałość manicure).

Po wykonaniu powyższych czynności na żelową bazę możemy położyć lakier lub kolorowy żel UV. Baza żelowa do paznokci stanowi solidny fundament – zapewnia idealną przyczepność kolejnego produktu i pozwala cieszyć się nienagannym manicure przez długie tygodnie (o ile zostanie odpowiednio zaaplikowana). To idealne rozwiązanie dla Pań, które chcą mieć zadbane paznokcie, ale nie mają czasu na częste tworzenie wyszukanych stylizacji.

Dodatkowymi plusami manicure żelowego jest zabezpieczenie przed urazami, ułatwienie zapuszczenia naturalnej płytki paznokcia, a także możliwość nadania różnej długości oraz kształtu płytce. Baza żelowa Semilac utwardza się zarówno w systemie UV jak i UV LED. Czas utwardzania żelu bazowego zależy od rodzaju lampy, z której korzystamy. 

Jak długo utwardzać żel bazowy w lampie?

Baza żelowa do paznokci – Semilac Power Base – nakładana jest na naturalną płytkę paznokcia. Jak długo utwardzać żel UV bazowy?

Poniżej podajemy czas utwardzania, w zależności od posiadanej lampy.

  • Lampa 6W LED – żel bazowy utwardzamy 45 sekund
  • Lampa 9W LED – żel UV bazowy utwardzamy 30 sekund
  • Lampa 24W LED – lakier bazowy do paznokci utwardzamy 30 sekund
  • Lampa LED 36W – bazę żelową do paznokci utwardzamy 20 sekund
  • Lampa 48/24W LED – żelową bazę utwardzamy 5 sekund
  • Lampa UV 36W – żel UV utwardzamy 2 minuty

Żelowa baza pod lakier?

Semilac pod lakier hybrydowy poleca bazę hybrydową dla żeby uzyskać najładniejsze paznokcie żelowe! W szerokiej ofercie Semilac znajdują się wszystkie produkty potrzebne do stworzenia profesjonalnego manicure metodą klasyczną, hybrydową i żelową, w tym także bazy odpowiednie dla każdego typu stylizacji.

Zdobienia wykonywane przy pomocy kolorowego żelu UV wymagają wcześniejszego użycia żelu bazowego Semilac UV Gel Power Base, w przypadku żeli UV trójfazowych.

Żele do paznokci jednofazowe nie wymagają użycia żelu bazowego, jednak nie ma przeciwwskazań, by był on pierwszą warstwą tworzonego manicure. Wykorzystana w ten sposób żelowa baza dodatkowo ochroni płytkę paznokcia oraz wydłuży trwałość tworzonej przez nas stylizacji. 

Tworząc manicure hybrydowy sięgniemy po bazę pod hybrydę Semilac Base, Semilac Vitamin Base lub Semilac Base/Top 2in1, która zwiększy przyczepność lakieru i ochroni płytkę paznokcia. Bogate portfolio Semilac daje gwarancję dopasowania odpowiednich produktów najwyższej jakości do konkretnego typu wykonywanej stylizacji.