Ładuję...
Porady
Blog

Uzupełnianie hybrydy. Jak to zrobić?

Robienie paznokci metodą hybrydową to dziś jeden z najchętniej wykonywanych rodzajów manicure. Nie ma w tym nic dziwnego – taka stylizacja płytki nie tylko zapewnia jej blask i naturalny wygląd, ale również ją wzmacnia. Lakier utrwalony w lampie jest niezwykle trwały – utrzymuje się na paznokciach od 2 do nawet 3 tygodni, co pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Ponadto, hybrydę można bez trudu zrobić w zaciszu domowym, bez czekania w kolejce do kosmetyczki.

Niestety, w związku z tym, że manicure hybrydowy jest robiony rzadziej, niektórym może przeszkadzać powstający odrost. Jednak jest na to doskonały sposób! Nawet jeśli Twoje paznokcie rosną szybko, nie musisz co tydzień wykonywać nowej stylizacji. Wystarczy, że dowiesz się, jak uzupełnić lakier hybrydowy. Dzięki temu zabiegowi paznokcie odzyskają swój doskonały wygląd, a Ty będziesz mogła dalej cieszyć się zjawiskowym manicure’em.

 

Jak uzupełnić hybrydę? Wybierz odpowiednie akcesoria i kosmetyki!

Jeżeli na co dzień samodzielnie wykonujesz manicure, bez trudu skompletujesz zestaw uzupełniający do hybrydy, ponieważ część niezbędnych akcesoriów masz już w domu. Najważniejsza w tym przypadku jest odpowiednia lampa, ponieważ to od niej zależy, jak trwała będzie Twoja stylizacja. Dziś możesz wybierać spośród różnych modeli – zarówno pod względem wielkości, jak i mocy oraz dodatkowych funkcji. To, które urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze, zależy od Twoich preferencji.

Uzupełnienie paznokci hybrydowych wymaga również wykorzystania pushera i cążków, które pozwolą pozbyć się nieestetycznie wyglądających skórek. Będziesz potrzebować także bloku polerskiego do zmatowienia płytki oraz cleanera, który ją odtłuszcza i pomaga w usunięciu z niej wszelkich zabrudzeń. Zaopatrz się również w pilniczek do wyrównania paznokcia i nałożonej wcześniej warstwy lakieru, co jest ważne, aby manicure wyglądał naturalnie.

Jeżeli chcesz uzupełnić odrost, musisz mieć ten sam odcień lakieru, który wcześniej został użyty do pomalowania płytki. Do tego zabiegu potrzebna jest także baza zapewniająca odpowiednią przyczepność koloru oraz top gwarantujący stylizacji trwałość. Wszystkie wymienione elementy możesz kupić osobno lub w komplecie. Gotowy zestaw uzupełniający do hybryd, a właściwie zestaw startowy, to doskonała propozycja szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z manicure’em.

 

Uzupełnianie paznokci hybrydowych krok po kroku

Uzupełnianie paznokci możesz wykonać tylko, jeżeli lakier jest dalej w nienagannym stanie, ale przeszkadzają Ci odrosty. Zabieg zacznij od odsunięcia skórek i ich wycięcia. Następnie za pomocą pilniczka zetrzyj z płytki top. To zapewni bazie lepszą przyczepność, a cała stylizacja stanie się trwalsza. Za pomocą tego samego akcesorium należy wyrównać granicę między paznokciem i wcześniej nałożoną stylizacją. Dzięki temu Twój manicure zyska doskonały wygląd.

Gdy uda Ci się uzyskać gładką powierzchnię, za pomocą bloku polerskiego musisz zmatowić płytkę. Nie zapomnij o odpowiednim zatroszczeniu się o wcześniej niepomalowany jej fragment. Kolejnym krokiem jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z paznokcia za pomocą cleanera. Następnie musisz nałożyć na całość bazę. Skup się przy tym szczególnie na miejscu przy skórkach i tam wykorzystaj najwięcej kosmetyku. Dzięki temu paznokieć będzie mieć odpowiednią grubość. Całość utwardź w lampie.

Kolejny krok to nałożenie kolorowego lakieru. Podobnie jak w przypadku bazy, najważniejsze w tym przypadku jest skupienie się przede wszystkim na odroście. Pomalowaną wcześniej przestrzeń paznokcia możesz jedynie delikatnie odświeżyć produktem, który pozostał Ci na pędzelku. Całość należy włożyć do lampy i nałożyć kolejną warstwę. Po jej utwardzeniu trzeba użyć topu. Jeżeli kosmetyk tego wymaga, ostatnim krokiem jest przetarcie cleanerem płytki. Gotowe! Teraz już wiesz, jak uzupełnić paznokcie hybrydowe i możesz cieszyć się idealnym manicure’em bez odrostów.