Ładuję...
Trendy i stylizacje
Porady

Paznokcie migdałki - jak poprawnie je wypiłować?

Paznokcie migdałki – jak poprawnie je wypiłować? 


Paznokcie o kształcie migdałów to obecnie jeden z najpopularniejszych wyborów, któremu wcale nie ma się co dziwić! Elegancki wygląd, szczupłe palce i smukłe dłonie – zalet migdałków nie brakuje. Na ich korzyść przemawia także fakt, że tego typu manicure świetnie sprawdza się przy paznokciach krótkich, jak i długich, nie jest czasochłonny, a jego wykonanie nie przysparza wielu trudności. Jeśli więc paznokcie migdałki chodzą po głowie również i Tobie, to nic prostszego – zapoznaj się z naszymi radami i już dziś zacznij pracę nad wymarzonym kształtem!

Paznokcie migdałki 

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać w trosce o idealny kształt płytki paznokcia, jest uzbrojenie się w cierpliwość. Aby długie paznokcie migdały uzyskały swoją optymalną formę, potrzebujesz około czterech tygodni systematycznego i wytrwałego działania.

W Twojej kosmetyczce przede wszystkim powinien znaleźć się porządny pilniczek, który pozwoli Ci uniknąć rozdwojonej płytki. Do naturalnych paznokci zalecany jest prosty pilniczek Semilac 100/180, przeznaczony do codziennej obróbki paznokci. Dobrym wyborem będzie także zaopatrzenie się w pilniczek Semilac 100/180 o kształcie banana, dzięki któremu szybko poradzisz sobie z opracowaniem krawędzi paznokcia i dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. W zadbaniu o estetyczny wygląd płytki paznokcia pomocne będą Ci też cążki lub nożyczki, które w komplecie z drewnianymi patyczkami sprawią, że szybko poradzisz sobie z denerwującymi skórkami.


Jak piłować paznokcie na migdałki?

Przy odpowiednim sprzęcie, odpowiedź na pytanie: „jak wypiłować paznokcie na migdałki?” jest niezwykle prosta. Zanim jednak przystąpisz do pracy, znajdź sobie wygodne oparcie oraz stabilną podstawę i pamiętaj o tym, że piłowanie mokrych paznokci nie przynosi korzystnych rezultatów. Gotowa? To do dzieła!

  1. Piłowanie paznokci dobrze jest rozpocząć od wyznaczenia ich środka. Centralny punkt paznokcia wskaże Ci miejsce, które powinno pozostać nienaruszone, a przy tym ułatwi symetryczne piłowanie boków.
  2. Pilniczkiem, trzymanym pod kątem 45°, zacznij piłować bok paznokcia – najpierw wewnętrzny, a następnie zewnętrzny. Postaraj się unikać zmiany kierunku piłowania, jako że ruch obustronny przyczynia się do mechanicznego uszkodzenia płytki.
  3. Jeśli kształt paznokcia wydaje Ci się zbyt szpiczasty, delikatnie zaokrąglij jego czubek. 
  4. Na koniec  – w trosce o wytrzymałość paznokci  –  zastosuj odpowiedni olejek, dzięki któremu Twoje wysiłki nie pójdą na marne, a paznokcie będą właściwie nawilżone.

Jak widać, wskazówki odnośnie do tego, jak zrobić migdałowaty kształt paznokci, nie wymagają specjalnych kompetencji. Wytrwałość, w połączeniu z profesjonalnym pilniczkiem, to szybki sposób na piękne paznokcie!


Jak nadać paznokciom kształt migdała?

Skoro już wiesz jak zrobić paznokcie migdałki, to nie pozostaje Ci nic innego, jak ich efektowna stylizacja. Intensywna czerwień, butelkowa zieleń, a może głęboki granat? Wybór należy tylko do Ciebie!

W związku z tym, że dużym zainteresowaniem cieszą się paznokcie hybrydowe migdałki, dobrym wyborem będzie postawienie na klasyczny french manicure lub wręcz przeciwnie – geometryczne wzorki, stworzone z kontrastujących ze sobą odcieni. Interesującą propozycją, która wzorowo wpisuje się w trendy 2020, są także tzw. Crocodile Print Nails, czyli paznokcie inspirowaną krokodylą skórą. Jeśli jednak nie masz ochoty na eksperymenty, to pamiętaj, że pastele są dobre na każdą okazję!