Ładuję...
Porady

Regeneracja dłoni w domu

Regeneracja dłoni w domu — TIPY

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to na nie często zwraca się uwagę, poznając nową osobę. Niestety, jest to również część ciała, która najczęściej narażona jest na działanie szkodliwych substancji, takich jak detergenty używane do sprzątania, twarda woda, a nawet niektóre kosmetyki. Ponadto, ręce mogą się również niszczyć przez gwałtowne zmiany temperatury, narażenie ich na zimno lub urazy mechaniczne. Przesuszona skóra nie wygląda dobrze i nie jest przyjemna w dotyku. Na szczęście, jeśli wyposażysz się w odpowiednie kosmetyki i znajdziesz trochę wolnego czasu, możesz zregenerować swoje dłonie w domowym zaciszu.

Regeneracja skóry dłoni — jakie kosmetyki będą Ci potrzebne?

Regeneracja rąk wymaga użycia kosmetyków, których skład dostosowany jest do delikatnej, przesuszonej skóry. Warto stosować kremy z mocznikiem. Zatrzymuje on wodę w naskórku, a ponadto ma właściwości nawilżające. Zaletą kosmetyków odżywczych jest również zawartość gliceryny, która zapobiega wysychaniu, a ponadto ułatwia transportowanie odżywczych substancji w głąb skóry. Szukając dobrego kremu, zwróć uwagę też na to, czy są w nim aminokwasy z pszenicy, obecne np. w regenerującym Semilac Colloidal Gold, który dodatkowo ma w składzie złoto koloidalne, odmładzające dłonie i poprawiające jędrność ich skóry.

W kosmetyczce kobiety, która chce zadbać o swoje dłonie, nie może zabraknąć peelingu do dłoni. Pamiętaj, żeby w przypadku rąk wymagających regeneracji, wybierać tylko produkty z drobnymi ziarenkami, które nie uszkodzą dodatkowo skóry. Dobrze, jeśli w składzie kosmetyku znajduje się olejek, np. arganowy i witaminy. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zadaniem dobrego peelingu nie jest jedynie oczyszczenie rąk z martwego naskórka, ale również ich odżywienie.

Chcąc zregenerować zniszczone dłonie, nie można zapomnieć o paznokciach. Do ich pielęgnacji warto wybrać odżywkę. Bez jej pomocy nawet starannie wykonany manicure nie będzie wyglądać dobrze. Pomyśl także o zainwestowaniu w oliwkę do skórek. Dzięki niej zarówno paznokcie, jak i okolice wokół nich będą wyglądać estetycznie. Możesz zdecydować się również na specjalne serum z w kształcie pena oraz preparat zmiękczający skórki, który pomoże odzyskać estetyczny twoim dłoniom i paznokciom.

Jak zregenerować zniszczone dłonie w domu?

Odpowiedź na pytanie, jak zregenerować dłonie, jest prosta. Chcąc odzyskać odżywione, gładkie i zdrowo wyglądające ręce, należy przede wszystkim wypracować u siebie nawyk regularnego stosowania kremu. Można go używać kilka razy dziennie, najlepiej po każdym myciu rąk. Co więcej, na noc warto nałożyć na ręce znacznie grubszą warstwę kosmetyku. Jeśli chcesz mieć pewność, że nigdy o tym nie zapomnisz, zaopatrz się w krem w butelce z pompką, który można postawić na szafce nocnej. Zależy Ci na silniejszym działaniu? Po nasmarowaniu rąk załóż na noc bawełniane rękawiczki i zdejmij je dopiero rano. Należy również regularnie nakładać odżywkę na paznokcie oraz skórki wokół nich. To, jak często je stosować, zależy od wybranego preparatu. Niektóre nakłada się pod hybrydę, innych używa się każdego dnia. Wszystko zależy od twoich preferencji oraz potrzeb płytki paznokcia.

Jeden lub dwa razy w tygodniu należy wykonać peeling sprawiający, że składniki odżywcze z kosmetyków, które później nakłada się na dłonie, jeszcze lepiej wnikną w skórę. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie go podczas wieczornej toalety. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie zmyć peeling z dłoni, a następnie nanieść na skórę regenerujący kosmetyk w postaci serum lub kremu.

Chcąc zadbać o dłonie, pod żadnym pozorem nie dopuszczaj do dalszego niszczenia skóry. Gdy na dworze robi się zimniej, nie zapominaj o rękawiczkach. Podobnie, wyposaż się w ochronę dla rąk, jeśli sprzątasz, szczególnie w przypadku, gdy wykorzystujesz w tym celu intensywne detergenty.