Ładuję...
Porady
Blog

Złamany paznokieć – jak uratować go hybrydą?

Długie paznokcie wyglądają pięknie i stanowią ozdobę nawet wtedy, gdy nie są udekorowane żadnym lakierem. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, ponieważ zadbana i starannie wystylizowana płytka prezentuje się ładnie w swojej naturalnej odsłonie. Często jednak – w wyniku codziennie wykonywanych czynności, urazów lub osłabienia struktury – paznokieć może ulec złamaniu, co znacznie obniża estetykę dłoni. Masz wtedy dwa wyjścia: spiłować pozostałe paznokcie i wyrównać je, aby wszystkie miały taką samą długość, lub spróbować uratować złamany paznokieć. Jak to zrobić samodzielnie w zaciszu domowym?

Jak uratować złamany paznokieć?

Chcesz wiedzieć, co najlepiej zadziała na pęknięty lub złamany paznokieć? Hybryda to skuteczny ratunek w potrzebie. Potrzebujesz kilku akcesoriów, aby naprawić lub przedłużyć uszkodzoną płytkę – wykorzystując je, unikniesz konieczności obcinania wszystkich paznokci, które starannie pielęgnowałaś i zapuszczałaś przez wiele tygodni! Zobacz, jak uratować złamany paznokieć hybrydą. Zaopatrz się w podstawowy zestaw do wykonywania manicure – przydatne będą pilnik i polerka, cleaner do odtłuszczania powierzchni, baza, top oraz lakier.

Jak naprawić złamanego paznokcia z tymi przyrządami? Postępuj tak jak zawsze przy pielęgnacji paznokci. Spiłuj płytkę zgodnie z preferencjami i nadaj jej pożądany kształt. Do wyboru masz klasyczny owal z zaokrąglonymi krawędziami, kwadrat lub migdał, a nawet szpic. Pamiętaj, że okrągłe paznokcie są najmniej podatne na uszkodzenia, przez co rzadko się łamią i pękają. Gdy uzyskasz zadowalający kształt, użyj polerki, a następnie odtłuszczacza. W ten sposób przygotujesz paznokieć do dalszych działań ratunkowych.

Złamany paznokieć – hybryda Ci pomoże!

Zastanawiasz się, jak naprawić złamany paznokieć, kiedy płytka jest już gotowa na manicure? Po oczyszczeniu nałóż lakier bazowy i utwardź pod lampą UV. W kolejnym kroku przyda się lakier hybrydowy w neutralnym kolorze – malując paznokieć, zwróć szczególną uwagę na miejsce pęknięcia. Nie omijaj brzegów i pokryj złamany fragment również od wewnętrznej strony. Zapobiegniesz dzięki temu dalszym uszkodzeniom, wzmocnisz płytkę i zabezpieczysz ją przed urazami. Wystarczą dwie warstwy, abyś miała pewność, że całość przetrwa nawet trzy tygodnie! Po utwardzeniu tak uratowanego paznokcia bez problemu możesz go zmatowić i pokryć ulubionym kolorem lub ozdobami.

Manicure hybrydowy stanowi jedną z opcji pozwalających przywrócić nienaganny wygląd płytki po uszkodzeniu mechanicznym. Jest także świetnym rozwiązaniem, jeśli Twoje paznokcie są słabe i podatne na pęknięcia czy złamania. Działa ochronnie, będąc jednocześnie dekoracją dłoni.

Przedłużanie paznokci hybrydą

Bywa tak, że pęknięta płytka nie nadaje się do uratowania i jedyny sposób to jej spiłowanie. Nie musisz wtedy skracać wszystkich paznokci! Jak uratować złamany paznokieć z hybrydą, przedłużając go? Pomoże w tym lakier proteinowy, którego trwałość jest porównywalna do bazy żelowej. Uszkodzonego paznokcia spiłuj, wypoleruj i odtłuść. Nałóż primer bezkwasowy – wystarczy jego mała ilość. Po odczekaniu około dwóch minut możesz działać dalej. Przytnij szablon do przedłużania paznokci zgodnie z pożądanym kształtem i rozmiarem, pomaluj cienką warstwą bazy proteinowej i utwardzaj pod lampą UV przez około 1 minutę. Pomaluj ponownie, starannie kształtując płytkę i znów umieść palec pod lampą.

Po zdjęciu szablonu sprawdź, czy uzyskałaś perfekcyjną powierzchnię. Jeśli nie, dołóż bazę w miejsca, w których zauważysz nierówności. Całość powinna być gładka, bez widocznych górek czy krzywizn. Tak przedłużony paznokieć jest gotowy do dalszego manicure. Odtłuść go, pokryj nabłyszczaczem i wybierz ulubiony kolor. Teraz już wiesz, jak uratować złamanego paznokcia. Przedstawione powyżej sposoby pozwolą Ci się cieszyć udaną stylizacją dłoni i uratować sytuację, gdy zdarzy złamanie lub pęknięcie płytki!