Ładuję...
Trendy i stylizacje

Paznokcie marmurki – krok po kroku

Paznokcie marmurki – krok po kroku

Marmur jest synonimem luksusu i elegancji. Tak estetyczna forma doskonale wpisuje się w każdą przestrzeń. Może warto stworzyć taki wzór na paznokciach? Marmurkowy manicure zawsze wygląda efektownie, a przy tym jest niezwykle łatwy w wykonaniu. Jak stworzyć marmurkowe paznokcie krok po kroku? Wystarczy posiadać kilka podstawowych produktów, za pomocą których można stworzyć ten niebanalny wzór. To doskonała propozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z manicurem hybrydowym, ponieważ aby go wykonać, nie trzeba posiadać ogromnego doświadczenia i umiejętności. Co więcej, im bardziej niedbałe „pląsy”, tym lepiej.

Co jest potrzebne do wykonania marmurkowych paznokci?

Jeżeli zajmujesz się wykonywaniem hybryd, to z pewnością masz w domu lampę UV oraz podstawową bazę do lakierów. Wykonanie Marble Nails jest niezwykle proste, jednak warto zaopatrzyć się w pewne przydatne artykuły i akcesoria. By wykonania marmurkowy manicure potrzebny Ci będzie top do hybryd, który zagwarantuje ochronę lakieru oraz wpłynie na zadowalający efekt. Dzięki nim możesz stworzyć satynowe, matowe, a także lśniące wykończenie całości. 

Najważniejszym elementem potrzebnym do stworzenia efektu marmurkowych paznokci jest oczywiście lakier. Jeżeli chcesz uzyskać najbardziej podstawowe wykończenie, wybierz biały, szary oraz czarny lakier do hybryd. Doskonale nadadzą się do tego produkty o numerach 01, 031 i 141. Do wykonania Marble Nails niezwykle przydatna okaże się paleta do mieszania kolorów oraz niezastąpiony pędzel do zdobień.

Marmurkowe paznokcie hybrydowe krok po kroku

Wiesz już, jakie produkty będą Ci potrzebne do wykonania manicure w marmurkowym stylu, teraz czas na sposób jego wykonania. Jak zrobić paznokcie marmurki? Pierwszym krokiem do osiągnięcia efektu marmuru na paznokciach jest nałożenie bazy, aby odpowiednio przygotować paznokcie. Następnie musisz utwardzić nałożoną wcześniej bazę. Od tego momentu zaczyna się właściwe malowanie. Na początku nałóż biały lakier hybrydowy. Najlepiej stwórz podwójną warstwę, w międzyczasie ją utwardzając. Po tym możesz przejść do ozdabiania płytki paznokcia. Jeżeli chcesz uzyskać podstawowy, monochromatyczny efekt, weź czarny i szary lakier. Kropelkę zarówno jednego, jak i drugiego produktu nanieś na paletę do mieszania kolorów. Wykonanie zdobienia warto zacząć od ciemniejszej barwy. Za pomocą odpowiedniego pędzelka, na płytce paznokcia rysuj cienkie, krzywe linie. Aby osiągnąć efekt marmuru, rozetrzyj wcześniej narysowane wzory. Warto przy tym użyć szarego lakieru hybrydowego. Jednocześnie należy pamiętać o tym, by wzory rysować na nieutwardzonej płytce! Wtedy roztarcia będą bardziej naturalne. Całość utwardza się dopiero po zakończeniu rysowania. Aby stworzyć metaliczne wykończenie, nanieś metaliczny pyłek do paznokci. Po kolejnym utwardzeniu następuje nałożenie ostatniej warstwy – topu. Oczywiście, całość należy jeszcze raz potraktować lampą UV i gotowe! Efekt Marble Nails już zdobi Twoje paznokcie.

Pazurki marmurki - uniwersalne i pasujące do wszystkiego

Marmurkowy manicure to niezwykle uniwersalna propozycja, która doskonale prezentuje się w każdym wydaniu. Paznokcie z tym efektem wyglądają bardzo nowocześnie szczególnie w połączeniu z innymi kolorami. Uzupełniając wzór różowym bądź niebieskim lakierem do paznokci, można uzyskać niezwykle oryginalny efekt. Wykonując Marble Nails postaw na fantazyjne rozwiązania. Zamiast białej podstawy, spróbuj nanieść czarną bądź zieloną. Aby urozmaicić całość, dodaj odrobinę złotego lakieru hybrydowego. Efekt marmurowych paznokci zostanie jeszcze bardziej uwypuklony, gdy stworzysz go na jedynie kilku paznokciach. Biały marmur prezentuje się niezwykle efektownie w połączeniu z lakierem w kolorze brudnego różu. Nieograniczona ilość rozwiązań świadczy o uniwersalności tego wzoru. A Tobie, która stylizacja z marmurem podoba się najbardziej?