Ściąganie hybrydy bywa męczące, jak i opracowywanie paznokci i skórek do manicure pilnikiem, dlatego poznaj rodzaje frezów do paznokci i użyj frezarki!
Pielęgnacja paznokci, w tym tworzenie trwałego manicure i pedicure, którymi można cieszyć się przez długi czas, jeszcze nigdy nie była tak prosta i wygodna jak obecnie. Nawet jednak najbardziej trwała stylizacja ma „termin ważności” i po kilku tygodniach wymaga uzupełnienia lub ściągnięcia i przygotowania płytki paznokcia do kolejnego zabiegu. Tutaj na scenę wkracza uniwersalne i bardzo funkcjonalne urządzenie, jakim jest frezarka, a wraz z nią różne rodzaje frezów. Czy wiesz, jak prawidłowo dobrać frez do danego zadania? Poznaj kilka faktów i ciekawostek, aby jeszcze sprawniej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dbać o paznokcie w domowym zaciszu!
Miało być o frezach, ale nie sposób opowiadać o nich bez przedstawienia urządzenia, które pozwala spełniać im swoją rolę. A urządzeniem tym jest właśnie frezarka do paznokci. Bez względu na to, czy zajmujesz się stylizacją profesjonalnie, czy pielęgnujesz paznokcie w domu, frezarka to sprzęt, w który zdecydowanie warto zainwestować, gdyż znacznie ułatwia i przyspiesza on każdy zabieg, w tym taki jak opracowywanie skórek i naturalnej płytki paznokcia.
Co nie mniej ważne, frezarka pozwala wykonać wszystkie czynności niezwykle precyzyjnie (w porównaniu z tradycyjnym pilnikiem) i niemal bez żadnego wysiłku. Jest też niezastąpiona w usuwaniu zrogowaciałego naskórka nawet z trudno dostępnych miejsc. Odpowiednie frezy do paznokci umożliwią zdjęcie manicure hybrydowego, żelowego i akrylożelowego w szybki i bezpieczny sposób. Kiedy zdecydujesz się na użycie frezarki, z pewnością szybko ją pokochasz i nie zechcesz już wykonywać żadnych czynności bez niej. A skoro frezy zostały wywołane do tablicy, czas przyjrzeć się ich rodzajom i funkcjom.
Przeglądając oferty końcówek do frezarki, z pewnością zauważyłaś, że jest ich wiele. Mają inną wielkość, kształt i są wykonane z różnych materiałów. Każda z nich służy do innych zadań. Poznaj zatem rodzaje frezów do paznokci i ich zastosowanie, aby wybrać odpowiednio i zapewnić sobie tym samym wygodną, bezpieczną pracę.
Frezy z węglika spiekanego Semilac to niesamowicie wytrzymałe końcówki, które służą przede wszystkim do zdejmowania masy. Jeśli zastanawiasz się, jaki frez do ściągania hybrydy lub żelu będzie najlepszy, oto odpowiedź na Twoje potrzeby. Wypróbuj:
· 001 – jest to frez w kształcie walca z zaokrągloną kopułą. Jego duża powierzchnia znacząco ułatwia szybkie i wygodne usunięcie materiału, a delikatne uzębienie pozwala na bezpieczne zdejmowanie lakieru hybrydowego. Zaokrąglona kopuła, która nie jest pokryta uzębieniem, stanowi duże ułatwienie dla osób początkujących, ponieważ zmniejsza ryzyko uszkodzenia skórek podczas zdejmowania masy. Drobne uzębienie frezu sprawdza się również do wygładzania powierzchni żelu czy akrylożelu po wykonaniu stylizacji;
· 002 – to frez w kształcie stożka, który pozwala na precyzyjne i bezpieczne usuwanie materiału nawet blisko skórek. Ma on nieco mocniejsze uzębienie od frezu 001, a jednocześnie delikatniejsze od poniżej opisanego 003. Dzięki temu wprost idealnie nadaje się do usuwania oraz opracowywania stylizacji hybrydowej i żelowej;
· 003 – kolejny frez w kształcie stożka, który jest rekomendowany do opracowywania i usuwania żelu, akrylożelu a nawet akrylu.
Frezy diamentowe są niezwykle skuteczne, a przy tym delikatne. Doskonale sprawdzają się m.in. w usuwaniu i wygładzaniu skórek. Sprawdź:
· 008 – frez mikrowalec jest idealny do wygładzania zrogowaceń na wałach okołopaznokciowych i do odsuwania mocno narośniętych skórek, szczególnie przy zabiegu pedicure;
· 012 – profesjonalny frez w innowacyjnym kształcie płomienia sprawdzi się do usuwania skórek, nabłonka, uniesienia skórki i stworzenia czystej powierzchni pod skórką. Dzięki temu idealnie nadaje się do przygotowywania skórek przed wycięciem ich nożyczkami;
· 013 – delikatny frez kulka może być wykorzystywany m.in. do usunięcia podniesionych skórek oraz do wygładzenia skórek po wycinaniu, doskonale sprawdza się również do usuwania zrogowaceń na wałach okołopaznokciowych.
Frezy karbidowe śmiało można określić frezami do zadań specjalnych. Sięgnij po:
· 010 – profesjonalny frez o specyficznym uzębieniu. Bardzo szybko i precyzyjnie usuwa nabłonek oraz duże zrogowacenia na wałach okołopaznokciowych. Mocne uzębienie i niewielki rozmiar sprawdzą się do wygładzania akrylożelu przy skórkach i pod paznokciem, do wyrównywania powierzchni cienkich tipsów przy skórkach oraz do usunięcia naturalnego paznokcia nadbudowanego żelem lub akrylożelem od spodu;
· 011 – profesjonalny frez karbidowy o specyficznym, ostrym uzębieniu i ostrym kształcie. Pozwala usunąć 100% nabłonka w bardzo szybki sposób.
Wiesz już, jaki frez do czego służy. To niezwykle ważne, aby dobierać rodzaj frezu do zadania, ponieważ zbyt delikatna końcówka nie poradzi sobie np. z usunięciem twardej masy żelowej, natomiast zbyt twarda i ostra może uszkodzić skórki czy naturalne paznokcie, jeśli zostanie na nich zastosowana. Wybór frezów to jedno, ale równie istotny dla bezpieczeństwa i wygody jest także wybór odpowiedniej frezarki oraz jej prawidłowe użytkowanie.
Na zakończenie warto jeszcze w kilku słowach wspomnieć o podstawowych zasadach stosowania frezarki, aby jej użytkowanie zawsze było wygodne i bezpieczne:
· zawsze odpowiednio dobieraj rodzaj frezu do czynności, którą chcesz wykonać;
· nie stosuj frezarki na mokrą płytkę, bo jest ona znacznie bardziej miękka i podatna na uszkodzenia niż nienamoczona płytka;
· nie przytrzymuj frezu zbyt długo w jednym miejscu, bo możesz w ten sposób przepiłować płytkę lub/i uszkodzić skórki;
· nie dociskaj zbyt mocno frezu ani do naturalnej płytki, ani do masy, aby nie dopuścić do przepiłowania;
· nie usuwaj masy całkowicie, ale zostaw cienką warstwę, którą usuniesz pilnikiem/polerką i dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie uszkodzisz naturalnych paznokci;
· zwłaszcza na początku pracy z frezarką wykonuj czynności na niskich obrotach, zwiększaj je stopniowo, zanim „wyczujesz” urządzenie i sprawniej zaczniesz się nim posługiwać.
W przypadku, gdy obawiasz się samodzielnej pracy frezarką lub/i nie masz pewności, czy wybrany frez jest właściwie dobrany, możesz najpierw poćwiczyć na sztucznych paznokciach.
Frezarka do paznokci znacząco ułatwia zarówno opracowanie skórek i płytki do manicure czy pedicure, jak również usuwanie hybrydy czy innej stylizacji paznokci. Aby jednak było wygodnie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie, musisz prawidłowo dobrać frez do wykonywanej czynności. Pamiętaj o tym, że frezy mają różną wielkość, kształt i wykonane są z różnych materiałów – a to dlatego, że każdy z nich dedykowany jest innym zadaniom!
Poznaj także inne produkty Semilac: lakiery hybrydowe, zestawy do robienia paznokci, topy hybrydowe, bazy do paznokci.