Ładuję...
Porady

Żel, hybryda czy może akrylożel? Jak dobrać metodę stylizacji do swoich paznokci

Samodzielna stylizacja paznokci jest obecnie coraz prostsza. Nawet nie będąc profesjonalną stylistką, możesz wykonać ją w domu i osiągnąć efekt niczym z najlepszego salonu! Wszystko to jest możliwe dzięki wysokiej jakości produktom i akcesoriom. Jak dobrać metodę stylizacji do paznokci? Dowiedz się, jakie masz możliwości i czym kierować się podczas wyboru. Znajdź rozwiązanie szyte na miarę Twoich potrzeb i wymagań, by móc cieszyć się trwałym, nienagannym manicure!

Produkty do stylizacji paznokci – wiedza w pigułce


Jeśli masz odrobinę czasu i cierpliwości, stylizację paznokci możesz wykonać samodzielnie w domu. Istnieje kilka popularnych produktów, z pomocą których stworzysz wspaniały manicure, zarówno gdy chcesz przedłużyć naturalną płytkę, jak i zbudować na niej ciekawe zdobienie, pozostając przy swojej długości. Pożądaną długość i kształt możesz uzyskać dzięki takim produktom jak: żel, akrylożel i hybryda. Warto przyjrzeć się im bliżej i poznać ich cechy.

Żel
Przedłużanie żelowe jest najpopularniejszą metodą wydłużania naturalnej płytki. Do wykonania manicure żelowego niezbędna jest lampa UV/LED. Bez niej produkt nie ulegnie utwardzeniu. Paznokcie żelowe, w zależności od umiejętności, doświadczenia i potrzeb, możesz wykonać na tradycyjnych tipsach lub na specjalnym szablonie.

 

Tipsy, które mocuje się do płytki przy pomocy kleju, dają możliwość zbudowania naprawdę długich paznokci. Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo krótki czas pracy, gdyż długość i kształt są już nadane. Nie musisz budować paznokci od zera. Szablon to z kolei świetna alternatywa dla wszystkich kobiet posiadających niestandardowy kształt płytki, który uniemożliwia dopasowanie tipsa. Ponadto praca na nim pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. W przypadku, gdy chcesz użyć żelu jedynie do wzmocnienia naturalnej płytki, bez przedłużania, nie musisz korzystać z tipsów ani szablonów.

 

Jak zbudować paznokcie żelowe? Opracuj skórki i płytkę (dokładna instrukcja poniżej). Przyklej tipsy lub zamocuj szablon. Nałóż bazę pod żel, utrwal w lampie. Ostrożnie nałóż pierwszą warstwę żelu, nadaj kształt, zadbaj o to, aby nie zalać skórek. Utrwal w lampie. Nałóż kolejną warstwę produktu, utrwal. Zmyj warstwę dyspersyjną i opiłuj płytkę, aby ją wygładzić, nadać pożądany kształt i długość. Na tak przygotowane paznokcie możesz nałożyć wybrany kolor. Zabezpiecz go topem.

Akrylożel

Produkt ten stanowi naprawdę genialne połączenie żelu i niezwykle popularnego jeszcze do niedawna akrylu. Jest on znacznie bardziej elastyczny od akrylu, dlatego odznacza się większą wygodą opracowywania. Jednocześnie jest twardszy od żelu, co zapewnia lepszą ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Manicure akrylożelem możesz wykonać, stosując wspomniane szablony, wygodne formy górne lub nakładając produkt wyłącznie na naturalną płytkę. Jak wykonać akrylożel krok po kroku?

 

Przygotuj płytkę i nałóż bazę pod akrylożel. Zaaplikuj porcję akrylożelu na paznokieć lub na formę górną. Aby nadać pożądany kształt, rozprowadzaj produkt pędzelkiem zwilżonym w preparacie do akrylożelu lub w cleanerze. Gdy osiągniesz już zadowalający wygląd paznokci, utrwal stylizację w lampie UV/LED. Zmyj warstwę dyspersyjną i opracuj płytkę pilnikiem. Na tak przygotowane paznokcie nałóż wybrany lakier. Pamiętaj o zabezpieczeniu koloru topem.

Hybryda
Występujące w rozmaitych kolorach lakiery hybrydowe pozwalają stworzyć taki manicure, na jaki masz ochotę. W porównaniu z wyżej opisanymi produktami mają jednak pewne ograniczenia. Choć istnieją lakiery hybrydowe dające możliwość budowania stylizacji, hybryda co do zasady jest miękkim budulcem. W związku z tym w celu przedłużenia paznokci użyj żelu lub akrylożelu., Gęstą bazą hybrydową możesz natomiast bez problemu wzmocnić i delikatnie wyrównać paznokcie naturalne.

Stylizacja paznokci – czym kierować się podczas wyboru metody?


Wiesz już, czym odznaczają się poszczególne produkty do stylizacji paznokci i jak wykonać manicure na ich bazie. Czas zatem zyskać wiedzę na temat tego, od czego uzależniony jest dobór metody. Wpływa na niego kilka istotnych czynników.

Długość naturalnej płytki


Jeśli preferujesz krótkie paznokcie, naturalną płytkę możesz wzmocnić i ozdobić zarówno lakierem hybrydowym, żelem i akrylożelem. W przypadku długich naturalnych paznokci, aby uzyskać maksymalnie trwałą i bezpieczną stylizację, najlepiej nadbudować płytkę akrylożelem lub żelem. Zabieg ten uchroni płytkę przed pęknięciami i innymi urazami mechanicznymi, które zdarzają się znacznie częściej niż w przypadku krótkiego mani.

Grubość naturalnego paznokcia


Masz bardzo miękkie paznokcie? Wiele posiadaczek elastycznej płytki popełnia podstawowy błąd, próbując wzmocnić ją bardzo mocnymi, twardymi produktami. Logika co prawda podpowiada właśnie takie rozwiązanie, ale w praktyce się ono nie sprawdza. Dlaczego? Z tej prostej przyczyny, że zbyt twardy materiał szybko zacznie odchodzić od wolnego brzegu, może też pękać i odpryskiwać. Rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji jest zastosowanie elastycznej bazy hybrydowej, która dostosowuje się do naturalnych ruchów płytki, łatwo się aplikuje i daje szeroką możliwość modelowania.

Rodzaj stylizacji


Tutaj ponownie kluczową rolę odgrywa twardość produktu. Jeśli marzysz o naprawdę długiej, awangardowej stylizacji, koniecznie postaw na najtwardszy materiał, jakim jest akrylożel. W przypadku, gdy wolisz pracować z żelem, wybierz mocny, solidny produkt, który spełni swoje zadanie. Lakier hybrydowy jest miękki, zatem na długim mani może wystąpić w roli zdobienia a nie budulca.

Stan i kondycja naturalnej płytki


Zarówno lakier hybrydowy, żel i akrylożel są produktami bezpiecznymi. Nie doprowadzą do uszkodzenia płytki pod warunkiem, że będą prawidłowo aplikowane i usuwane. Jeżeli chcesz dokonać rekonstrukcji paznokci, np. z powodu ubytków i uszkodzeń powstałych wskutek wcześniejszego niewłaściwie wykonanego lub zdjętego manicure, zastosuj akrylożel. Jego stała, gęsta konsystencja sprawia, że praca z nim jest niesamowicie wygodna. Nawet jeśli nie masz jeszcze dużej wiedzy i doświadczenia w zakresie stylizacji paznokci, bez trudu go zaaplikujesz, ponieważ nie rozlewa się i nie spływa na boki.

Stylizacja paznokci – przygotowanie płytki


Na koniec obiecana wcześniej instrukcja opracowania skórek i płytki pod stylizację. Niezależnie od tego, na jaką metodę stylizacji postawisz, pierwszym krokiem do stworzenia idealnego manicure jest dokładne opracowanie skórek i płytki paznokcia. Zacznij od nałożenia na skórki specjalnego preparatu zmiękczającego. Po chwili odsuń skórki patyczkiem lub pusherem i – jeśli jest taka potrzeba – wytnij je cążkami lub nożyczkami. Kolejny krok to opiłowanie kształtu paznokci i zmatowienie płytki przy pomocy bloczka polerskiego. Ostatni etap przygotowań przed rozpoczęciem stylizacji to dokładne odtłuszczenie płytki cleanerem. Na tak przygotowanych paznokciach możesz rozpocząć tworzenie manicure wybraną metodą.

Podsumowanie


Istnieje kilka ciekawych metod stylizacji paznokci. Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się do siebie podobne, w istocie mocno się od siebie różnią. Każda z nich ma swoje zalety. Raz jeszcze przeanalizuj wszystkie i zastanów się, która będzie najłatwiejsza w wykonaniu i która z nich najbardziej pasuje do indywidualnych cech Twoich paznokci. Eksperymentuj, baw się i odkrywaj radość płynącą z tworzenia własnych stylizacji!