Żele budujące

Filtrowanie produktów
Ładuję...
Produkty: 8
Sortowanie nazwa produktu a-z
NAJNIŻSZA CENA
NAJWYŻSZA CENA
NAZWA PRODUKTU Z-A
NAJPOPULARNIEJSZE
Produkty: 8
Sortowanie nazwa produktu a-z
NAJNIŻSZA CENA
NAJWYŻSZA CENA
NAZWA PRODUKTU Z-A
NAJPOPULARNIEJSZE

Wejdź w świat Semilac

Żele budujące – prawdziwy must have każdej stylistki paznokci

Wykonanie profesjonalnego manicure oraz pielęgnacji dłoni nie jest zadaniem prostym, choć na pierwszy rzut oka może się tak wydawać. Prawdziwe wyzwanie dla większości osób, które zajmują się manicure zawodowo, stanowią klientki z krótkimi, łamliwymi i zniszczonymi paznokciami. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, ale na pierwszy plan wysuwają się nieprawidłowo i zbyt często wykonywane zabiegi kosmetyczne. W takich okolicznościach bardzo ważną rolę pełnią odpowiednie produkty, dedykowane do pracy na osłabionych paznokciach. Umożliwiają one odpowiednie wykonanie całego zakresu usług, powiązanych z odbudowaniem płytki paznokcia. Ta czynność jest bazą, na której można w następnej kolejności zrobić właściwy manicure, w zależności od potrzeb i wymagań każdej z pań. W przeciwnym przypadku stylizacja bywa nietrwała, efekt nie zadowala klientek, a w skrajnych sytuacjach – zrobienie manicure nie jest w ogóle możliwe.

Żele budujące UV – wyposażenie niezbędne podczas przedłużania paznokci

Ogromną popularnością wśród osób zainteresowanych usługami stylistek cieszy się przedłużanie paznokci. Niezbędne do jego wykonania są wysokiej jakości produkty, takie jak żele UV i żele budujące. Umożliwiają one odbudowę uszkodzonej lub zbyt krótkiej płytki paznokcia w szybki i trwały sposób. Asortyment musi spełniać szereg restrykcyjnych wymagań, dotyczących nie tylko konsystencji, ale także jakości. Wśród produktów, które dają możliwość odbudowania paznokci, najczęściej wykorzystywane są takie, które posiadają odpowiednią gęstość i lepkość. Wymienione właściwości mają niebagatelne znaczenie podczas przedłużania paznokci, ponieważ produkt nie spływa oraz umożliwia szybkie utwardzenie pod wpływem promieni UV, emitowanych przez lampy. Żele budujące, dzięki swojej konsystencji zachowują trwałość i wytrzymałość na niektóre uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu manicure żelowy pięknie prezentuje się nawet po kilku tygodniach od jego wykonania.

Jednofazowy żel UV – produkt najlepszy dla początkującej manicurzystki

Żele UV różnią się od siebie pod wieloma względami, a jednym z najważniejszych jest rola, jaką pełnią podczas wykonywania stylizacji. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, dzięki którym przedłużenie lub nadbudowanie płytki paznokcia jest możliwe. Dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z manicure najbardziej korzystny będzie zakup jednofazowego żelu. Jest to istotne, ponieważ można go zastosować na każdym z etapów przedłużania i regeneracji. Ma on odpowiednią konsystencję, która utwardza się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Taki produkt jest stosunkowo łatwy w aplikacji, a co najważniejsze można go bez obaw używać na etapie nakładania kolejnych warstw w trakcie przedłużania paznokci. Asortyment o jednofazowej formule może być również z powodzeniem wykorzystywany przez doświadczone stylistki. Wszystko zależy od upodobań i predyspozycji każdej manicurzystki oraz oczekiwań klientki, która zgłasza się do salonu kosmetycznego.

Nie tylko gęstość – na co warto zwrócić uwagę stosując żele budujące?

Na powodzenie zabiegu przedłużania paznokci wpływa wiele czynników. Oczywiście, głównym z nich jest gęstość żelu, choć istotne znaczenie mają również inne właściwości. Dużą rolę pełni temperatura, która panuje w pomieszczeniu podczas wykonywania manicure przy pomocy żelu. Gdy jest zbyt ciepło, produkt staje się zbyt rzadki, a kiedy pomieszczenie się znacząco ochładza – żel gęstnieje i traci swoją elastyczność. Utrata właściwości przekłada się na trwałość wykonanej stylizacji. Z tego względu należy dokonać wszelkich starań, aby akcesoria były przechowywane w odpowiednich warunkach atmosferycznych.