Ładuję...
Porady

Paznokcie żelowe krok po kroku na naturalnej płytce

Paznokcie żelowe krok po kroku na naturalnej płytce

Jedną z najpopularniejszych technik robienia manicure jest metoda żelowa. Pozwala na wykonanie trwałego zdobienia na paznokciach oraz na nadanie im pożądanego kształtu. Żel można nakładać nie tylko na tipsy, ale również na naturalną płytkę i to nie tylko wtedy, gdy chce się paznokcie przedłużyć. Ta metoda będzie doskonałym wyborem dla pań, którym zależy na utwardzeniu płytek i ochronieniu ich przed łamaniem. Z techniki mogą także bez obaw korzystać kobiety w ciąży oraz alergiczki, ponieważ podczas wykonywania manicure nie wydziela się szkodliwy pył. Dowiedz się, jak wykonać żelowe paznokcie krok po kroku.

Paznokcie żelowe na naturalnej płytce krok po kroku — niezbędne narzędzia

Jak zrobić paznokcie żelowe w domu krok po kroku? Po pierwsze, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Wyposażona w profesjonalne produkty możesz stworzyć w swoim mieszkaniu prawdziwy salon manicure. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać tylko przyrządy najwyższej jakości wykonane z hipoalergicznych materiałów, takie jak służący do odsunięcia skórek Semilac Pusher ze stali chirurgicznej. Warto także wyposażyć się w cążki.

Podczas przygotowywania płytki, by móc nałożyć żel na paznokcie krok po kroku, przyda Ci się także pilnik 100/180 Semilac Quality oraz blok polerski. Do oczyszczania płytki będziesz potrzebować cleanera oraz specjalnych wacików bezpyłowych. Istotną rolę w manicure żelowym odgrywa także wysokiej jakości primer, a także baza pod żel i pędzelki. Szukając idealnych modelów, zwróć uwagę, czy można wygodnie i stabilnie trzymać je w dłoni. Nie bez znaczenia jest ich wielkość oraz kształt. Wybierz produkty, które umożliwią Ci precyzyjne nakładanie lakierów.

Jak nałożyć żel na naturalną płytkę paznokcia krok po kroku? Za pomocą lampy UV, która zapewni trwałość wykonanemu manicure. Nie zapomnij też o podstawie zdobienia płytki, czyli o żelu. Pamiętaj, że potrzebujesz nie tylko żelowych baz oraz topów, ale również żeli kolorowych.

Jak się robi paznokcie żelowe krok po kroku?

Żel na naturalnej płytce krok po kroku? Zacznij od odsunięcia skórek za pomocą pushera. Pozwoli to uniknąć ich skaleczenia. Następnie przy użyciu strony 180 pilniczka przygotuj naturalną płytkę paznokcia. Wyczyść ją przy użyciu cleanerów — Semilac Nail Cleaner oraz wacika bezpyłowego. Na odtłuszczony naskórek zaaplikuj bezkwasowy primer. Przed nałożeniem żelu nie zapomnij o odpowiedniej bazie, którą należy nałożyć za pomocą pędzelka. Wszystko utwardź w lampie UV.

Jak nałożyć żel na paznokcie krok po kroku? Najpierw połóż warstwę szkieletową i ją utwardź. Następnie budulcową, po nałożeniu której konieczne jest ponowne włożenie dłoni do lampy. Jak zrobić żelowe paznokcie krok po kroku, by wyglądały olśniewająco? Żel opiłuj tak, aby uformować pożądany kształt paznokcia uwzględniający krzywą C. Na środku powinien mieć on lekkie wzniesienie, a na brzegach — musi być cieńszy. Wszelkie nierówności wygładź przy użyciu bloku polerskiego. Następnie odtłuść przygotowaną w ten sposób powierzchnię i nałóż na nią wybrany lakier żelowy, który należy utwardzić. Ostatnim etapem jest aplikacja topu oraz włożenie rąk do lampy. Teraz już wiesz, jak nałożyć żel na naturalną płytkę paznokcia krok po kroku!

Utwardzanie paznokci żelem krok po kroku — zalety

Nałożony samodzielnie żel na naturalnej płytce krok po kroku ma wiele plusów. Manicure żelowy jest bardzo trwały, a przy tym, paznokcie pomalowane w ten sposób wyglądają naturalnie. Jest to doskonały wybór dla osób, które borykają się z problemem kruchych paznokci, ponieważ ta metoda znacznie je wzmacnia i chroni przed złamaniami. Co więcej, technika umożliwia odtworzenie zniekształconej czy uszkodzonej płytki.

Żel na naturalnej płytce krok po kroku pozwala na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Dzięki temu paznokcie zawsze będą wyglądały jak po wyjściu z profesjonalnego salonu. Kolorowy żel na naturalnej płytce krok po kroku to zawsze dobry wybór!