FAQ

Znajdziesz tutaj najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów oraz odpowiedzi na każde z nich!

Pytania i odpowiedzi
Dodaj pytanie

REJESTRACJA I ZAKUPY

1. Czy mogę złożyć zamówienie bez rejestracji (jako gość)?
Zamówienie w sklepie internetowym Semilac można złożyć jako gość (bez logowania). Zachęcamy jednak do składania zamówień po zalogowaniu – dzięki temu możliwe jest sprawdzenie historii zamówień, zarządzanie kontem, śledzenie nadanych paczek lub dodanie wielu adresów wysyłki. Dodatkowo pozwala to skrócić proces składania zamówień.
2. Czy mogę złożyć zamówienie przez infolinię?
Obecnie nie ma takiej możliwości. Zamówienia można składać w prosty i wygodny sposób na stronie www.semilac.pl.
3. W jaki sposób mogę się upewnić, że złożone przeze mnie zamówienie zostało przekazane do realizacji?
O przekazaniu zamówienia do realizacji zostaniesz poinformowany mailowo:

a) przy wyborze opcji „za pobraniem” - wysyłka następuje od razu po złożeniu zamówienia.
b) złożenie zamówienia z wyborem opcji „przedpłata na konto" - realizacja zamówienia następuje po potwierdzeniu płatności przez Blue-Media lub PayPal. 
4. Czy mogę wycofać złożone zamówienie?
Złożone zamówienia można anulować. W tym celu należy skontaktować się z działem obsługi klienta: telefonicznie +48 61 306 70 30 lub mailowo sklep@semilac.eu. Zamówienie może być anulowane na każdym etapie jego realizacji. Zwrot środków za zamówienia z wyborem opcji przedpłaty trwa do 14 dni roboczych.
5. Czy mogę zmienić produkty w moim zamówieniu, po jego złożeniu?
Niestety nie ma możliwości nanoszenia zmian w zamówieniu po jego złożeniu. Przypominamy jednak, że na zwrot przesłanych produktów bez widocznych śladów użytkowania dajemy aż 30 dni (licząc od daty ich dostarczenia pod wskazany adres). W przypadku chęci domówienia dodatkowych produktów, można anulować wcześniejsze zamówienie (wysyłając maila z informacją na sklep@semilac.eu) i złożyć nowe.
6. Czy mogę zmienić adres doręczenia po złożeniu zamówienia?
Oczywiście. Do etapu wysyłki (która zostaje potwierdzona mailem wysyłanym po utworzeniu listu przewozowego) zmianę adresu doręczenia należy zgłaszać kontaktując się z działem obsługi Klienta - telefonicznie +48 61 306 70 30 lub mailowo sklep@semilac.eu.

Po nadaniu przesyłki zmiana adresu może zostać wykonana przez:

a) dział obsługi Klienta na polecenie Klienta – kontakt za pośrednictwem Contact Center firmy DHL,
b) samego klienta.

Po nadaniu paczki klientowi przesyłany jest SMS z indywidualnym kodem PIN. Dzięki niemu może on skorzystać z jednorazowej zmiany adresu, bez poniesienia dodatkowych kosztów w ramach danego oddziału doręczenia firmy DHL.
7. Czy mogę odebrać towar w sklepie stacjonarnym Semilac?
Nie ma możliwości odbioru zamówień w sklepach stacjonarnych Semilac. Można jednak zlecić ich nadanie do sklepu Żabka lub Freshmarket (na terenie całej Polski). Przypominamy, że produkty Semilac można kupić bezpośrednio w Akademiach Semilac (w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie oraz Kielcach) lub w punktach sprzedaży.
8. Czy zakupy dokonywane za pośrednictwem sklepu internetowego Semilac są dodatkowo premiowane?
W sklepie internetowym Semilac gratyfikujemy zakupy naszych Klientów specjalnymi bonusami, które są dodawane do zakupów. Ich wybór jest uzależniony od wysokości kosztów na koszyku zakupowym. Pełna lista specjalnych gratisów dostępna jest na stronie semilac.pl
9. Czy mogę sprawdzić status realizacji zamówienia? Jeśli tak, to gdzie?
Status realizacji zamówienia można sprawdzić samodzielnie na stronie internetowej, gdy składamy zamówienie po zalogowaniu oraz kontaktując się z działem obsługi klienta – telefonicznie +48 61 306 70 30 lub mailowo sklep@semilac.eu.
10. Czy można umówić kuriera na konkretną godzinę?
Po podjęciu przesyłki przez kuriera DHL, Klient otrzymuje informacje o przewidywanym oknie czasowym jej doręczenia. W celu zmiany wyznaczonej godziny, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą odpowiedzialną za dostarczenie paczki.

PŁATNOŚCI

1. Na jakie konto bankowe mogę dokonać płatności za zamówienie?
Sklep internetowy Semilac nie przyjmuje płatności przelewem na konto firmowe. Do wykonania płatności służą specjalne systemy: Blue-Media (dla płatności w ZŁ) oraz Pay-Pal (płatność w EUR), do których automatycznie przekierowani są składający zamówienie na www.semilac.pl
2. Czy towar mogę odebrać osobiście?
Zamówień składanych w naszym sklepie online nie można odbierać osobiście. Pod wskazany w zamówieniu adres dostarcza je kurier.
3. Jakie są formy płatności za zakupiony towar?
W sklepie internetowym Semilac obowiązują dwie formy płatności. Jeśli wysyłka odbywa się na terenie Polski (korzystanie ze strony PL) jest to:

a) pobranie – płatność przy odbiorze,
b) przedpłata na konto (przelew) - płatność za pośrednictwem Blue-Media.

W przypadku wysyłki zagranicznej (korzystanie ze strony EN) jest to przedpłata na konto (przelew) - płatność za pośrednictwem Pay-Pal.
4. W jakiej walucie można dokonać płatności?
Na stronie www.semilac.pl płatność dokonywana jest w ZŁ, natomiast na stronie www.semilac.eu w EURO.
5. Co mam zrobić jeśli wybrałem/am płatność on-line, a nie dokonałem/am wpłaty?
Zamówienie, które nie zostało opłacone nie zostanie przedłożone do realizacji. Nie mamy możliwości reaktywacji płatności. Zachęcamy do złożenia nowego zamówienia.

WYMIANA I ZWROTY

1. Jaki jest termin zwrotu pieniędzy za odesłany towar?
Termin zwrotu przedpłaconych środków wynosi do 14 dniu roboczych.
2. Czy produkty zakupione w sklepie stacjonarnym mogę zwrócić do sklepu internetowego i odwrotnie?
Produkty zakupione u dystrybutorów podlegają wymianie na towar pozbawiony wad jedynie w punkcie, w którym zostały one zakupione. Zwroty z zakupów w sklepie stacjonarnym nie są rozpatrywane przez dział reklamacji sklepu internetowego Semilac.

Zwrot towarów zamówionych na www.semilac.pl może odbyć się jedynie za pośrednictwem działu reklamacji sklepu internetowego – nie zostanie on rozpatrzony przez żaden ze sklepów stacjonarnych.

Informacje o zwrotach i reklamacji znajdują się na oficjalnej stronie Semilac.
3. Przesyłką jakiego typu najlepiej zwrócić reklamowany towar, zamówiony na www.semilac.pl?
Wszystkie zwroty i reklamacje produktów Semilac odbywają się na koszt producenta. W celu otrzymania listu przewozowego należy postępować zgodnie z naszymi wytycznymi.

Szczegółowe informacje o zwrotach i reklamacji znajdują się na stronie sklepu.

REKLAMACJE

1. Jak postępować, jeśli otrzymana paczka jest uszkodzona?
Dokładamy wszelkich starań, by produkty zamawiane na www.semilac.pl były odpowiednio zabezpieczone przed wysłaniem. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia przesyłki w transporcie, można złożyć reklamację lub zwrócić uszkodzony produkt.

Szczegółowe informacje znajdują się na na podstronie - Reklamacje i zwroty.
2. Jaki okres gwarancji obejmuje wszystkie produkty Semilac?
Wszystkie lampy dostępne w ofercie Semilac objęte są dwuletnią gwarancją. Gwarancja na lakiery hybrydowe to również 2 lata, jednak po pierwszym otwarciu produktu okres ten wynosi 1 rok. Gwarancja na wszystkie pyłki do paznokci Semilac wynosi 6 lat. Płyny z oferty Semilac objęte są gwarancją na 3 lata. Po otwarciu produktu okres ten wynosi 2 lata. Gwarancja na lakiery klasyczne, żele, oliwki, preparaty i odżywki Semilac to 2 lata, natomiast od momentu otwarcia - 1 rok.
3. W którym sklepie stacjonarnym mogę reklamować zakupiony produkt ?
Zakupiony towar należy reklamować w miejscu jego zakupu.

WIEDZA O PRODUKTACH

1. Czy ceny produktów Państwa dystrybutorów są takie same jak w sklepie internetowym?
Ceny podane na www.semilac.pl są cenami rekomendowanymi – mogą się one różnić od tych w punktach stacjonarnych lub innych sklepach internetowych.
2. Dlaczego kolory w rzeczywistości różnią się od tych na stronie internetowej?
Dokładamy wszelkich starań, by każdy kolor prezentowany na stronach naszego sklepu był wiernym odzwierciedleniem tego, który znajduje się w buteleczkach. Idealne odwzorowanie nie jest jednak zawsze możliwe – choćby przez różne ustawienia jasności monitora.
3. Co oznacza kolor transparentny, pół-transparentny?
Kolor transparentny to kolor przezroczysty, który odsłania barwę znajdującą się pod nim. Kolor pół-transparentny to częściowo przezroczysty kolor, który pozwala tworzyć nieoczywiste i wyszukane stylizacje (na przykład french manicure lub manitiul manicure, bogaty w kuszące przezroczystości).
4. Dlaczego lakiery zmieniają kolor?
Kolory mogą zmieniać swój odcień w momencie, gdy są narażone na zbyt długą ekspozycję na promienie UV (zbyt długie przebywanie na słońcu). Z tej przyczyny przestrzegamy przed trzymaniem lakierów hybrydowych na parapecie, w bezpośrednim sąsiedztwie lampy UV lub na słońcu.
5. Czy Semilac współpracuje/ jest kompatybilny z produktami innych firm?
Semilac gwarantuje najwyższą jakość produktów, którą potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty. Nie rekomendujemy używania naszych produktów z propozycjami innych firm.
6. Na ile aplikacji starcza jedna butelka lakieru Semilac?
Jedna butelka lakieru hybrydowego Semilac (7 ml) starczy na ok. 10 setów.
7. Czy na bazę do lakierów hybrydowych Semilac mogę aplikować lakier klasyczny? Czy musi być to lakier hybrydowy?
Profesjonalna baza do lakierów hybrydowych Semilac dedykowana jest manicure hybrydowemu. Z tej przyczyny nie rekomendujemy nakładania na nią lakierów innych niż hybrydowe. W swojej ofercie posiadamy specjalne odżywki, które mogą stanowić idealną bazę pod lakiery klasyczne.

INNE NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Gdzie produkowane są lakiery Semilac?
Semilac to polska firma, której produkcja zlokalizowana jest w podpoznańskich Komornikach. Produkujemy tam wszystkie nasze produkty, w tym między innymi: lakiery hybrydowe, żele oraz preparaty pielęgnacyjne.
2. O czym świadczą posiadane przez Semilac certyfikaty i atesty (np. Raport Bezpieczeństwa, Dermatest i ISO)?
Raport Bezpieczeństwa potwierdza, że produkt został legalnie wprowadzony do sprzedaży, po przejściu szczegółowej analizy bezpieczeństwa. Głównym dokumentem regulującym tę kwestię jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.

Dermatest to z kolei gwarant sprawdzalności zastosowanych metod kontrolnych oraz bezpieczeństwa. Świadczy o tym, że jakość produktu została sprawdzona i potwierdzona przez niezależny podmiot kontrolny.

Certyfikat ISO 22716:2007 gwarantuje, że nasza firma spełnia wymagania w zakresie produkcji, konfekcji, magazynowania i wysyłki lakierów hybrydowych, płynów, żeli, oliwek i odżywek do paznokci.
3. Czy produkty Semilac są testowane na zwierzętach?
Kwestie etyczne są dla nas bardzo ważne, dlatego nie testujemy naszych kosmetyków na zwierzętach. Tym samym działamy w zgodzie z prawem, a konkretnie z unijną dyrektywą (UE 2003/15/WE), która całkowicie zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach.

Dodaj własne pytanie

W trosce o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, a także w celu zapewnienia pełnej przejrzystości procesów przetwarzania Twoich danych osobowych chcielibyśmy, abyś wiedziała / wiedział, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Nesperta sp. z o.o. z siedzibą w Luboniu, ul. Rejtana 12a
 2. Zawsze gdy masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z przetwarzaniem danych osobowych możesz się skontaktować z naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem iod@nesperta.com
 3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do skorzystania z Naszej oferty.
 4. Odbiorcami danych są wyłącznie podmioty wspierające Nas w realizacji celów wskazanych w punkcie 9. Są to zaufane podmioty z branży IT (hosting, serwis, inne ), operatorzy pocztowi, a także podmioty wspierające Nas marketingowo.
 5. Masz prawo żądania od administratora:
  1. Dostępu do danych osobowych;
  2. Sprostowania danych osobowych;
  3. Usunięcia danych osobowych;
  4. Ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  5. Przeniesienia danych osobowych.
 6. Masz także prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 7. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 8. W przypadku gdy Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody masz prawo do jej cofnięcia bez skutków prawnych dotyczących przetwarzania jakiego dokonano przed jej wycofaniem.
 9. Nesperta przetwarza Twoje dane zgodnie z poniższymi informacjami:

CEL 1: Udzielanie odpowiedzi na zapytania z formularza www

 • Podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO
 • Okres/kryteria: Do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu lub nie dłużej niż 2 lata
 • W praktyce: Składając do Nas zapytanie przez formularz kontaktowy zapewne oczekujesz odpowiedzi. Do jej udzielenia konieczne jest przetwarzanie Twoich danych osobowych – chodzi o to, żebyśmy wiedzieli komu i na co mamy odpowiedzieć.

CEL 2: Ochrona i zabezpieczenie się przed roszczeniami

 • Podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO
 • Okres/kryteria: Przez okres przedawnienia roszczeń
 • W praktyce: Nesperta jak każdy podmiot uczestniczący w obrocie gospodarczym jest narażona na odpowiedzialność prawną, w tym cywilnoprawną w związku czym konieczne jest przechowywanie wszelkich informacji o zdarzeniach, które wstąpiły i które mogą być podstawą do skierowania roszczeń wobec Nesperty. Informacje te mogą stanowić dowód w toczącym się postępowaniu.

CEL 3: Promowanie produktów poprzez dostarczanie dedykowanej treści o charakterze marketingowym

 • Podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO
 • Okres/kryteria: Do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu
 • W praktyce: Dzięki korzystaniu z dostępnych technologii umożliwiających analizę Twojej aktywności w sieci Internet (na podstawie plików Cookie’s) – „profilowanie” - reklamy, które będą do Ciebie kierowane w większym stopniu będą spełniały Twoje potrzeby.
Na podany adres e-mail prześlemy odpowiedź na Twoją wiadomość