Chat with us, powered by LiveChat
Filtrowanie produktów
Ładuję...
Produkt: 1
Sortowanie najpopularniejsze
NAJNIŻSZA CENA
NAJWYŻSZA CENA
NAZWA PRODUKTU A-Z
NAZWA PRODUKTU Z-A
  1. -22%
    Maseczki ochronne 3 warstwowe 50 szt.
    149,00 zł 189,99 zł
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149,00 zł
Produkt: 1
Sortowanie najpopularniejsze
NAJNIŻSZA CENA
NAJWYŻSZA CENA
NAZWA PRODUKTU A-Z
NAZWA PRODUKTU Z-A

Wejdź w świat Semilac

Maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji - zmniejsz ryzyko zakażenia!

Maseczka ochronna może ograniczyć rozprzestrzenianie się różnych chorób zakaźnych, które atakują układ oddechowy i rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Noszenie maski może być pomocne, jeżeli zastosujemy jednocześnie inne metody zapobiegania zakażeniu. Należy przestrzegać higieny rąk oraz unikać bliskiego kontaktu - utrzymywać co najmniej 1 metr odległości od innych.

Dostępne w naszej ofercie trzywarstwowe, jednorazowe maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk zmniejszą ryzyko zakażenia oraz sprawią, że poczujesz się bezpieczniej.

Zalety maseczek jednorazowych

Maseczka ochronna może być wielorazowa. Taka maseczka uszyta zazwyczaj z bawełny może służyć nam przez dłuższy czas, lecz trzeba ją regularnie po każdym użyciu prać i odkażać. Oferowane przez nas jednorazowe maseczki ochronne na twarz wykonane są z włókniny, specjalnie sprasowanej, aby uzyskać bardzo dobre właściwości filtracyjne. Są to trójwarstwowe maseczki, bardzo skuteczne ze względu na niską przepuszczalność. Skutecznie filtrują bakterie, umożliwiając jednocześnie swobodne oddychanie. Sprawdzają się w przychodniach i szpitalach, a także w gabinetach kosmetycznych, sklepach oraz w codziennym noszeniu, wszędzie tam, gdzie chcemy czuć się bezpiecznie.

Maseczka ochronna jednorazowa wyróżnia się niską ceną oraz wysoka skutecznością. Nie bez powodu stosowana jest także jako maska chirurgiczna. Jednorazowa maseczka na twarz ochronna jest chętnie wybierana przez medyków. Można w niej swobodnie oddychać, jest wygodna i dobrze dopasowana do twarzy. Stanowi zaś skuteczną barierę dla bakterii i wirusów, dzięki wysokiej filtracji i odpowiednim przyleganiu do twarzy.

Oferowane przez nas maseczki ochronne na twarz jednorazowe są wygodne i skuteczne, można je szybko założyć lub zdjąć dzięki bocznym gumkom, które zakłada się za uszy. Można je kupić w zestawach po 10 lub po 50 sztuk.

Maska ochronna na twarz, aby była skuteczna, musi być prawidłowo założona, tylko wtedy jest dobrze dopasowana do twarzy i chroni przed przedostaniem się drobnoustrojów chorobotwórczych do ust i nosa. Maska ochronna na usta musi także szczelnie zakrywać nos. Ponadto, maska na twarz ochronna jednorazowa, aby była skuteczna, musi być regularnie zmieniana.

W jaki sposób bezpiecznie założyć i zdjąć maseczkę ochronną?

Jednorazowe maseczki ochronne do twarzy pełnią skutecznie swoją funkcję, jeżeli są prawidłowo zakładane, zdejmowane i wyrzucane. Ochronna maska na twarz musi być zakładana czystymi rękoma, umytymi wodą z mydłem lub środkiem na bazie alkoholu. Najskuteczniej oczyści ręce specjalny płyn do dezynfekcji, który należy nanieść na uprzednio umyte i wysuszone ręce. Maseczkę nakładamy tak, aby szczeliny między twarzą a maską były jak najmniejsze. Należy unikać dotykania maski podczas jej noszenia. Gdy nasiąknie wilgocią, bezwzględnie trzeba wymienić ją na nową. Aby bezpiecznie zdjąć maskę, należy chwycić ją za gumki mocujące, nie dotykając jej przedniej powierzchni. Maseczki jednorazowe wrzucamy do zamykanego kosza na śmieci, a następnie dokładnie myjemy ręce.

Płyn dezynfekujący do rąk - skuteczna ochrona przed zakażeniem

Produkty do dezynfekcji rąk to substancje w płynie, piance lub żelu, zawierające aktywne składniki likwidujące drobnoustroje znajdujące się na skórze. Stosuje się je w profilaktyce zakaźnych chorób wirusowych jako uzupełnienie mycia rąk wodą z mydłem. Są bardziej skuteczne w usuwaniu zarazków od mydła antybakteryjnego.

Płyn do dezynfekcji Semilac można stosować do dezynfekcji rąk oraz różnych powierzchni. Ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Ten środek do dezynfekcji rąk skutecznie chroni przed koronawirusem, wirusami grypy i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Płyn do dezynfekcji może być stosowany również w sytuacji, gdy woda i mydło nie są dostępne, warto więc nosić go ze sobą.

Środków do dezynfekcji rąk warto używać również przy obchodzeniu się z surową żywnością - przygotowywaniu jej do spożycia, przed zakładaniem soczewek kontaktowych, podczas opieki nad chorym, po skorzystaniu z toalety, po kichaniu lub kaszlu.