Ładuję...
Blog

Usuwanie skórek. Jak zrobić to dokładnie i bezboleśnie

Usuwanie skórek. Jak zrobić to dokładnie i bezboleśnie

Wycinanie skórek paznokci to jedna z najważniejszych czynności podczas całego procesu stylizacji płytki. Część kobiet nie przepada za zdobieniami paznokci, jednak dba o ich ogólny wygląd. W końcu dłonie to wizytówka, dlatego ich nieskazitelna prezencja to absolutna podstawa. Dowiedz się, jak usunąć skórki paznokci, żeby ich płytka wyglądała estetycznie, a cały zabieg był bezpieczny i nie dostarczał niepotrzebnego bólu.

 

Wycinanie skórek — jak zrobić to poprawnie?

Jak usuwać skórki przy paznokciach, żeby nie zrobić sobie krzywdy? Przed wycinaniem koniecznie je namocz. Nie usuwaj ich “na sucho”. ponieważ będzie to bolesne. Po zmiękczeniu naskórka możesz je delikatnie odsunąć. Czym usuwać skórki? Najlepiej za pomocą kopytka, czy drewnianego patyczka. Dobór odpowiedniego narzędzia nie powinien być przypadkowy. Mniej porysujesz płytkę, jeśli zdecydujesz się na miękki przyrząd do usuwania skórek.

Kiedy zakończysz ten etap, weź cążki i powycinaj odsunięty naskórek. Bardzo ważne, żebyś nie zagalopowała się w tej kwestii. Nie wycinaj ich zbyt głęboko, jeśli nie chcesz, by pojawiła się krew.

 

Czyszczenie narzędzi po wycinaniu skórek to podstawa!

Skoro już wiesz, jak usunąć skórki bez zrobienia sobie krzywdy, pamiętaj o dezynfekcji używanych narzędzi. Jeśli wycinasz naskórek sama, po zakończonym zabiegu umyj pod ciepłą wodą wszystkie akcesoria. Następnie dokładnie oczyść je wacikiem nasączonym spirytusem lub płynem do dezynfekcji.

W przypadku, gdy wycinanie skórek z paznokci ma miejsce w salonie kosmetycznym, koniecznie zwróć uwagę, czy używane przez manikiurzystkę przyrządy są zdezynfekowane i sterylne. To niezwykle ważne. Z pewnością nie chciałabyś “przynieść” z salonu infekcji, prawda?

 

Jak usuwać skórki przy paznokciach z wykorzystaniem kosmetyków?

 

Peeling to świetny sposób na usuwanie skórek paznokci.  Wystarczy przygotować odpowiednią pastę i nałożyć na dłonie. Cały zabieg opiera się na odsunięciu naskórka, a jego nadmiar usuwany jest w procesie wcierania peelingu w płytkę paznokcia.

Czym usuwać skórki? Niechciany naskórek możesz też wyciąć, stosując specjalny płyn. Proponowany preparat najlepiej sprawdza się w przypadkach, kiedy skórki są delikatne. Musisz wiedzieć, że w sytuacji, gdy są bardzo twarde, preparat może sobie z nimi nie poradzić. Jest jednak tak dużo metod mówiących jak usuwać skórki, że z pewnością znajdziesz tę, która rozwiąże Twój problem.

 

Czym nie należy usuwać skórek?

W sieci można znaleźć wiele pomysłów na usuwanie skórek z paznokci. Nie wszystkie jednak są bezpieczne.

Radełko to narzędzie, które często jest rekomendowane do usuwania skórek. Mimo że jest proste w użyciu, ma dwie zasadnicze wady. Po pierwsze, usuwa je niedokładnie, a po drugie zdarza się, że uszkadza zdrowy naskórek. Zdecydowanie jest to urządzenie dla bardziej wprawionych stylistek.

Innym przyrządem jest frezarka — ma ona wiele zalet, jednak trzeba umieć się nią posługiwać. Służy ona do polerowania paznokcia, oczyszczania i wyrównywania skórek. Wystarczy chwila nieuwagi, by się skaleczyć. Jeśli nie używałaś wcześniej frezarki, lepiej wykorzystać inne, bezpieczniejsze sposoby na usuwanie skórek.

Czasami do usuwania skórek poleca się pilnik. To zły wybór. Pilniczek służy tylko i wyłącznie do nadawania kształtu paznokciom i ich skracania. Używając go do pozbycia się skórek, musisz liczyć się z tym, że będą usunięte w sposób niedokładny. Na pewno nie będą wyglądały schludnie. Poza tym, usuwając skórki pilniczkiem łatwo można się zranić.

 

Wycinanie skórek paznokci — w domu czy u kosmetyczki?

Od teraz już wiesz, jak pozbyć się skórek przy paznokciach w sposób bezpieczny i estetyczny. Wspomniane metody są bardzo proste, nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Musisz zadbać jedynie o odpowiedni sprzęt i jego czyszczenie, by uniknąć niepotrzebnego zakażenia. Jeśli obawiasz się usuwania skórek samodzielnie, skorzystaj z pomocy kosmetyczki. Na pewno zrobi to bezboleśnie i sprawi, że paznokcie będą wyglądały pięknie!