Ładuję...
Porady
Blog

Przedłużanie paznokci żelem krok po kroku — metoda na tipsie

Metoda żelowa to jedna z najchętniej wybieranych technik manicure. Pozwala nie tylko na przedłużenie paznokci, ale również umożliwia nadanie ich płytkom pożądanego kształtu. Ponadto gwarantuje trwałość wykonanego zabiegu. Tak zrobiony manicure może utrzymać się od dwóch tygodni do nawet miesiąca. Jeśli do przedłużenia paznokci użyje się tipsów odpowiednio dobranych do rozmiaru płytek, dodatkowo zabezpieczy się je przed złamaniem. W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak wykonuje się paznokcie żelowe na tipsie krok po kroku.

 

Manicure żelowy krok po kroku — czego potrzebujesz?

 Zastanawiasz się, jak wykonać paznokcie żelowe hybrydowe krok po kroku? Najpierw musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Przy każdym zabiegu istotną rolę odgrywają narzędzia potrzebne do jego wykonania. Na początek przyda Ci się Semilac Pusher, służący do usuwania skórek oraz cążki. Pamiętaj, aby zawsze wybierać produkty wykonane ze stali chirurgicznej, która nie uczula i nie rdzewieje. Ponadto podczas wykonywania manicure konieczne będzie użycie pilniczka 100/180 oraz kostki polerskiej. Chcąc dobrze przygotować płytkę do zabiegu, zainwestuj w cleaner do paznokci oraz waciki bezpyłowe, dzięki którym poprawnie odtłuścisz paznokcie i usuniesz z niej zanieczyszczenia.

Do wykonania tego rodzaju przedłużenia paznokci potrzebne są również dopasowane do ich wielkości tipsy. Warto wyposażyć się w te z kieszonką, która znacznie ułatwia aplikację. Aby żele mogły utrzymać się na płytce, trzeba kupić również przeznaczony do nich klej. Najlepiej wybierać produkty z pędzelkiem, ponieważ ułatwiają ich nakładanie i chronią przed zabrudzeniem sobie palców. Wykonując tipsy żelowe krok po kroku, będziesz potrzebować również gilotyny.

Chcąc uzyskać trwały i ładny manicure, zainwestuj również w bezkwasowy primer Semilac. Do wykonania manicure żelowego potrzebna będzie baza oraz pędzelek, którym wygodnie nałoży się ją na paznokcie. Niezbędna jest także lampa UV LED 36 W lub UV LED 24/48W. Nakładając żel na tipsie krok po kroku, wybierz także lakier w swoim ulubionym kolorze, aby paznokcie po wykonanym manicure wyglądały niesamowicie i długo cieszyły oko.

 

Jak zrobić paznokcie żelowe na tipsie krok po kroku?

 Wykonując żele na tipsie krok po kroku, zacznij od odpowiedniego przygotowania płytki. Starannie odsuń skórki przy pomocy pushera. Jeśli narosły zbyt mocno, wykorzystaj cążki. Następnie, używając pilniczka, maksymalnie skróć paznokcie, aby później zmatowić je blokiem polerskim. Konieczne jest także odtłuszczenie płytki z wykorzystaniem wacików bezpyłowych.

Kolejnym etapem manicure jest przyklejenie tipsa. Po wyborze produktu odpowiedniej wielkości nałóż klej na jego część nazywaną kieszonką. Ważne, aby nie użyć go za dużo oraz dokładnie posmarować nim brzegi tipsów — od tego zależy, czy wykonane przedłużenie paznokci będzie trwałe. Następnie po aplikacji kleju przyciśnij delikatnie każdy tips do naturalnej płytki. Aby uniknąć nieestetycznego przejścia między tipsem a paznokciem, spiłuj sztuczną płytkę w miejscu łączenia. Uważaj jednak, aby nie uszkodzić przy tym swoich paznokci.

Jak zrobić paznokcie żelowe, aby były ładne? Po wyrównaniu tipsa z płytką i oczyszczeniu za pomocą cleanera zawsze zakładaj primer. Po tym kroku możesz przejść do aplikowania żelu. Potrzebne będą trzy warstwy — pierwsza bardzo cienka, druga grubsza, tzw. budująca, po której należy nadać paznokciom oczekiwanego kształtu i trzecia wykańczająca. Nie zapomnij po nałożeniu każdej z warstw, utwardzić ich w lampie. Po ponownym odtłuszczeniu paznokci możesz przejść do nakładania lakieru hybrydowego. Jak położyć żel na paznokcie krok po kroku? Pamiętaj o staranności i nie zrażaj się, nawet jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie idealnie.