Ładuję...
Porady

Przedłużanie paznokci hybrydą

Przedłużanie hybrydą to innowacyjna metoda, która pozwala na wydłużenie płytki paznokciowej w prosty i intuicyjny sposób. Pozwala wykonać całość samodzielnie, bez konieczności wizyty u profesjonalnej stylistki. Jak to możliwe? To proste – budujący lakier hybrydowy to produkt, który nie tylko odżywia i utwardza, ale również przedłuża płytkę paznokcia, nawet o kilka milimetrów.

Co najlepsze, hybrydę taką wciąż będziesz w stanie usunąć removerem, bez konieczności używania frezarki. Jest to jednak nie tylko idealna metoda na przedłużanie, ale także rozwiązanie skrojone na miarę sytuacji kryzysowych. Nie musisz się przejmować, jeśli zbliża się ważna okazja, w Tobie właśnie złamał się paznokieć. Formuła lakieru hybrydowego pozwoli Ci uratować stylizację w kilku prostych krokach.

Jeśli nie jesteś wprawiona w pracy z żelami, a mimo to chciałabyś przedłużyć swoje paznokcie, pomyśl o przedłużaniu paznokci hybrydą. Marzą Ci się piękne, smukłe paznokcie, jednak Twoje płytki bardziej przypominają kwadraty? Za pomocą hybrydy budującej wydłużysz je nawet do 5 mm, uzyskując piękny i satysfakcjonujący efekt w zaciszu własnego domu. Niezwykle prosty w użyciu produkt z pewnością jest warty uwagi – jeśli chcesz dowiedzieć się, jak poprawnie wykonać stylizację z hybrydą, sprawdź nasze sprawdzone wskazówki. 

 

Jak przedłużyć paznokcie hybrydą?

 

Tak, jak przy każdej pracy z paznokciami, upewnij się, że Twoje stanowisko jest czyste, odpowiednio doświetlone oraz zapewnia Ci komfort pracy. Nawet jeśli wykonujesz stylizację w domu, zdezynfekuj powierzchnię i narzędzia oraz dokładnie umyj dłonie. Warto wyrobić w sobie ten zdrowy nawyk i zadbać tym samym o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Hybryda do przedłużania paznokci nie wymaga od Ciebie zakupu żadnych specjalnych dodatkowych przyborów – z wyjątkiem oczywiście samego lakieru oraz form do przedłużania – takich samych, jak używa się w przypadku żelu. Przedłużanie paznokci hybrydą oznacza pracę na lakierze hybrydowym, który ma właściwości tzw. żelu miękkiego, nadającego się więc zarówno do utwardzenia płytki, jak i jej wydłużenia. 

Wybierz taki szablon, który bez problemu będziesz mogła wygodnie dopasować go swoich naturalnych paznokci. To kluczowa kwestia, jeśli chodzi o trwałość stylizacji – pomiędzy hybrydą a płytką nie może być prześwitu, a szablon musi zostać tak umiejscowiony, by możliwe było wypracowanie naturalnej krzywizny, z najwyższym punktem na środku paznokcia. Łatwo sprawdzisz to, patrząc na wolny brzeg paznokcia na wprost. Na początku nauki warto robić to za każdym razem, przy każdym palcu – wytrwałość przyniesie jednak efekty i po jakimś czasie będziesz przedłużała paznokcie na formie hybrydą z wprawą godną profesjonalnej stylistki. 

 

Przedłużanie hybrydą na tipsie – hybryda na miarę Twoich potrzeb

Hybrydy możesz użyć przy przedłużaniu także w tradycyjny sposób, pokrywając tips wybraną hybrydową bazą, kolorem oraz topem. Zadanie to wykonasz w taki sam sposób, jakim posługujesz się na naturalnej płytce. W ten sposób zapewnisz sobie nie tylko szybkie zakończenie zabiegu, ale również bardzo łatwą zmianę całego koloru czy zdobienia przed kolejnym przedłużaniem. Co ważne, hybrydę jest usunąć dużo łatwiej, niż żel czy akryl. Przedłużana hybryda na tipsie jest bardzo popularną metodą – między innymi ze względu na łatwość wykonania. 

Kolejną stylizacją, którą możesz wykonać z lakierami hybrydowymi, jest tradycyjna hybryda bez przedłużania, czyli najprostsza i najbardziej powszechna forma opracowania paznokci, pozwalająca na długotrwały efekt. To dobre rozwiązanie dla dziewczyn, których naturalne paznokcie są długie i twarde oraz dla tych, które ze względu na pracę czy inne powody nie mogą sobie pozwolić na większą długość. Jeśli należysz do jednej z tych grup, także powinnaś zainteresować się przedłużaniem na hybrydzie – to może okazać się pomocne, gdy nieoczekiwanie złamiesz paznokieć i będziesz potrzebowała szybkiego utwardzenia. 

 

Przedłużanie paznokci na tipsie a hybryda

Być może zastanawiasz się, która z tych stylizacji jest odpowiednia dla Ciebie? Jeśli zależy Ci na twardości i trwałości, lepszym rozwiązaniem będzie tips lub przedłużanie paznokci żelem. To idzie niestety w parze z czasem potrzebnym do ich wykonania oraz Twoimi umiejętnościami. Kieruj się także kondycją i stanem swojej naturalnej płytki – czasami, mimo korzystania z produktów wysokiej jakości, przy dłuższym noszeniu żeli bez przerwy, paznokcie mogą zacząć się rozdwajać i słabnąć. Wtedy warto postawić na przedłużanie paznokci na szablonie hybrydą. Dzięki bogatej w składniki odżywcze hybrydowej bazy budującej będziesz w stanie poprawić ich kondycję i zwiększyć twardość.

Chcesz uratować złamany paznokieć lub delikatnie przedłużyć płytkę, w szybki i prosty sposób? Budująca hybryda może okazać się pomocna. Przedłużanie hybrydą na szablonie jest bardzo proste: po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia, naklej starannie formę. Pamiętaj o idealnym dopasowaniu szablonu, który nie może odstawać w żadnym miejscu.

Cierpliwie ćwicz, a w razie potrzeby nie wahaj się odkleić niefortunnej formy i spróbować jeszcze raz. W celu lepszego przylegania hybrydy do płytki możesz użyć primera – takiego samego, jak przy stylizacji żelami. Nie jest to niezbędne, jednak w niektórych przypadkach znacznie wydłuży to trwałość stylizacji. Pamiętaj o tym, że w ofercie znajdziesz dwa rodzaje primerów – dobierz więc jego rodzaj do własnych paznokci. Jeśli nie używasz primera, zastąp go bazą hybrydową.

 

Jak przedłużyć paznokcie hybrydą – garść informacji

Następnym krokiem jest już użycie budującego lakieru hybrydowego. Przedłużanie na hybrydzie polega na nałożeniu jej nie tylko na paznokieć, ale wyjechanie nim także na formę. Z tyłu głowy miej także to, że konieczne jest zbudowanie krzywej C, ponieważ bez tego paznokieć będzie płaski i bardziej podatny na złamanie. By to zrobić, pracuj hybrydą warstwami, utwardzając po każdej nałożonej. Różne rodzaje lamp oraz ich moce sprawiają, że nie ma jednego, optymalnego czasu utwardzania – musisz więc dobrać go indywidualnie.

Po utwardzeniu w lampie wszystkich warstw budującego lakieru delikatnie naciśnij na szablon patyczkiem. Powinien z łatwością odkleić się od palca. Teraz czas na opiłowanie paznokci. Użyj do tego pilnika o średniej gradacji, korygując wszystkie niedoskonałości i wybrzuszenia oraz nadając płytkom pożądanego  kształtu.

 

Przedłużanie paznokci na hybrydzie stylizacja

Na gotowe, przedłużone paznokcie możesz nałożyć dowolny kolor hybrydy lub wyczarować dowolną stylizację, jak np. ombre. Nie nakładaj bazy – lepka faza dyspersyjna lakieru budującego wystarczy, by wystarczająco związać kolejną warstwę. Na koniec utwardź w lampie top i oczyść paznokcie cleanerem. To wszystko – przyznaj sama, że nowy sposób na przedłużanie paznokci hybrydą wcale nie jest skomplikowany.

Jeśli nie chcesz przedłużać, a jedynie utwardzić za pomocą hybrydowego lakieru budującego, trafiłaś idealnie. SemiHardi posiadają bogate składy, które wzmocnią kruche i łamliwe paznokcie, zapobiegając przyszłym złamaniom czy pęknięciom. Ten jeden produkt jest więc w stanie spełnić aż trzy funkcje. Odżywienie, utwardzenie i rekonstrukcja płytki jest teraz możliwa dzięki jednej, małej buteleczce.

 

Czy hybryda przedłuża paznokcie?

Może się to wydawać zaskakujące, ale tak. Przedłużane hybrydy są teraz w zasięgu Twojej dłoni, a ich wykonanie jest proste i intuicyjne. Co prawda przedłużanie hybrydą bez szablonu nie jest możliwe, więc będziesz potrzebowała zaopatrzyć się w odpowiednie formy, które pozwolą Ci na stworzenie wymarzonego kształtu i długości nawet do kilku milimetrów większej od Twojej naturalnej. 

Złamania czy pęknięcia paznokci, nawet tuż przed ważnym wyjściem lub spotkaniem, nie będą już problemem. W kilka chwil będziesz w stanie uratować swój manicure i nie martwić się o trwałość tego rozwiązania, ponieważ hybrydowy lakier budujący bardzo dobrze utrzymuje się na paznokciach. Przedłużania paznokci hybrydą na szablonie może stać się jedną z przyjemniejszych czynności kosmetycznych. Pytanie jak przedłużyć paznokcie hybrydą bez szablonu odwróć i sprawdź, jak wykonać stylizację z szablonem. To prostsze niż mogłoby się wydawać, dlatego warto spróbować.