Ładuję...
Trendy i stylizacje
Porady

Manicure kombinowany - na czym polega i dla kogo będzie odpowiedni

Co to jest manicure kombinowany?

Czy słyszałaś już o zdobieniu skradającym serca stylistek na całym świecie? Trend, który dotarł do nas stosunkowo niedawno, jakim jest hybrydowy manicure kombinowany, ma nieco mylącą nazwę – nie składa się z kilku różnych metod. Przygotowanie tego rodzaju manicure nie wymaga specjalnych umiejętności ani akcesoriów wychodzących poza standardowe kosmetyczne wyposażenie. Sprawdź, czym dokładnie są paznokcie kombinowane!

Manicure kombinowany – co to znaczy?

Na czym polega manicure kombinowany? To nic innego, jak stylizacja “pod skórki”. Jeśli weźmiesz pod lupę klasyczny manicure hybrydowy oraz ten wykonany metodą kombinowaną, pierwszą różnicą – a właściwie jedyną – będzie widoczność odrostu. To na tym polu manicure został ulepszony, gdy wypracowywano nowy sposób jego wykonania, czyli właśnie manicure kombinowany. Poznasz go przede wszystkim po tym, że lakier został położony niesamowicie precyzyjnie, nie zalewając skórek, ale ich dotykając. 

Wielką zaletą paznokci kombinowanych jest fakt, że odrost zacznie pojawiać się dopiero po upływie ponad tygodnia. Oznacza to dłuższą trwałość stylizacji, biorąc pod uwagę staranne wykonanie i dbałość nie tylko o okolice wału okołopaznokciowego, ale także o wolny brzeg płytki. Nie chcemy przecież, by lakier zaczął nam tam odpryskiwać, dlatego też manicure kombinowany to nic innego, jak lepsza i dokładniejsza wersja tradycyjnej hybrydy.

Gdy już wiemy, co to manicure kombinowany, czas na kolejne pytanie – czy da się go wykonać jedynie na hybrydach? Otóż nie! Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki,  powodem jest fakt, że ten rodzaj stylizacji to tak naprawdę tylko bardziej staranne niż zazwyczaj przygotowanie paznokci oraz większa precyzja przy nakładaniu preparatów. Paznokcie kombinowane można nosić zarówno z hybrydą, jak i żelem budującym, czy nawet lakierem tradycyjnym. Wykorzystaj technikę, w której czujesz się najlepiej!

Manicure kombinowany krok po kroku 

Stylizację tą można bez wątpienia nazwać wyższym stopniem wtajemniczenia – nie tylko ze względu na dokładność wykonania, ale również potrzebne narzędzia. Do tak starannego opracowania skórek będziesz potrzebowała wysokiej jakości frezarki z odpowiednio dobranym frezem oraz obrotami. Pamiętaj o zasadzie: im wyższe obroty, tym mniejszy frez. Eksperymentuj i znajdź swoje ulubione ustawienia, przy których nawet manicure kombinowany nie będzie stanowił dla Ciebie większego problemu. 

Żeby szybko nauczyć się wykonywać manicure kombinowany warto posiadać dobre podstawy i mieć wyrobione odpowiednie nawyki. Kluczowym momentem, o którym nie możesz zapomnieć, jest dezynfekcja. Zarówno dłonie, jak i powierzchnię, na której pracujesz, potraktować możesz specjalnym płynem do dezynfekcji. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ opracowując skórki frezarką, nawet najbardziej wprawioną dłonią, łatwo o mikrourazy naskórka. Frezarka powoduje także, że w powietrzu wznosi się pył – łatwo się przed nim ochronisz, nosząc maseczkę. Zawsze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

Jakie są największe zalety manicure kombinowanego? Przede wszystkim trwałość i wysoka estetyka – manicure wykonanym aż po same skórki będziesz cieszyć się znacznie dłużej, niż tradycyjnym. Tego rodzaju stylizacja jest elegancka i potwierdza dbałość o każdy najmniejszy szczegół. Sięgają po nią panie ceniące sobie długotrwały i w pełni dopracowany efekt.

Co to manicure kombinowany teraz już wiesz!

Nieco skomplikowana nazwa, która niejedną z nas może zmylić, tak naprawdę oznacza stylizację z lakierem lub żelem, gdzie produkt zostaje podciągnięty dokładnie pod same skórki. Stylizacja wygląda bardzo profesjonalnie, a co najważniejsze, możesz samodzielnie przygotować ją w domowym zaciszu. Jednak potrzeba wielu ćwiczeń, żeby dojść do perfekcji. Gdy poznasz tajniki manicure kombinowanego, z pewnością go pokochasz i nie będziesz chciała wybrać inny. To jeden z najlepszych sposobów na cieszenie się pięknymi dłońmi przez długi czas.