Ładuję...
Porady

Manicure dla mężczyzn - jak zrobić?

Manicure dla mężczyzn – najważniejsze wskazówki

Według wielu osób pierwszą rzeczą, na której skupia się wzrok przy poznawaniu nowych ludzi, są ich dłonie. Co ciekawe, nie dotyczy to wcale jedynie kobiet. Tak samo oceniani są nowo poznani mężczyźni. Dlatego też warto wiedzieć, jak prawidłowo wykonać męski manicure i czym właściwie różni się on od kobiecych stylizacji. Nie jest żadną nowości, że każdy z nas chce dobrze się prezentować i dbać o siebie, tak więc ten artykuł w całości poświęcamy męskiej pielęgnacji.

Dbanie nie tylko o swój wygląd, ale co najważniejsze – dobre samopoczucie, które się za tym kryje, nigdy nie było zarezerwowane tylko dla kobiet. Piękne i wypielęgnowane męskie dłonie mówią o tym, że mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że każdy szczegół wpływa na ogólny wizerunek i postrzeganie nas przez innych. Warto pamiętać o tym, że męskie paznokcie, tak, jak kobiece, wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak zadbać o męskie dłonie?

Dobrze wykonany męski manicure będzie nie tylko zabiegiem upiększającym, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do relaksu i wyciszenia. Możliwości jest wiele: od dodania w tle dobrze dobranej muzyki, po zapalenie klimatycznych świeczek poprawiających nastrój. Jak wykonać sam zabieg męskiego manicure? To nic skomplikowanego. Jedyną różnicą, którą możecie zaobserwować pomiędzy nim a kobiecym, jest kształt płytki paznokciowej. Czasami zdarza się również, co nie jest zasadą, że skóra męskich dłoni będzie bardziej szorstka i zrogowaciała – jednym słowem, będzie potrzebowała więcej pracy.

Opracowanie męskich dłoni krok po kroku 

Tak jak przy każdym zabiegu, pierwszym krokiem jest dokładne umycie i zdezynfekowanie dłoni. Pamiętaj, że dla bezpieczeństwa obu osób, stylistka powinna mieć na sobie rękawiczki ochronne. Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko naruszenia ciągłości naskórka. Co istotne, nie zawsze jest to widoczne gołym okiem, dlatego dokładnie przyjrzyj się skórze na dłoniach. Mikrouszkodzenia mogą nie dawać żadnych widocznych objawów, co nie znaczy, że nie są niebezpieczne.

Zadbaj o swój komfort pracy. Zapal biurkową lampkę kosmetyczną i wykonuj zabieg na czystej, przygotowanej wcześniej powierzchni. Gdy męskie dłonie i paznokcie są już oczyszczone, czas na odsunięcie skórek za pomocą kopytka lub opcjonalnie pushera. Jeśli jesteś w posiadaniu frezarki, znacznie ułatwi Ci ona opracowanie skórek i pozwoli na dokładniejsze ich odsunięcie. 

Kolejnym etapem jest nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Zwyczajowo, wykonując męski manicure, długość paznokci zostaje maksymalnie skrócona. Szersze niż u kobiecych dłoni – choć nie jest to sztywna reguła – męskie paznokcie opracowuj  tak, jak zwykle, z zachowaniem technik pracy pilnikiem. Gdy nadasz im zadowalający kształt i długość, czas na wygładzenie powierzchni płytki. Korzystaj przy tym z polerki lub buffera, a po zakończonej pracy oczyść dłonie z powstałego pyłu. 

Wycięcie skórek należy przeprowadzić przy pomocy odpowiedniego frezu lub sterylnych cążek. Etap ten wykonaj z zachowaniem staranności, by nie doprowadzić do przerwania ciągłości skóry i krwawienia. Takie rany są ciężkie do zagojenia i mogą powodować niechęć do następnych zabiegów, co chcemy uniknąć.

Męski manicure – miły akcent kończący zabieg

By paznokcie dobrze się prezentowały, warto zadbać również o skórę męskich dłoni. Dobrym sposobem będzie wykonanie peelingu złuszczającego, po którym pokusić się można o masaż dłoni z bogatym w substancje aktywne balsamem lub olejkiem. Dla bardziej intensywnego efektu, po masażu owiń dłonie folią aluminiową i pozwól dobroczynnym składnikom na wniknięcie w głąb skóry, pozostawiając ją na około 15 minut. Gotowe! Mamy nadzieję, że od teraz będziesz w stanie zadbać nie tylko o kobiece, ale także męskie dłonie. Cena manicure męskiego nie różni się od tego klasycznego, kobiecego, bez malowania paznokci.