Ładuję...
Porady

Odmładzanie dłoni w domu — tipy!

Odmładzanie dłoni w domu — tipy!

Powszechnie mówi się, że dłonie oraz włosy są naszymi wizytówkami, ponieważ mogą mieć wpływ na odbiór naszej osoby już przy pierwszym spotkaniu. Pięknie wyglądająca skóra wraz z zadbanymi, schludnymi paznokciami bez zbędnych skórek to coś, na co zwraca się szczególną uwagę. Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, żeby uzyskać efekt zdrowej skóry rąk, stosując sprawdzone domowe praktyki, bez konieczności wydawania pieniędzy na zbędne zabiegi w salonie kosmetycznym. Jakie z nich dają najlepsze efekty?


Odmładzanie rąk poprzez masaż

Nic tak nie wpływa dobrze i kojąco na spięte mięśnie oraz zwiotczałą skórę jak porządnie zrobiony masaż. Jego różne rodzaje stosuje się na brzuch, ręce lub głowę — najczęściej po to, aby zmniejszyć napięcie oraz towarzyszący mu ból. Z drugiej strony po to, żeby było lepiej ukrwione konkretne miejsce. Takie masaże mają równie pozytywny wpływ na odmładzanie dłoni. Warto w trakcie oglądania ulubionego filmu postarać się rozciągać. Można to robić, stosując małe, intensywne ruchy okrężne, szukając najbardziej spiętych miejsc. W nich się zatrzymujemy i uciskamy, aż ból ustąpi. Na zakończenie można mocno strzepnąć ręce i potrzeć je jedna o drugą. Masaż bardzo pozytywnie wpływa na ukrwienie tkanek, dlatego warto włączać taką praktykę do codziennych obowiązków. 

Odmładzanie dłoni poprzez peeling oraz profesjonalne maseczki

Chociaż te dwa podane zabiegi większości osób kojarzą się głównie z pielęgnacją twarzy, to są też sprawdzonym i stosunkowo łatwym sposobem na odmłodzenie rąk. Poleca się w tej kwestii najbardziej peelingi z cząstkami złuszczającymi, które pomogą szybciej usunąć martwy naskórek. To powinno poprawić wygląd i kondycję skóry, a peelingi wykonywane regularnie przez dłuższy czas mogą dać zauważalne efekty. Z kolei na skórki polecane jest serum. Warto pamiętać, że na ogólną prezencję dłoni wpływ ma nawet najmniejszy szczegół!

Odmłodzenie dłoni w głębszych warstwach skóry to jednak dużo dłuższy proces. Trzeba się w tym przypadku uzbroić w cierpliwość i nastawić na systematyczne, codzienne działania. Takim właśnie pomysłem jest regularne wykonywanie maseczek  codzienne, kilkukrotne nawilżanie dłoni kremem regenerującym. W domu można jednak przygotować inną mieszankę, równie skuteczną. Wystarczy zmieszać ze sobą dokładnie kilka składników: cukier, 2 łyżki oleju kokosowego i ewentualnie jeszcze odrobina wyciśniętego soku z cytryny. Mieszamy i gotowe! Wykonujemy następnie normalny peeling, wykonując rozmaite ruchy okrężne i pionowe, w różne kierunki. 

Jak zadbać o wygląd młodych i pięknych rąk

Na piękny, promienny wygląd naszej skóry, a w tym dłoni, ogromny wpływ mają nie tylko kuracje czy produkty stosowane z zewnątrz. Równie istotne jest utrzymanie zdrowej oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Zapewni ona dostarczenie do organizmu wszystkiej niezbędnych mikro- i makroelementów, składników odżywczych i witamin. Dlatego dobrym nawykiem jest włączanie świeżych warzyw i owoców do codziennych posiłków. Nie bez znaczenia jest także nawodnienie. Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia sprawia, że skóra staje się bardziej sprężysta.  

Biżuteria jako tajna broń

Piękne i zadbane ręce to również kwestia akcesoriów i biżuterii. Ładny, nowoczesny pierścionek, a może taki w stylu retro? Z pewnością także kolorowy lakier może być dużym urozmaiceniem, dzięki któremu poczujemy, że nasze dłonie są bardziej zadbane. Profesjonalnie zrobiony manicure, za pomocą lakierów hybrydowych, potrafi być bardzo subtelny i elegancki, a jednocześnie będzie przykuwał wzrok każdej napotkanej osoby.