Ładuję...

Tipy

Prady dla początkujących użytkowniczek :

1. Czy wiesz, że odtłuszczając płytkę paznokcia wacikiem nasączonym Nail Cleanerem nie powinno się dotykaj skórek? Dzięki temu nie natłuścisz paznokci sebum.

2.Pamiętaj zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia przy nakładaniu każdej warstwy (baza, kolor i top). Zwróć uwagę, aby na końcu paznokcia nie zgromadził się nadmiar produktu. Jeśli tak się stanie to przeciągnij czystym pędzelkiem po płytce w celu jego ściągnięcia.

3. Jeżeli poczujesz nieprzyjemne pieczenie podczas utwardzania bazy czy żelu nie przejmuj się! Jest to naturalny efekt procesu polimeryzacji, czyli zmiany stanu skupienia. Przechodzenie w stan ciała stałego zawsze wyzwala sporo ciepła, które płytka odbiera w postaci mocnego pieczenia. Dzieję się tak, dlatego, że polimeryzacja jest reakcją egzotermiczną, czyli wydziela się w niej ciepło. Możesz na chwile ten proces zatrzymać wyciągając rękę spod lampy, ale pamiętaj, aby utrzymać zalecany czas utwardzania produktu.

4. Nie zapomnij nakładać cienkich warstw lakieru. W przeciwnym razie utwardzi się tylko jego powierzchowna część, a w środku produkt będzie miał nadal płynną konsystencję. Efektem tego jest nieestetyczne marszczenie się stylizacji.

5. Pamiętaj, że bardzo ważne jest właściwe ułożenie dłoni w lampie. Wszystkie palce, także kciuki powinny być dobrze doświetlone.

6. Czy wiesz, że Cuticle Remover umożliwia bezinwazyjne usuwanie nadmiaru skórek wokół paznokci? Jego specjalna formuła zmiękcza stwardnienia, by poprawić komfort i precyzję zabiegu.

7. Dla większej trwałości manicure hybrydowego zaaplikuj bezpośrednio na odtłuszczoną płytkę paznokcia Primer, odczekaj aż odparuje (Primer kwasowy) i nałóż ulubioną bazę. Primer działa na zasadzie taśmy dwustronnej zwiększając przyczepność bazy do naturalnej płytki paznokcia. Na początku przygody z mani polecamy Primer witaminowy.

8. Czy wiesz, że lakier hybrydowy Extend 5w1 zawiera w sobie 5 najbardziej pożądanych właściwości? Jest jednocześnie bazą, kolorem i topem, a dodatkowo daje możliwość nadbudowania płytki paznokcia i jej przedłużenia nawet do 1 cm!

9. Czy wiesz, że baza Semilac Protect & Care wspomaga regenerację i wzmacnia cały paznokieć? Dodatkowo pozwala również nadbudować i przedłużyć płytkę paznokcia. Jest wzbogacona o proteiny, olej z drzewa herbacianego, diamentowy pyłek, biotynę oraz glicerynę.

10. Czy wiesz, że Semilac Fiber Base to bardzo mocna baza hybrydowa z włóknami nylonowymi? Jest idealnym wsparciem dla kruchych paznokci.

11. Czy wiesz, że Pedicure Base została stworzona specjalnie na potrzeby malowania paznokci u stóp? Dodtkowo jej formuła została wzbogacona o witaminy E i B5

12. Pamiętaj, że pyłki można nakładać tylko na utwardzone produkty hybrydowe, nigdy bezpośrednio na płytkę paznokcia.

13. Jeżeli podczas aplikacji lakieru hybrydowego rozlejesz go na skórki lub nie będziesz zadowolona z efektu nie utwardzaj go w lampie. Wystarczy, że zmyjesz go wacikiem nasączonym Nail Cleanerem i zaczniesz od początku.

14. Pamiętaj, aby podczas aplikacji lakieru hybrydowego odciągnąć kciukiem lub sąsiadującym palcem wały okołopazokciowe, a przy samych skórkach użyj pędzelka Multitool 2in1.

15. Użyj bazy Fiber Base, aby podbić kolory neonowe oraz pastelowe wydobywają ich pełne piękno.

16. Czy wiesz, że Peeling Care do dłoni to bogata w składniki aktywne formuła, która delikatnie złuszcza skórę dłoni, jednocześnie ją pielęgnując? Dodatkowo poprawia krążenie i pozwala na lepsze wchłanianie kosmetyków, które później nałożysz.

17. Bąbelki znajdujące się na powierzchni lakieru to nic innego jak powietrze wtłoczone w produkt. Jeśli lakier nie został jeszcze utwardzony, to możesz się ich pozbyć poprzez delikatne ściągniecie ich za pomocą pędzelka od lakieru albo przebij je cienkim pędzelkiem do zdobień.

18. Jeśli chcesz pozbyć się napowietrzonych bąbelków z lakieru hybrydowego to delikatnie go odkręć i zostaw na noc. W tym czasie powietrze ulotni się z produktu.

19. Pamiętaj, aby po zakończeniu wykonania stylizacji pędzlem od nail art'u zamoczyć go w topie. Następnie wytrzyj go w suchy wacik, nie skręcając przy tym włosia. Jeżeli produkt zdążył się utwardzić na włosiu oczyść go cleanerem, a ewentualne uszkodzenia precyzyjnie wytnij ostrymi cążkami.

20. Do przedłużania paznokci o kształcie migdałka i owalu należy użyć szablonów slim, a do paznokci o kształcie kwadratu szablonów wide.

21. Pamiętaj, aby nie wstrząsać butelką lakieru przed użyciem, gdyż może to spowodować mocne napowietrzenie lakieru. W celu wymieszania lakieru delikatnie zroluj go w dłoniach.

22. Czy wiesz, że pielęgnująca baza Dream Long z wysoką koncentracją włókien fibrowych i witaminą E dedykowana jest dla osób marzących o długich i mocnych paznokciach? Dodatkowo zabezpiecza ona paznokcie przed obgryzaniem i daje możliwość przedłużenia oraz nadbudowy.

23. Czy wiesz, że odżywka Protect&Care otacza płytkę paznokcia niewidzialną tarczą ochronną, która chroni je przed złamaniami oraz mikrourazami? Dzięki temu nie musisz obawiać się o stan i wygląd swoich paznokci!

24. Pamiętaj, że wegańska odżywka Beauty Care zadba o zdrowy i piękny wygląd paznokci oraz poprawi ich kondycję. Dodatkowo tworzy błyszczącą i twardą powłokę na ich powierzchni.

25. Czy wiesz, że lakiery Extend Care 5w1 posiadają nową innowacyjną formułę, która pielęgnuje Twoje paznokcie? Ponadto są alternatywą dla żelu i można nimi wykonać w prosty sposób nadbudowę i przedłużenie paznokci.

26. Czy wiesz, że lakier hybrydowy można ściągnąć acetonem oraz removerem? Remover oprócz czystego acetonu zawiera dodatkowo nawilżającą lanolinę.

27. Czy wiesz, że gradacja na pilniu świadczy o jego ziarnistości, a dokładniej o tym, ile drobnych ziarenek znajduje się na 1 centymetrze kwadratowym tego narzędzia? Im większa gradacja pilnika, tym jest on bardziej łagodny.

28. Aby przyspieszyć rozpuszczanie lakieru hybrydowego acetonem, zmatuj powierzchnie topu przed założeniem Semilac Wraps. Przyspieszy to wnikanie acetonu w strukturę lakieru.

29. Zasadą jest, że część pilnika z logiem jest łągodniejsza, a druga strona ostrzejsza.

Porady dla zaawansowanych użytkowniczek:

1. Aby poprawnie zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia naturalnego, przy piłowaniu kształtu użyj pilnika o gradacji pomiędzy 180 a 220. Pozwoli to uniknąć rozdwajania się warstw płytki, a manicure hybrydowy będzie trwalszy.

2. Aby wypoziomować bazę np. Semilac Fiber Base, po zaaplikowaniu jej na płytkę paznokciową możesz odwrócić dłoń wewnętrzną stroną do góry - siła grawitacji sprawi, że produkt będzie rozłożony równomiernie.

3. Pamiętaj, że jeżeli żel budujący wymaga zaaplikowania bazy - aplikujemy ją w formie małej kropelki na powierzchnię paznokcia, a następnie wcieramy pędzelkiem do masy żelowej. Im mniej produktu tym lepiej.

4. Pamiętaj, że produkty "no wipe" są zdecydowanie twardsze od produktów z dyspersją - stąd, gdy nie masz wzmocnionych paznokci bazą hybrydową, zaleca się używania produktów, na których po utwardzeniu powstaje lepka warstwa.

5. Nie zapomnij odpylając nadmiar pyłu z powierzchni płytki kierując pędzel ku górze - skórki się podniosą i będą idealnie czyste.

6. Pamiętaj, że forma do przedłużania paznokci powinna być przedłużeniem paznokcia. Na łączeniu formy z wolnym brzegiem nie może ona nigdzie odstawać (nie może być dziury).

7. Czy wiesz, że lakiery z kolekcji Shimmer Stone mają formułę "HEMA FREE"? Zostały stworzone z myślą o osobach szczególnie wrażliwych na składniki HEMA.

8.Pamiętaj, że przy pracy frezarką Mini Pen hybrydę ściąga się przy 20 - 30 tys. obrotów, a skórki opracowuje się przy 10-20 tys. obrotów.

9. Pamiętaj, że przy pracy frezarką Compact Lite hybrydę ściąga się przy 20 - 30 tys. obrotów a skórki opracowuje przy 10-15 tys. obrotów.

10. Pamiętaj, że przy pracy frezarką 24W hybrydę ściąga się przy 12,5 - 15 tys. obrotów, a skórki opracowuje się przy 3 -5 tys. obrotów.

11. Pamiętaj, że przy pracy frezarką No Dust hybrydę ściąga się przy 15 - 20 tys. obrotów, a skórki opracowuje się przy 5 - 10 tys. obrotów. Dodatkowo pochłania ona pył powstały podczas pracy.

12. Pamiętaj, że przy pracy frezarką Pro White hybrydę ściąga się przy 15 - 16 tys. obrotów, a skórki opracowuje się przy 5 -6 tys. obrotów.

13. Pamiętaj, że przy pracy frezarką 65W hybrydę ściąga się przy 15 - 16 tys. obrotów, a skórki opracowuje się przy 5 - 6 tys. obrotów.

14. Pamiętaj, że przy pracy frezarką Diamond hybrydę ściąga się przy 12,5 - 15 tys. obrotów, a skórki opracowuje się przy 6 -7 tys. obrotów.

15. Nie zapomnij, aby przed zmianą kierunku obrotów frezarki obroty urządzenia były zmniejszone do zera.