Ładuję...
Porady

Szybki porost paznokci - TIPY

Szybki porost paznokci - TIPY

Statystycznie mówi się, że u człowieka paznokcie u rąk rosną z tempem około 0,1 minimetra na dzień. U stóp cały proces następuje jeszcze wolniej. Są to dla nas niekorzystne liczby, ponieważ szybki wzrost paznokci jest marzeniem wielu kobiet. Pozwala on cieszyć się pięknym kolorem na zadbanej płytce. Niestety, zdarza się, że paznokcie zamiast być schludną ozdobą, są króciutkie, ponieważ ich płytka jest łamliwa, albo nie możemy oduczyć się ich obgryzania. Wówczas warto znać minimum jeden sprawdzony sposób na szybki porost paznokci. Może to być kosmetyk, ale także domowy przepis na wzmocnienie płytkę.

Domowe sposoby na szybki porost paznokci

 

Paznokcie naturalnie dość wolno rosną, a często im w tym nie pomagamy. Ich obgryzanie może być reakcją na stres. Wiele z nas w ten sposób automatycznie rozładowuje swoje napięcie, ale należy pamiętać, że to nie jest dobry sposób na rozładowanie emocji. Warto jest zrobić sobie chwilę odpoczynku, kiedy czujemy taką potrzebę, i wtedy zadbać o wygląd swoich dłoni. Posmarujmy je wówczas kremem, który spowoduje, że smak paznokci będzie nieprzyjemny i nie będziemy ich obgryzać. 

Poza tym, paznokcie człowieka są zbudowane w dużej części z kreatyny, będącej białkiem, a do prawidłowego rozwoju potrzebują codziennego uzupełniania cennych witamin. Warto wygospodarować czas na zebranie wiedzy o tym, jakie są domowe sposoby na szybki wzrost paznokci i wprowadzić pewne zmiany w sposobie ich pielęgnacji. Korzystając z dobrze znanych i od lat stosowanych porad, można zacząć od stymulacji nasady płytki paznokcia, aby pobudzić krążenie krwi, a zarazem jego wzrost. Szybki porost paznokci i tak będzie mocno rozciągnięty w czasie z uwagi na biologiczne możliwości tej tkanki. Możemy jednak spróbować połączyć nowoczesne leki z apteki ze sprawdzonymi domowymi metodami (np. automasażem), aby odrobinę go przyśpieszyć. Stymulacja mechaniczna może mieć pozytywne i widoczne efekty już po kilku tygodniach, dlatego jest to polecany sposób na szybki porost paznokci.

 

Co na szybki porost paznokci zadziała szybko?

Regularne obcinanie paznokci może mieć pozytywny wpływ na tempo ich wzrostu. Lekarze i wszyscy specjaliści od podologii przestrzegają jednak, aby zawsze obcinać paznokcie (zwłaszcza te u nóg) na prosto, jedynie delikatnie zaokrąglając ostre rogi. Zapobiegnie to ewentualnemu wrastaniu płytki paznokcia w skórę dookoła palca i tworzeniu się stanu zapalnego. Do sposobów na szybki wzrost paznokci można zaliczyć także regularne piłowanie płytki, przy okazji kontrolując jej kształt i dopasowując go do indywidualnych preferencji lub najnowszych trendów.

Od dawna stosowaną metodą jest moczenie paznokci przez około 10 minut w mieszaninie z oliwy z oliwek oraz soku z cytryny. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na szybki porost paznokci, stosowany od wielu pokoleń. Proces jest jeszcze skuteczniejszy, jeżeli mieszanina jest podgrzana. Kolejną polecaną metodą jest rozcieranie plasterka cytryny na paznokciach przez minimum 5 minut, a następnie dokładne umycie rąk. Ma to na celu stymulowanie wzrostu oraz zwiększenie połysku płytki.

Istnieje wiele doskonałych olejów naturalnych, które pobudzają paznokcie do intensywnego wzrostu poprzez wcieranie ich u samej nasady. Są to między innymi: olej migdałowy, olej jojoba, olej z pestek dyni i olej lniany. Powszechnie wiadomo także, że w takich sytuacjach pomocne są witaminy E oraz A, które również można suplementować lub nakładać w formie maści. Te zabiegi domowej pielęgnacji mają nie tylko przyśpieszyć wzrost, ale również poprawić kondycję paznokcia.