Ładuję...
Porady

Zwykły lakier na hybrydę? A może pod? Sprawdź, czy to dobry pomysł

Manicure hybrydowy to doskonała alternatywa dla zwykłych lakierów. Panie doceniają jego trwałość i wygodę. Dodatkowo właściwie wykonana hybryda nie niszczy paznokci, a zachwyca gładkością i intensywnością koloru. Co, jeśli jednak mamy sporo zwykłych lakierów i niestraszne nam paznokciowe eksperymenty?  Czy na hybrydę można nałożyć zwykły lakier i jak to wpływa na jakość manicure?

Czy można pomalować hybrydę zwykłym lakierem?

Wiele kobiet porzuciło zwykły lakier do paznokci na rzecz hybrydy z uwagi na trwałość takiego manicure, starannie wykonany będzie bowiem się utrzymywał nawet przez 3 tygodnie! Szeroka gama kolorów lakierów hybrydowych pozwala stworzyć wymarzoną stylizację paznokci. Delikatny french, klasyczna czerwień lub jaskrawe, neonowe kolory – możesz wybierać spośród nieograniczonych możliwości! Ekstrawaganckie, geometryczne czy azteckie wzory na paznokciach są szczególnie lubiane w nadchodzącym okresie letnio-wiosennym.

Co jednak w sytuacji, gdy cały czas masz w posiadaniu całkiem pokaźną kolekcję zwykłych lakierów? Jeśli nie są zaschnięte, a pędzelki są w dobrym stanie, pewnie zastanawiasz się, czy hybrydę można pomalować zwykłym lakierem. Jest to rozwiązanie, które może się sprawdzić w sytuacjach awaryjnych, jeśli potrzebujesz szybkiej zmiany koloru. Pamiętaj jednak, aby lakier nakładać cienkimi warstwami i cierpliwie czekać do wyschnięcia.

Trwałość takiego rozwiązania zwykle jest taka sama jak przy wykonywaniu pełnych hybryd. Jeśli zatem poszukujesz odpowiedzi na pytanie, czy na hybrydę można położyć zwykły lakier, odpowiedź brzmi: tak, można! Lakier hybrydowy to warstwa utwardzona, na której zwykły lakier bardzo łatwo rozprowadzić. Po jego wyschnięciu wystarczy nałożyć top coat i nowa stylizacja gotowa!

Hybryda ze zwykłym lakierem

Trendy w stylizacji paznokci cały czas się zmieniają. Fanki perfekcyjnego manicure poszukują rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb. Rozwija się nie tylko wzornictwo, ale i techniki wykonywania paznokci. Obecnie znaleźć możemy rozwiązania określane jako półhybryda, gdzie wykorzystuje się zwykły lakier i top hybryda.

Zanim przystąpisz do malowania, możesz płytkę wypolerować bloczkiem, a następnie odtłuścić cleanerem. Następnie całość pokryć tradycyjną bazą do paznokci hybrydowych. Niektóre Panie na przygotowaną jak do tradycyjnej hybrydy płytkę paznokcia nakładają lakier i top. Trwałość takiego rozwiązania może być niższa niż przy zastosowaniu kolorowych lakierów hybrydowych, jednak zwykły lakier pod hybrydą w formie dodatkowych wzorków malowanych odręcznie to strzał w dziesiątkę. 

Inną metodą jest rezygnacja z matowienia i piłowania płytki bloczkiem polerskim, a następnie zastąpienie bazy zwykłą odżywką do paznokci. Standardowo smarujemy skórki olejkiem i upychamy je patyczkiem drewnianym, a następnie przycinamy. Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci oraz odczekanie do całkowitego wyschnięcia. Następnie kładziemy hybrydę na zwykły lakier i całość utwardzamy w lampie. Tak wykonany manicure zwykle utrzymuje się zdecydowanie krócej niż wykonany tradycyjną metodą. Łącząc zwykły lakier i hybrydę, można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. Jednak także w tym wypadku główny atrybut manicure hybrydowego, jakim jest jego trwałość, ulega skróceniu.

Panie ceniące sobie perfekcyjną stylizację paznokci, która będzie zachwycać nawet do 3 tygodni, nie powinny rezygnować ze zwykłych lakierów. Połączone z hybrydami potrafią być równie wytrzymałe i umożliwiają stworzyć niepowtarzalne wzorki.