Ładuję...
Porady

Uzupełnianie paznokci żelowych

Uzupełnianie paznokci żelowych krok po kroku

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo przeprowadzić uzupełnianie paznokci żelowych, ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim wszystko o optymalnej częstotliwości, najlepszych technikach i częstych błędach, których warto unikać przy tym zabiegu. Twoje paznokcie żelowe potrzebują uzupełnienia? Za pomocą kolorowych lakierów żelowych oraz akcesoriów, spokojnie możesz zrobić to w zaciszu własnego domu!

Uzupełnianie paznokci żelowych – co warto wiedzieć?

Nasze paznokcie rosną w czasie zależnym od indywidualnych czynników, takich, jak dieta, styl życia, czy geny. Tempo ich wzrostu to 4-8 mm długości w czasie miesiąca. Co ciekawe, nie każdy paznokieć rośnie tak samo – pewnie zauważyłaś, że poszczególne palce różnią się długością paznokci, a przecież manicure każdego wykonywałeś tego samego dnia. Jest to całkowicie naturalne. 

Bardzo istotne jest to, żebyś pamiętała, że czas na uzupełnienie paznokci żelowych nie jest podyktowany jedynie długością odrostu. Wysoce ważną kwestią jest tak zwana linia stresu, czyli miejsce, w którym paznokieć ma największe szanse na złamanie. Im dłużej nosisz żele, tym bardziej linia stresu przesuwa się, a więc ryzykujesz nie tylko zniszczeniem manicure’u, ale również bardzo bolesnym uszkodzeniem macierzy paznokcia. Optymalny czas, co jaki powinno się uzupełniać paznokcie żelowe, to 3 do 4 tygodni.

Co prawda dobrze i starannie wykonany manicure żelowy może utrzymać się nawet 2 miesiące, jednak ze względu na ryzyko złamania, a także aspekt wizualny nie warto czekać tak długo. Poza tymi dwoma kwestiami taka długa przerwa wpłynie negatywnie także na komfort wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności. Jeżeli mieć ładne i estetycznie wyglądające paznokcie żelowe, uzupełnianie powinno mieć miejsca co ok. 4 tygodnie.

Paznokcie żelowe – uzupełnienie krok po kroku

Na szczęście, zabieg uzupełniania paznokci żelowych jest bardzo podobny – szczególnie w początkowej fazie – do ich nakładania. Tak samo jak przy pierwszej aplikacji żelu, pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy i bardzo ważna dezynfekcja zarówno powierzchni, jak i używanych narzędzi. Wyrób sobie też dobry nawyk dokładnego mycia rąk przed przystąpieniem do wykonywania stylizacji. Może się to wydawać banalne, jednak dziewczyny wykonujące manicure w domu często o tym zapominają.

Gdy zadbałaś już o wszelkie kwestie ergonomii i higieny, nadchodzi etap odsunięcia skórek, na przykład cążkami. Następnie czas na skrócenie i nadanie kształtu paznokci przy pomocy frezarki lub gruboziarnistego pilnika. To narzędzie wykorzystaj również do spiłowania 50%-70% żelowej masy, którą masz na paznokciu. To pozwoli Ci w prawidłowy sposób zbudować nową krzywą C w odpowiednim miejscu. Uzupełnienie paznokci żelowych krok po kroku zaprowadzi Cię do momentu oczyszczenia i odtłuszczenia płytki przy wykorzystaniu wacików bezpyłowych i cleanera

Na dobrze przygotowaną płytkę nakłada się następnie primer i żel bazowy – oba preparaty tylko na naturalny paznokieć. Po tym kroku możesz już wyciągnąć ulubiony pędzelek i żel. Wykonaj taką stylizację, na jaką tylko masz ochotę. Zainspiruj się kolorami i zdobieniami wykonywanymi w salonach lub postaw na własną inwencję twórczą. Nie zapomnij o optymalnym miejscu krzywej C – to bardzo istotna kwestia, ponieważ wpływa na wytrzymałość mechaniczną paznokcia. Na koniec nałóż i utwardź nabłyszczacz-top i ciesz się modnymi paznokciami.

Wszystkie wspomniane kroki pomogą Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, na czym polega uzupełnianie paznokci żelowych i jak wykonać ten zabieg gdziekolwiek zechcesz. Pamiętaj o zasadach i dobrych praktykach: nie śpiesz się – pośpiech jest zawsze złym doradcą! Zaplanuj sobie całą pracę z wyprzedzeniem, tak by każdy produkt, z którego będziesz korzystać, był w zasięgu ręki. Nic nie dezorganizuje pracy tak, jak nerwowe poszukiwanie żelu, wacików czy pilnika w trakcie. Jeśli zmieniasz kształt paznokci, przygotuj fotografie pomagające Ci kontrolować to, czy idziesz w dobrym kierunku. Nie zapomnij także o naczyniu z cleanerem, gdzie wygodnie zamoczysz pędzelki.