Ładuję...
Blog Semilac
Porady

Pedicure frezarkowy - jak wykonać pedicure krok po kroku?

 

WIOSENNE PAZNOKCIE 2024
TE WZORY I KOLORY BĘDĄ NA TOPIE

 

 

 

Pedicure jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, które łączą przyjemne z pożytecznym, dlatego zdecydowanie warto go wykonać. Co ważne, zabieg ten możesz przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu. Jak to zrobić krok po kroku, aby cieszyć się pięknymi, zadbanymi stopami? Czym jest pedicure frezarkowy? Dowiedz się więcej!

Czym jest pedicure frezarkowy?

Pedicure to zabieg przeprowadzany na paznokciach u stóp i samych stopach, mający na celu poprawienie ich wyglądu i kondycji. Wyjątkowym rodzajem pedicure jest pedicure frezarkowy, jak sama nazwa zdradza, wykonywany przy użyciu frezarki. Ta z kolei jest czymś znacznie więcej niż elektrycznym pilnikiem. Szeroka dostępność wymiennych frezów, nakładek i kapturków czyni z niej urządzenie wielofunkcyjne, z pomocą którego z łatwością opracujesz nie tylko płytkę paznokcia, ale też skórki i skórę, usuwając martwy naskórek, nieestetyczne zrogowacenia i wygładzając czubki palców oraz podeszwy stóp, czubki palców i podeszwy pięt.

Frezarkowy pedicure od tradycyjnego odróżnia użycie wyżej wspomnianej frezarki. W klasycznym odpowiedniku zabiegu stosowane są papierowe pilniki, bloczek polerski, patyczki drewniane do odsuwania skórek, nożyczki i cążki. Warto wspomnieć o tym, że istnieją również takie rodzaje pedicure jak pedicure biologiczny, w którym w ogóle nie używa się metalowych akcesoriów, oraz pedicure podologiczny, inaczej leczniczy.

Sprawdź jakie stylizacje pedicure przygotował Semilac!

Zalety i wady pedicure frezarkowego

Pedicure, niezależnie od rodzaju, niesie za sobą wiele korzyści, bo poprawia wygląd paznokci i stóp oraz wspiera ich kondycję. Regularnie i prawidłowo przeprowadzany zapobiega takim dolegliwościom jak:

  • wrastanie paznokci;
  • tworzenie się zrogowaceń i nagniotków;
  • przesuszenie skóry;
  • bolesne pękanie skóry pięt, które grozi powstawaniem stanów zapalnych.

Jeszcze więcej zalet ma procedura wykonywana przy użyciu frezarki. Przede wszystkim trwa znacznie krócej niż pedicure klasyczny i nie męczy ręki w takim stopniu. Tę ogromną oszczędność czasu i komfort dostrzegają profesjonalne stylistki paznokci w salonach kosmetycznych, dlatego bardzo chętnie sięgają po rozwiązanie, jakim jest pedicure frezarką.

Zabieg z użyciem tego sprzętu, dzięki wymiennym frezom o różnym kształcie, wielkości i gradacji, jest też o wiele bardziej precyzyjny. Czy ma zatem jakiekolwiek wady?

Jeśli chcesz wykonywać pedicure frezarkowy w domu, a nie posiadasz frezarki, oczywiście musisz w nią zainwestować. To koszt, który jednak szybko Ci się zwróci, gdy będziesz robić pedicure systematycznie! Ponadto sprzęt ten możesz wykorzystać do wykonania manicure. Choć stosowanie frezarki jest stosunkowo łatwe i intuicyjne, trzeba się z nią „zaprzyjaźnić” i nieco poćwiczyć. Jej nieumiejętne wykorzystanie może doprowadzić do uszkodzenia skóry lub płytki, więc pierwsze próby powinny być bardzo ostrożne.

Kiedy wybrać pedicure frezarkowy?

Pedicure frezarkowy to fantastyczny zabieg pielęgnacyjny, który zdecydowanie warto wybrać, gdy chcesz szybko, precyzyjnie i przy niewielkim nakładzie sił poprawić wygląd stóp. Jest on polecany szczególnie w przypadku dużych zrogowaceń naskórka i bardzo twardych paznokci, których opiłowanie tradycyjnym pilnikiem zajmuje wiele czasu.

Jak wykonać pedicure frezarkowy krok po kroku?


Procedurę rozpocznij od usunięcia naskórka z powierzchni pięt. Jeśli jest on mocno zrogowaciały, skóra jest twarda, sięgnij po specjalne nakładki na pododisc o gradacji 80. Do usunięcia delikatnych zrogowaceń z powierzchni pięt możesz wykorzystać nakładki o gradacji 180. Pamiętaj też, by gradacją 180 zawsze wygładzić powierzchnię opracowywaną gradacją 80. Następnie, jeśli jest taka konieczność, opracuj skórę na podbiciu i palcach.

Teraz czas na skórki. Opracuj wały około paznokciowe. Jeśli skórki są mocno narośnięte i wymagają wycięcia, możesz je odsunąć i podnieść z pomocą diamentowego frezu 005 Semilac w kształcie ściętego szpica. Świetny do usuwania i wygładzania skórek jest również delikatny frez 013 w kształcie kulki – doskonała propozycja dla początkujących miłośniczek pedicure. Bardzo ważnym krokiem, wpływającym na ostateczny wygląd i trwałość pedicure, jest oczyszczenie płytki z nabłonka. Wykorzystaj do tego celu precyzyjny frez 012 z nasypem diamentowym o średniej gradacji w kształcie płomienia.

Kolejny krok to opracowanie płytki. Skróć ją tak, aby nie wystawała poza opuszki palców. W przypadku paznokci stóp jest to niezmiernie ważne! Usuń nierówności i wygładź całą płytkę paznokcia. Jeśli nie chcesz malować paznokci, możesz zakończyć zabieg peelingiem stóp i odprężającą kąpielą. Po niej, aby dopełnić pielęgnacji stóp, nałóż krem, który nawilży i odżywi skórę. Możesz sięgnąć również po odżywkę do paznokci lub/i regenerującą oliwkę do skórek.

Gdy zdecydujesz się na nałożenie koloru, warto wykonać pedicure hybrydowy. Lakier hybrydowy jest bowiem znacznie trwalszy od tradycyjnego odpowiednika i utrzymuje się w nienagannym stanie nawet do trzech tygodni!

Bezpieczeństwo podczas zabiegu to podstawa, dlatego pamiętaj o kilku zasadach:

  • wszystkie czynności z frezarką wykonuj na sucho – namoczona skóra przy paznokciach i piętach będzie się rolować, samych paznokci również nie wolno obcinać i piłować na mokro, bo są wówczas znacznie bardziej narażone na uszkodzenia;
  • jeśli chcesz przeprowadzić relaksującą kąpiel stóp, wykonaj ją znacznie wcześniej, aby skóra i paznokcie były idealnie suche przed przystąpieniem do zabiegu, albo już po zakończeniu pedicure;
  • opracowując frezarką skórę pięt, wykonuj krótkie, płynne i równomierne ruchy, nie dociskaj urządzenia do skóry, aby jej nie uszkodzić i nie wywołać uczucia pieczenia;
  • ta sama zasada dotyczy opracowywania płytki – przytrzymanie frezu w jednym miejscu przez długi czas wiąże się z ryzykiem uszkodzenia;
  • obroty zwiększaj stopniowo, aby „wyczuć” działanie frezarki i jej moc;
  • zadbaj o dobre, stabilne podparcie stopy i prawidłowe oświetlenie.

Wykorzystaj te wskazówki, by Twój pierwszy pedicure był naprawdę udany. Pamiętaj także o zachowaniu wszystkich akcesoriów w nienagannej czystości i regularnym sprawdzaniu ich stanu. Przeciwwskazaniami do wykonania pedicure w domowym zaciszu to dolegliwości takie jak m.in. grzybica stóp i paznokci, wrastające paznokcie, mocno popękana skóra. Są to wskazania do wizyty u podologa i przeprowadzenia pedicure leczniczego.

 

Pedicure w domu – podsumowanie


Wiesz już, czym jest i jak zrobić pedicure krok po kroku w domu. Czy warto? Tak, jak najbardziej. To wyjątkowa szansa nie tylko na poprawienie wyglądu i zdrowia stóp, ale też na chwilę relaksu tylko dla siebie lub miłe spędzenie czasu z najlepszą przyjaciółką!

 

NAJLEPSZE PRODUKTY

DO PEDICURE