Ładuję...
Porady

Paznokcie żelowe krok po kroku – metoda na formie

Paznokcie żelowe krok po kroku  – metoda na formie

Paznokcie żelowe to metoda stylizacji, która jest coraz chętniej wybierana przez kobiety preferujące manicure utwardzany lampą. Prezentuje się niezwykle efektownie i pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni. Dysponując dobrym zestawem urządzeń i akcesoriów do stylizacji paznokcie, można bez problemu wykonać je samodzielnie. Najczęściej paznokcie żelowe robi się za pomocą szablonu. Jak zrobić paznokcie żelowe na formie krok po kroku?

Podstawa to dobry żel 

Jak zrobić żele krok po kroku? Aby móc wykonać żelowe paznokcie na szablonie trzeba mieć dobrej jakości żel. Ta trwała substancja gwarantuje piękny manicure przez kilka tygodni. Dobrze dobrany materiał do stylizacji paznokci zapewnia naturalny efekt. Nikt nie zorientuje się, że długie paznokcie to mała ingerencja kosmetyczna. Bezbarwny żel do paznokci umożliwia samodzielnie formowanie płytki, zgodnie z kobiecym gustem. 

Żele krok po kroku  – obowiązkowy zestaw akcesoriów

Manicure żelowy cieszy się coraz większym uznaniem, a co najważniejsze – możemy go wykonać samodzielnie w domu z naszą własną lampą i przyrządami. Poznaj obowiązkowe akcesoria. Zestaw startowy do paznokci żelowych obejmuje:

Paznokcie żelowe dla początkujących  – od czego zacząć?

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? Na początku należy oczyścić dłonie płynem do dezynfekcji. Następnie trzeba spiłować paznokcie na krótko. Krok trzeci obejmuje zmatowienie płytki i odsunięcie skórek patyczkiem. Kolejno należy odtłuścić płytkę paznokcia, wykorzystując w tym celu cleaner. Ostatnie działanie to nałożenie na paznokcie bazy. 

Jak nakładać żel na paznokcie krok po kroku? Najpierw trzeba dopasować szablon do swoich paznokci i możemy dalej działać. Za pomocą pędzelka cienkimi warstwami trzeba nakładać żel. Pierwsza warstwa powinna pokryć cały paznokieć, druga z kolei będzie nieco grubsza. Trzecia warstwa żelu to już ostatnia. Po nałożeniu każdej warstwy żel powinien być utrwalony w lampie UV przez 2 – 3 minuty i przemyty odtłuszczaczem. Tym prostym sposobem mamy gotowy manicure wykonany metodą z wykorzystaniem formy. Teraz pozostaje już wybór ulubionego koloru, ewentualne zdobienia i stylizacja zakończona. Na zakończenie warto nałożyć na płytkę paznokcie i skórki oliwkę, która je odżywi. 

Korzyści z żelowego manicure

Żel na formie krok po kroku ma kilka zasadniczych zalet. Oto i one:

  • żelowe paznokcie gwarantują długotrwały efekt, nawet od kilku tygodni;
  • są niezwykle trwałe. Nie należy się obawiać, że po kilku dniach od zrobienia, lakier odpryśnie, czy paznokieć się złamie;
  • metoda żelowa krok po kroku sprawia, że paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, a przecież większości pań właśnie na takim efekcie zależy. 

Żele krok po kroku na szablonie prezentują się naprawdę zjawiskowo. Przy odrobinie wprawy ich samodzielnie wykonanie nie jest tak trudne i skomplikowane, jak się wydaje. Akcesoria niezbędnie do zrobienia paznokci w takim stylu są ogólnodostępne w wielu sklepach kosmetycznych, drogeriach, a ich cena jest bardzo przystępna. Paznokcie na szablonie krok po kroku to jedyna metoda, która sprawia, że paznokieć wygląda naturalnie, jak prawdziwy. Technika stylizacji paznokci na żelu z pewnością zachwyci niejedną z pań. Może z powodzeniem pełnić rolę wszystkim doskonale znanej hybrydy, która jest jednak mniej trwała niż forma żelowa.