Ładuję...

Często zadawane pytania

Witaj, w czym możemy pomóc? Mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

FAQ

Rejestracja i zakup

Czy mogę złożyć zamówienie bez rejestracji (jako gość)?

Zamówienie w sklepie internetowym Semilac można złożyć jako gość (bez logowania). Zachęcamy jednak do składania zamówień po zalogowaniu – dzięki temu możliwe jest sprawdzenie historii zamówień, zarządzanie kontem, śledzenie nadanych paczek lub dodanie wielu adresów wysyłki. Dodatkowo pozwala to skrócić proces składania zamówień.

Czy mogę złożyć zamówienie przez infolinię?

Obecnie nie ma takiej możliwości. Zamówienia można składać w prosty i wygodny sposób na stronie www.semilac.pl lub w aplikacji mobilnej Mój Semilac.

W jaki sposób mogę się upewnić, że złożone przeze mnie zamówienie zostało przekazane do realizacji?

O przekazaniu zamówienia do realizacji zostaniesz poinformowany mailowo:

a) przy wyborze opcji „za pobraniem” - wysyłka następuje od razu po złożeniu zamówienia.
b) złożenie zamówienia z wyborem opcji „przedpłata na konto" - realizacja zamówienia następuje po potwierdzeniu płatności przez Autopay lub PayPo.

Czy mogę wycofać złożone zamówienie?

Złożone zamówienia można anulować. W tym celu należy skontaktować się z działem obsługi klienta: telefonicznie +48 61 306 70 30 lub mailowo sklep@semilac.pl. Zwrot środków za zamówienia z wyborem opcji przedpłaty trwa do 14 dni roboczych.

Czy mogę zmienić produkty w moim zamówieniu, po jego złożeniu?

Niestety nie ma możliwości nanoszenia zmian w zamówieniu po jego złożeniu. Przypominamy jednak, że na zwrot przesłanych produktów bez widocznych śladów użytkowania dajemy aż 30 dni (licząc od daty ich dostarczenia pod wskazany adres). W przypadku chęci domówienia dodatkowych produktów, można anulować wcześniejsze zamówienie (wysyłając maila z informacją na sklep@semilac.pl) i złożyć nowe.

Czy mogę zmienić adres doręczenia po złożeniu zamówienia?

Oczywiście. Do etapu wysyłki (która zostaje potwierdzona mailem wysyłanym po utworzeniu listu przewozowego) zmianę adresu doręczenia należy zgłaszać kontaktując się z działem obsługi Klienta - telefonicznie +48 61 306 70 30 lub mailowo sklep@semilac.pl.

Czy mogę odebrać towar w sklepie stacjonarnym Semilac?

Nie ma możliwości odbioru zamówień w sklepach stacjonarnych Semilac. Można jednak zlecić ich nadanie do urządzenia Paczkomat® InPost (na terenie całej Polski). Przypominamy, że produkty Semilac można kupić bezpośrednio w Akademiach Semilac (w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie oraz Kielcach) lub w punktach sprzedaży.

Czy zakupy dokonywane za pośrednictwem sklepu internetowego Semilac są dodatkowo premiowane?

W sklepie internetowym Semilac gratyfikujemy zakupy naszych Klientów specjalnymi bonusami, które są dodawane do zakupów. Ich wybór jest uzależniony od wysokości kosztów na koszyku zakupowym. Pełna lista specjalnych gratisów dostępna jest na stronie semilac.pl.

Czy mogę sprawdzić status realizacji zamówienia? Jeśli tak, to gdzie?

Status realizacji zamówienia można sprawdzić samodzielnie na stronie internetowej, gdy składamy zamówienie po zalogowaniu oraz kontaktując się z działem obsługi klienta – telefonicznie +48 61 306 70 30 lub mailowo sklep@semilac.pl.

Czy można umówić kuriera na konkretną godzinę?

Po podjęciu przesyłki przez kuriera DPD, Klient otrzymuje informacje o przewidywanym oknie czasowym jej doręczenia. W celu zmiany wyznaczonej godziny, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą odpowiedzialną za dostarczenie paczki.

Płatności

Na jakie konto bankowe mogę dokonać płatności za zamówienie?

Sklep internetowy Semilac nie przyjmuje płatności przelewem na konto firmowe. Do wykonania płatności służą specjalne systemy: Autopay oraz PayPo (dla płatności w ZŁ), do których automatycznie przekierowani są składający zamówienie na www.semilac.pl

Czy towar mogę odebrać osobiście?

Zamówień składanych w naszym sklepie online nie można odbierać osobiście. Pod wskazany w zamówieniu adres dostarcza je kurier.

Jakie są formy płatności za zakupiony towar?

W sklepie internetowym Semilac obowiązują trzy formy płatności. Jeśli wysyłka odbywa się na terenie Polski (korzystanie ze strony PL) jest to:

a) pobranie – płatność przy odbiorze,
b) przedpłata na konto (przelew) - płatność za pośrednictwem Autopay.
c) płatności odroczone PayPo

W jakiej walucie można dokonać płatności?

Na stronie www.semilac.pl płatność dokonywana jest w ZŁ, natomiast na stronie www.semilac.eu w EURO.

Co mam zrobić jeśli wybrałem/am płatność on-line, a nie dokonałem/am wpłaty?

Zamówienie, które nie zostało opłacone nie zostanie przedłożone do realizacji. Nie mamy możliwości reaktywacji płatności. Zachęcamy do złożenia nowego zamówienia.

Wymiana i zwroty

Jaki jest termin zwrotu pieniędzy za odesłany towar?

Termin zwrotu przedpłaconych środków wynosi do 14 dniu roboczych.

Czy produkty zakupione w sklepie stacjonarnym mogę zwrócić do sklepu internetowego i odwrotnie?

Produkty zakupione u dystrybutorów podlegają wymianie na towar pozbawiony wad jedynie w punkcie, w którym zostały one zakupione. Zwroty z zakupów w sklepie stacjonarnym nie są rozpatrywane przez dział reklamacji sklepu internetowego Semilac.

Zwrot towarów zamówionych na www.semilac.pl może odbyć się jedynie za pośrednictwem działu reklamacji sklepu internetowego – nie zostanie on rozpatrzony przez żaden ze sklepów stacjonarnych.

Informacje o zwrotach i reklamacji znajdują się na oficjalnej stronie Semilac.

Przesyłką jakiego typu najlepiej zwrócić reklamowany towar, zamówiony na www.semilac.pl?

Wszystkie zwroty i reklamacje produktów Semilac odbywają się na koszt producenta. W celu otrzymania listu przewozowego należy postępować zgodnie z naszymi wytycznymi.

Szczegółowe informacje o zwrotach i reklamacji znajdują się na stronie sklepu.

Reklamacje

Jak postępować, jeśli otrzymana paczka jest uszkodzona?

Dokładamy wszelkich starań, by produkty zamawiane na www.semilac.pl były odpowiednio zabezpieczone przed wysłaniem. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia przesyłki w transporcie, można złożyć reklamację na podstronie - Reklamacje i zwroty lub zwrócić uszkodzony produkt.

W którym sklepie stacjonarnym mogę reklamować zakupiony produkt?

Zakupiony towar należy reklamować w miejscu jego zakupu.

Wiedza o produktach

Czy ceny produktów Państwa dystrybutorów są takie same jak w sklepie internetowym?

Ceny podane na www.semilac.pl oraz w aplikacji Mój Semilac są cenami rekomendowanymi – mogą się one różnić od tych w punktach stacjonarnych lub innych sklepach internetowych.

Dlaczego kolory w rzeczywistości różnią się od tych na stronie internetowej?

Dokładamy wszelkich starań, by każdy kolor prezentowany na stronach naszego sklepu i aplikacji był wiernym odzwierciedleniem tego, który znajduje się w buteleczkach. Idealne odwzorowanie nie jest jednak zawsze możliwe – choćby przez różne ustawienia jasności monitora.

Co oznacza kolor transparentny, pół-transparentny?

Kolor transparentny to kolor przezroczysty, który odsłania barwę znajdującą się pod nim. Kolor pół-transparentny to częściowo przezroczysty kolor, który pozwala tworzyć nieoczywiste i wyszukane stylizacje (na przykład french manicure lub manitiul manicure, bogaty w kuszące przezroczystości).

Dlaczego lakiery zmieniają kolor?

Kolory mogą zmieniać swój odcień w momencie, gdy są narażone na zbyt długą ekspozycję na promienie UV (zbyt długie przebywanie na słońcu). Z tej przyczyny przestrzegamy przed trzymaniem lakierów hybrydowych na parapecie, w bezpośrednim sąsiedztwie lampy UV lub na słońcu.

Czy Semilac współpracuje/ jest kompatybilny z produktami innych firm?

Semilac gwarantuje najwyższą jakość produktów, którą potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty. Nie rekomendujemy używania naszych produktów z propozycjami innych firm.

Na ile aplikacji starcza jedna butelka lakieru Semilac?

Jedna butelka lakieru hybrydowego Semilac (7 ml) starczy na ok. 10 setów.

Czy na bazę do lakierów hybrydowych Semilac mogę aplikować lakier klasyczny? Czy musi być to lakier hybrydowy?

Profesjonalna baza do lakierów hybrydowych Semilac dedykowana jest manicure hybrydowemu. Z tej przyczyny nie rekomendujemy nakładania na nią lakierów innych niż hybrydowe. W swojej ofercie posiadamy specjalne odżywki, które mogą stanowić idealną bazę pod lakiery klasyczne.

Inne najczęściej zadawane pytania

Gdzie produkowane są lakiery Semilac?

Semilac to polska firma, której produkcja zlokalizowana jest w podpoznańskich Komornikach. Produkujemy tam wszystkie nasze produkty, w tym między innymi: lakiery hybrydowe, żele oraz preparaty pielęgnacyjne.

O czym świadczą posiadane przez Semilac certyfikaty i atesty (np. Raport Bezpieczeństwa, Dermatest i ISO)?

Raport Bezpieczeństwa potwierdza, że produkt został legalnie wprowadzony do sprzedaży, po przejściu szczegółowej analizy bezpieczeństwa. Głównym dokumentem regulującym tę kwestię jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.

Dermatest to z kolei gwarant sprawdzalności zastosowanych metod kontrolnych oraz bezpieczeństwa. Świadczy o tym, że jakość produktu została sprawdzona i potwierdzona przez niezależny podmiot kontrolny.

Certyfikat ISO 22716:2007 gwarantuje, że nasza firma spełnia wymagania w zakresie produkcji, konfekcji, magazynowania i wysyłki lakierów hybrydowych, płynów, żeli, oliwek i odżywek do paznokci.

Czy produkty Semilac są testowane na zwierzętach?

Kwestie etyczne są dla nas bardzo ważne, dlatego nie testujemy naszych kosmetyków na zwierzętach. Tym samym działamy w zgodzie z prawem, a konkretnie z unijną dyrektywą (UE 2003/15/WE), która całkowicie zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach.

Dodaj własne pytanie

Formularz kontaktowy

Administrator Danych Osobowych - Nesperta Europe sp. z o.o. ul. Obornicka 7, 62-002 Jelonek informuje, że przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu odpowiedzi na przesłane pytania.

W trosce o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, a także w celu zapewnienia pełnej przejrzystości procesów przetwarzania Twoich danych osobowych chcielibyśmy, abyś wiedziała / wiedział, że:

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Nesperta Europe sp. z o.o. ul. Obornicka 7, 62-002 Jelonek.
 2. Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych: e-mail: iod@nesperta.com
 3. Źródło danych:
  Twoje dane osobowe otrzymaliśmy bezpośrednio i dobrowolnie od Ciebie podczas składania zamówienia na zakup naszych produktów lub otrzymywania informacji handlowych, w tym newslettera. Dalsze dane osobowe otrzymujemy od Ciebie, gdy rejestrujesz konto klienta w naszym sklepie internetowym.
 4. Zakres, cele i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych:
  Nesperta Europe sp. z o.o. przetwarza dane osobowe w zakresie określonym w formularzach zamówienia, reklamacji, kontaktu, zapisu na newsletter, w szczególności: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres email, numer telefonu.
 5. Cele i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych:
  Administrator przetwarza danych osobowych w następujących przypadkach:
  1. w celu świadczenia usług marketingowych dotyczących produktów własnych (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), w tym: wyświetlania kupującemu treści marketingowych niedostosowanych do jego preferencji (reklama kontekstowa), wyświetlania treści marketingowych dla Kupującego w zgodnie z jego zainteresowaniami (reklama behawioralna), wysyłania powiadomień e-mail o ciekawych ofertach lub treściach zawierających informacje handlowe, prowadzenia innych działań w związku z marketingiem bezpośrednim towarów i usług oraz przesyłania informacji handlowych pocztą elektroniczną, sms, MMS, Telefoniczne i inne działania reklamowe i telemarketingowe, w tym w ramach świadczenia usługi newslettera za zgodą osoby zainteresowanej (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO). W tym celu Administrator przetwarza następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, do czasu wniesienia sprzeciwu lub w przypadku newslettera do czasu cofnięcia zgody.
  2. w celu utworzenie konta klienta (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO) oraz zawarcia i wykonania umowy, w tym obsługi roszczeń (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO). Administrator w tym celu przetwarza następujące dane: imię i nazwisko lub firma, adres e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania lub siedziby, adres dostawy, jeżeli jest inny niż adres zamieszkania lub siedziby, numer NIP, adres IP, pliki cookie, numer zamówienia i numer konta bankowego. Dane przetwarzane są przez okres niezbędny do wykonania, rozwiązania lub wygaśnięcia zawartej umowy lub roszczenia.
  3. w celu obsługi wiadomości za pośrednictwem formularza kontaktowego (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO). Administrator przetwarza następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu przez okres niezbędny do realizacji odpowiedzi i zadań związanych z funkcjonowaniem sklepu internetowego lub cofnięcia zgody.
  4. w celu świadczenia usługi Rezerwacja on-line i wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO), Administrator przetwarza następujące dane: imię i nazwisko, data urodzenia, adres e-mail, numer telefonu, wybór centrum dietetycznego, rodzaj wizyty, termin wizyty. Dane te są przetwarzane przez okres niezbędny do wykonania, rozwiązania lub wygaśnięcia zawartej umowy lub roszczenia.
  5. w celach analitycznych i statystycznych dla usprawnienia świadczonych usług oraz dla bezpieczeństwa, w tym informatycznego oraz zapobiegania i zwalczania prób oszustw (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO), Administrator przetwarza następujące dane: adres IP lub inne identyfikatory oraz informacje gromadzone za pośrednictwem plików cookies lub innych podobnych technologii. Dane te będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem sklepu internetowego lub wyjaśnienia incydentów.
  6. w celu wypełniania obowiązków nałożonych na przedsiębiorcę odpowiednimi przepisami (art. 6 ust. 1 lit. c) RODO). Administrator przetwarza następujące dane: imię i nazwisko, nazwa firmy, adres e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania lub siedziby, adres dostawy, jeżeli jest inny niż adres prywatny lub adres prowadzenia działalności oraz numer NIP, numer zamówienia i numer konta bankowego. Dane będą przetwarzane przez okres wskazany przepisami prawa.
 6. Konsekwencje braku podania danych osobowych:
  Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do skorzystania z Naszej oferty.
 7. Czas przechowywania danych:
  Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane do czasu uzależnionego od podanych wyżej celów lub w zakresie według wymogów obowiązującego prawa. Zgoda na przetwarzanie danych poza wymaganymi prawem, może być wycofana w każdym momencie. Możesz także w każdej chwili sprzeciwić się przetwarzaniu Twoich danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego; dotyczy to również profilowania. W tym celu należy przesłać nam takie żądanie na adres: iod@nesperta.com
 8. Odbiorcy danych:
  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom, którym zlecamy świadczenie usług, wymagających przetwarzanie danych, takich jak: zaufani dostawcy usług IT (hosting, serwisy), operatorzy pocztowi do przesyłania zamówionych produktów, podmioty świadczące usługi archiwizacji i niszczenia dokumentacji oraz wspierające nas marketingowo. Takie podmioty przetwarzają dane osobowe na podstawie pisemnej umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Dane osobowe mogą być także udostępnione uprawnionym organom publicznym w  ściśle określonych prawem przypadkach.
 9. Uprawnienia:
  Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia do innego administratora, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do cofnięcia zgody oraz skargi do organu nadzoru w przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO. W Polsce jest to Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, którego dane kontaktowe można znaleźć pod linkiem: https://uodo.gov.pl/pl/p/kontakt.
  Powyższe uprawnienia można zrealizować przesyłając pisemne zgłoszenie na adres wymieniony w pkt. 1 lub 2, tj.: iod@nesperta.com
 10. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych zawiera Polityka Prywatności znajdująca sie pod adresem: https://semilac.pl/pl/polityka-prywatnosci

pola obowiązkowe