Ładuję...
Aktualności

Kwalifikacja zawodowa - nabór specjalistów!

Droga Stylistko,

kilkanaście miesięcy temu Nesperta – właściciel marki Semilac złożyła do właściwego Ministerstwa wniosek o włączenie kwalifikacji rynkowej „Stylizowanie paznokci”. Kwalifikacja rynkowa to opis podstawowych standardów wiedzy i umiejętności, które powinny posiadać stylistki paznokci. Do rozmów nad kształtem zmian Ministerstwo zaprosiło dwudziestu przedstawicieli branży, a konsultacje w tej sprawie wciąż trwają.

Obecnie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii poszukuje osób zajmujących się profesjonalną stylizacją paznokci (w tym może między innymi Ciebie!), które chcą zabrać głos w tej sprawie.

Dlaczego Twoja opinia jest tak ważna? Ponieważ chcemy:

 1. zapobiegać wykonywaniu usług przez przypadkowe osoby, często bez uprawnień;
 2. weryfikować kwalifikacje i umiejętności danego stylisty na podstawie jednego opisu kwalifikacji;
 3. zatrudniać osoby wykonujące stylizacje paznokci na podstawie państwowego zaświadczenia uznawanego w ponad 130 krajach;
 4. podnosić profesjonalizm osób wykonujących usługi stylizowania paznokci (dbając o klientów oraz branżę).

Twój profesjonalizm to zaufanie klientów, które jest podstawą działalności.

Gdy wybieramy się do lekarza, kosmetyczki czy fryzjera, oczekujemy, że posiadają oni niezbędną w swoim zawodzie wiedzę. Podobnie powinno być również w przypadku osób wykonujących stylizacje paznokci. Potwierdzenie kompetencji będzie dla klientów sygnałem, że oddają swoje dłonie w bezpieczne ręce. Poświadczenie umiejętności z czasem zacznie zapewne odgrywać coraz większą rolę, podobnie jak ma to miejsce w innych branżach.

Zabierz głos w sprawie włączenia kwalifikacji rynkowej „Stylizowanie paznokci”. Zostań Specjalistą Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, uprawnionym do wydawania opinii w tym temacie!

Wymagania, które należy spełnić, by zostać specjalistą Ministerstwa i uczestniczyć w dyskusji:

 1. minimum 5-letnie, aktualne, udokumentowane doświadczenie praktyczne z zakresu stylizacji paznokci
 2. przykładanie wagi do profesjonalizmu osób wykonujących stylizacje paznokc
 3. świadomość wymagań (zarówno ze strony pracodawcy jak i klientów) w stosunku do osoby, która będzie chciała podejść do egzaminu sprawdzającego umiejętności z zakresu stylizacji paznokci.

  Dodatkowo (nieobowiązkowo) przyda się:
 • praktyczna wiedza z zakresu wykonywania profesjonalnej stylizacji paznokci trzema różnymi metodami;
 • stosowanie (obecnie lub w przeszłości) produktów od różnych producentów
 • doświadczenie w weryfikacji kwalifikacji i efektów ich podnoszenia (mile widziany ukończony kurs pedagogiczny).

Jeśli spełniasz wyżej wymienione kryteria, wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij go na adres e-mail: sekretariatDMP@mpit.gov.pl do 09.07.2018 roku.

W wiadomości zwrotnej Ministerstwo ustosunkuje się do możliwości Twojego czynnego uczestnictwa w procesie włączenia kwalifikacji rynkowej „Stylizowanie paznokci”.

Wiedza z zakresu właściwej pielęgnacji i stylizacji paznokci jest niezbędna, by nie szkodzić klientom. Źle przeprowadzony zabieg może mieć przecież fatalne konsekwencje. Wprowadzenie rzetelnie opisanej kwalifikacji pozwoli klientom odróżnić profesjonalistów od osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Jeśli chcesz przyczynić się do podnoszenia poziomu profesjonalizmu w branży – nie czekaj! Zostań Specjalistą Ministerstwa i działaj w słusznej sprawie!

TUTAJ MOŻESZ POBRAĆ WNIOSEK:

Formularz zgłoszeniowy