Ładuję...
Porady

TOP 5 najczęstszych błędów przy zdejmowaniu hybrydy

Wiele osób uważa, że manicure hybrydowy przynosi więcej szkody niż pożytku. Idealnie wyglądające paznokcie przez dwa tygodnie, to nic w porównaniu do ich osłabienia i łamania się. Jednak nic bardziej mylnego! Manicure hybrydowy może wpływać negatywnie na płytkę paznokcia, ale tylko wtedy, gdy został źle wykonany lub zdjęty. Wiele stylistek paznokci nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie usunięcie hybrydy. Jak zmyć hybrydę? Poznaj pięć najczęściej popełnianych błędów podczas tego zabiegu!

Usuwanie starego lakieru pilnikiem

Usuwanie lakieru hybrydowego to najważniejsza czynność wykonywana przez stylistki paznokci. Jak zmyć lakier hybrydowy? Poprawne przeprowadzenie tego zabiegu świadczy o umiejętnościach oraz zaangażowaniu stylistki. Dodatkowo dobre usunięcie hybrydy sprawi, że płytka paznokcia będzie w doskonałym stanie. Częstym błędem popełnianym błędem podczas usuwania hybrydy jest używanie pilnika do starcia lakieru. Jest on używany, jednak tylko do zmatowienia topu i później – nadania kształtu i wypolerowania płytki paznokcia. Więc jak zdjąć hybrydę w domu? Do usunięcia starego lakieru służy striper, którego używa się zaraz po zmiękczeniu lakieru zmywaczem na bazie acetonu.

Jak zdjąć hybrydy? Nie odrywaj starego lakieru!

Odrywanie na siłę starego lakieru hybrydowego to błąd zwykle popełniany przez klientki. Może wiązać się to z niepoprawnie nałożoną hybrydą, która łamie się i schodzi już po kilku dniach. Wiele z nas automatycznie próbuje oderwać pozostałości lakieru hybrydowego. To często powtarzany błąd, który ma tragiczne konsekwencje. Połamana płytka, rozdwajające i łamiące się paznokcie to tylko niektóre skutki odrywania lakieru na siłę. Jak ściągnąć hybrydę w domu? Jeżeli Twój manicure zacznie się samoistnie odrywać, najlepiej skonsultuj się ze swoją stylistką paznokci. Być może to właśnie jej błąd jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Na niej spoczywa odpowiedzialność naprawienia stworzonego manicure, dlatego nie odrywaj starego lakieru sama, tylko dowiedz się jak usunąć lakier hybrydowy poprawnie.

Pomijanie kolejnych etapów przy zdejmowaniu hybrydy

Ściąganie hybrydy to proces, na który składa się kilka czynności. Nie należy pomijać żadnej z nich. Często popełnianym błędem jest omijanie pierwszego kroku, czyli zmatowienia topu przed nałożeniem folii nasączonej zmywaczem do paznokci, albo ścieranie lakieru ostrym pilnikiem. Aby odpowiednio przeprowadzić proces usuwania hybrydy, należy dokładnie znać wszystkie wykonywane czynności i stosować się do wszystkich reguł. Dzięki temu nie zniszczysz paznokci sobie ani swoim klientkom. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak zdjąć hybrydę bez acetonu, niezbędna w tej kwestii będzie frezarka.

Używanie wacików i foli spożywczej do usuwania hybrydy

Częstym błędem osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z manicurem hybrydowym i nie wiedzą jak zmyć hybrydy, jest używanie do tego wacików i foli spożywczej. Płatki kosmetyczne mogą wchodzić w reakcję z acetonem, przez co jego włókna przyczepiają się do lakieru. To może utrudniać ściągnięcie manicure, co zwiększa tarcie, a przez to następuje niszczenie płytki paznokcia. Czym zmyć hybrydę? Najlepiej jest zatem stosować profesjonalne waciki bezpyłowe. Złym rozwiązaniem podczas ściągania hybrydy jest także używanie z foli spożywczej. Niestety, produkt ten jest zbyt cienki, co w połączeniu z acetonem może zaszkodzić Twojej skórze. Warto zatem zaopatrzyć się w grubsze folie, które są przystosowane do usuwania lakieru.

Zbyt szybkie zdejmowanie hybrydy

Ostatnim błędem, który jest prawdopodobnie najczęściej popełniany to zbyt szybkie zdejmowanie lakieru hybrydowego. Jeżeli po zastosowaniu zmywacza do paznokci, manicure nie został dokładnie zmiękczony, to nie należy na siłę go odrywać i ścierać. Jak usunąć hybrydę z paznokci? W tym przypadku konieczne jest przytrzymanie folii kilka minut dłużej. Ten czas może okazać się na wagę złota. Jeżeli zbyt szybko zaczniesz ściągać lakier, to paznokcie na pewno ulegną zniszczeniu, dlatego nawet ściągając lakier hybrydowy, warto uzbroić się w cierpliwość.