Ładuję...
Porady

Przedłużanie paznokci akrylożelem krok po kroku - poznaj akrylożel

 

 

Przedłużanie paznokci jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz! Piękną, trwałą stylizację możesz wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Potrzebujesz do tego jedynie łatwo dostępnych, wysokiej jakości akcesoriów i naszych wskazówek. Zaczynamy!

Przedłużanie paznokci akrylożelem – formy górne i akryl

Istnieje kilka metod budowania manicure akrylożelowego, a jedną z nich jest użycie tzw. form górnych. To wyjątkowo prosta, szybka i komfortowa metoda, która pozwala na stworzenie nienagannej stylizacji nawet początkującym miłośniczkom mani.

Górne formy to nic innego jak specjalne szablony do przedłużania paznokci przy pomocy żelu lub akrylożelu. Są to szablony wielokrotnego użytku. Po wykonaniu stylizacji i oczyszczeniu możesz wykorzystać je ponownie. Odznaczają się nie tylko dużą trwałością, ale też elastycznością, dzięki czemu praca na nich jest bardzo łatwa i wygodna. Z uwagi na to, że tipsy idealnie dopasowują się do płytki, jesteś w stanie bez najmniejszego trudu stworzyć z nimi idealny tunel, łuk i krzywą C.

Przedłużanie naturalnej płytki krok po kroku – jak nakładać akrylożel na szablon górny?

Decydując się na przedłużanie akrylożelem na górnych formach, nie będziesz nakładać materiału na paznokcie, ale właśnie na szablon. Jest to banalna metoda, którą stworzysz efektowny manicure. Dowiedz się jednak, jak to zrobić krok po kroku, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt i pokochać samodzielną stylizację paznokci!

Opracuj skórki i płytkę

To pierwszy krok, który musisz wykonać niezależnie od tego, czy sięgasz po żel, akrylożel, czy lakier hybrydowy. Wykonaj następujące czynności:

  • odsuń skórki przy pomocy drewnianego patyczka lub pushera, a jeśli jednak taka konieczność, bo są np. popękane lub bardzo narośnięte, delikatnie je wytnij;
  • wyrównaj paznokcie pilnikiem – nie musisz ich skracać tak jak do dolnego szablonu, mogą wystawać poza opuszek, wtedy łatwiej będzie Ci wygładzić materiał od spodu;
  • zmatuj naturalną płytkę paznokcia bloczkiem polerskim i odtłuść cleanerem;
  • nałóż primer bezkwasowy i odczekaj około 60 sekund;
  • nałóż bazę Extend Semilac w formie wcierki i utrwal w lampie UV/LED

 Pamiętaj o tym, że prawidłowe przygotowanie skórek i płytki wpływa pozytywnie na zwiększenie trwałości stylizacji i sprawia, że jej wygląd jest dopracowany!

Dobierz rozmiar tipsów do paznokci


W przypadku, gdy nie masz pewności co do rozmiaru i zastanawiasz się pomiędzy mniejszym i większym, wybierz większy szablon. Dlaczego? O wiele łatwiej będzie Ci opiłować nadmiar materiału niż uzupełnić braki na krawędziach, jeśli dobierzesz za małe tipsy.

Nałóż akrylożel na formę

Niewielką ilość akrylożelu dokładnie rozprowadź na formie. Postaraj się zrobić to maksymalnie precyzyjnie, aby uzyskać docelową długość i kształt. Oczywiście nie unikniesz poprawek, ale im staranniej opracujesz materiał „na mokro”, tym mniej czasu będziesz musiała poświęcić na piłowanie nadmiaru. Pamiętaj o tym, że przy bokach i krawędziach płytka powinna być cieńsza, więc rozłóż akrylożel tak, aby jego warstwa w tych miejscach nie była za gruba. Tak przygotowaną formę przyłóż do paznokcia i delikatnie dociśnij, zaczynając od wolnego brzegu i przesuwając się w stronę skórek.

Uwaga! Zachowaj delikatny odstęp od skórek, aby ich nie zalać!

Utrwal acrylgel

Po nałożeniu szablonu na paznokieć włóż go do lampy UV za około 10-15 sekund. Po tym czasie obróć dłoń i wygładź materiał od spodu z pomocą pędzelka. Ponownie włóż szablon do lampy i utwardzaj przez 60 sekund.

Oczyść i wyrównaj akrylożel

Po przedłużeniu wszystkich paznokci ostrożnie zdejmij z nich formy. Oczyść paznokcie cleanerem i wyrównaj kształt pilnikiem. Ogromną zaletą górnych form jest to, że powierzchnia przedłużonego paznokcia jest idealnie równa i nie wymaga piłowania. Jeśli przy skórkach pojawi się uskok, spiłuj go pilnikiem lub frezarką z frezem karbidowym. Ewentualny uskok pod paznokciem również możesz wyrównać frezem.

Dokończ manicure akrylożelowy

W przypadku, gdy chcesz osiągnąć bardzo naturalny efekt, możesz zabezpieczyć stylizację topem i gotowe. Jeśli natomiast chcesz położyć kolor lub/i zdobienia, do dzieła!

Podsumowanie

 

Jak widzisz, budowanie paznokci akrylożelem na formie górnej jest niesamowicie proste. To metoda przedłużania i modelowania płytki, z którą poradzisz sobie, nawet jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z samodzielnym tworzeniem manicure!

 

 

WYBRANE PRODUKTY

DO PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI