Ładuję...
Porady
Blog

Przedłużanie paznokci akrylożelem

Akrylożel to niezwykle wytrzymały materiał, który łączy w  sobie wszystkie zalety żelu do paznokci oraz akrylu. Jest wyjątkowo twardy i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do płytki paznokcia. Nakładanie akrylożelu na paznokcie jest bardzo łatwe. Wszystko za sprawą jego gęstości. Pokrywając nim paznokcie, nie musisz martwić się o to, że spłynie na skórę. Podobnie jak  w przypadku zwykłego żelu do paznokci, utwardza się go za pomocą lampy UV. Jak poprawnie nakładać tego rodzaju specyfik na paznokcie i formy? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Co do zasady, wyróżniamy dwa sposoby, które uważane są za skuteczne i które zagwarantują Ci spektakularne efekty. Pierwszy z nich to metoda na mokro, przy użyciu cleanera. Pod jego wpływem jego oddziaływania akrylożel do przedłużania paznokci mięknie, dzięki czemu jest łatwiejszy w rozprowadzeniu. Druga metoda – na sucho – jest Ci doskonale znana, jeśli przedłużałaś już kiedyś paznokcie. Wystarczy, że dokładnie wetrzesz akrylożel suchym pędzelkiem w płytkę paznokcia.

Akrylożel na tipsie

Najprostszy sposób na nałożenie takiego materiału, jakim jest akrylożel, na paznokcie, to zdecydowanie umieszczenie go na tipsie. Podstawowe czynności, jakie należy wykonać w przypadku tej metody, to, po pierwsze, dopasowanie tipsa do paznokcia oraz, po drugie, jego odpowiednie oszlifowanie. Konieczne jest także zmatowienie powierzchni sztucznej formy oraz przyklejenie go w taki sposób, aby nie pojawiły się pęcherzyki powietrza. Ostatnim, kluczowym etapem przyklejania tipsa jest także spiłowanie miejsca łączenia tipsa z naturalną płytką paznokcia.

Następnie możesz przygotować akrylożel. Jak nakładać go na tipsa? Proces ten niczym nie różni się od standardowej procedury, którą aplikuje się w odniesieniu do naturalnej płytki paznokcia. Za pomocą pędzelka rozprowadź odpowiednią ilość produktu na tipsie i uformuj odpowiedni kształt. Czas utwardzania lampą UV to jedynie 60 sekund. Niezwykle istotna jest jednak w tym przypadku moc lampy, której używasz, a która nie powinna być mniejsza niż 48 W. Końcowy efekt uzyskasz, szlifując paznokieć do perfekcji za pomocą pilnika o gradacji 100/180.

Akrylożel na formie

Przedłużanie paznokci akrylożelem na formie jest niezwykle proste. Bardzo istotne przy tej metodzie jest jednak dobranie odpowiedniej formy, która powinna idealnie przylegać do płytki. Po odpowiednim przygotowaniu paznokcia do pracy przyłóż do niego formę i zaznacz miejsca, w których kończy się jego wolny brzeg. Miejsce te następnie należy przyciąć, aby forma idealnie przylegała do paznokcia. Jeśli nadal nie będzie pasowała do paznokcia, możesz dociąć ją w dowolny sposób, tak aby efekt był zadowalający.

Pielęgnacja paznokci akrylożelem na formie jest bardzo podobna do tej, jaka ma miejsce w przypadku naturalnej płytki paznokcia. Po odpowiednim dopasowaniu formy nałóż produkty zwiększające przyczepność akrylożelu, np. primer. Po odczekaniu ok. 30 sekund, możesz zacząć rozprowadzać akrylożel na szablonie. Pamiętaj o tym, aby nakładać na siebie warstwy i kolejno utwardzać je za pomocą lampy UV, która, jak było wspomniane, winna cechować  się mocą co najmniej 48 W.

Jak zdjąć akrylożel?

Akrylożele nie rozpuszczją się w acetonie, dlatego sciągnąć je można tylko mechanicznie. Najczęściej stosowanym sposobem jest ściąganie przedłużanych paznokci frezarką. Można również je sćiągnąc za pomocom pilnika.