Ładuję...
Blog Semilac
Porady

Kwadratowy kształt paznokci - jak piłować paznokcie w kwadrat?

 

WIOSENNE PAZNOKCIE 2024
TE WZORY I KOLORY BĘDĄ NA TOPIE

 

Paznokcie kwadrat – jak je wypiłować i malować? 

Kwadratowe paznokcie cieszyły się swego czasu ogromną popularnością. Później w stylizacjach zaczęły pojawiać się kolejne kształty, w tym słynne migdałki, które spowodowały, że kwadraty zeszły na dalszy plan. Teraz wracają do łask i zdecydowanie warto na nie postawić. Jak piłować paznokcie w kwadrat? Jaką długość powinny mieć i jakie stylizacje najlepiej się na nich prezentują? Poznaj fakty i wskazówki!

Paznokcie kwadrat – czym się wyróżniają?

Paznokcie w kwadrat mają wiele zalet. Są niezwykle eleganckie, a przy tym nosi się je wygodnie i łatwo je stworzyć. W odróżnieniu od migdałków lub owali pozostawiają większą powierzchnię do tworzenia rozmaitych stylizacji, zarówno na naturalnej płytce, jak i tych przedłużanych na żelu czy akrylożelu. Wspaniale prezentuje się na nich ponownie modny french manicure w odświeżonej odsłonie. Kwadratowy kształt paznokci, wbrew pozorom, jest uniwersalny i zawsze sprawdza się w sytuacjach, gdy inne kształty z różnych względów są niemożliwe do uzyskania.

Paznokcie na kwadrat – komu pasują?

Wokół kwadratowych paznokci krążą różne mity. Jednym z najczęściej powielanych jest ten, że kształt kwadratu jest absolutnie zabroniony u posiadaczek krótszych i szerszych palców, bo optycznie je pogrubia i zwyczajnie źle wygląda. Nic bardziej mylnego! W przypadku takich palców niekorzystnie może wyglądać owal i migdał, zaś kwadrat prezentuje się naturalnie i stanowi dopełnienie dłoni.

Modne paznokcie w kształcie kwadratu to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, gdy uwielbiasz lub – np. ze względu na pracę – musisz nosić krótkie stylizacje. Dlaczego? Na krótkiej płytce niezwykle ciężko uzyskać ładnie wyglądające, prawidłowo opiłowane migdały i owale. Usilne próby stworzenia takiego kształtu niestety często kończą się przepiłowaniem krawędzi bocznych. Grozi to bolesnymi pęknięciami w strefie stresu i powoduje, że manicure jest mniej trwały, podatny na uszkodzenia.

Uwaga! Kusi Cię omawiany kształt, bo lubisz eksperymentować, ale zdecydowanie wolisz dłuższe, rzucające się w oczy stylizacje? Zarówno długie, średnie i krótkie kwadratowe paznokcie wyglądają pięknie, gdy są prawidłowo wykonane.

Dowiedz się komu kiedy sprawdzą się paznokcie w migdał

Paznokcie kwadrat owalny – dla ostrożnych i niezdecydowanych

Przywykłaś do bardziej łagodnych kształtów? Masz obawy, że nie przyzwyczaisz się do ostrego kwadratu? Jest na to prosty sposób. Po zbudowaniu kwadratowej stylizacji paznokci możesz delikatnie podpiłować kanty, aby lekko je zaokrąglić.

Jak piłować paznokcie w kwadrat?

Opiłowanie paznokci na kwadrat nie jest trudne. Zanim jednak zajmiesz się nadawaniem kształtu, opracuj płytkę i skórki, bo tylko odpowiednio przygotowane pozwolą Ci stworzyć trwały, estetyczny mani. Piłowanie paznokci w kwadrat wykonaj w następujący sposób:

 

  • ostrożnie odsuń i w razie potrzeby wytnij narośnięte skórki;
  • zmatuj płytkę, aby ją wyrównać i usunąć ewentualne zanieczyszczenia, sięgnij po profesjonalne pilniki i polerki Semilac, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę;
  • delikatnie opiłuj boki, aby były względem siebie równoległe – nie zwężaj płytki na siłę, bo to prosta droga do poważnych uszkodzeń;
  • spiłuj wolny brzeg, by uzyskać linię prostą;
  • podłóż pilnik pod oba kanty, ustaw go pod kątem 90 stopni i opiłuj, jeśli chcesz uzyskać łagodniejszy owalny kwadrat – gdy pozostajesz przy standardowym kwadracie, pomiń ten krok.

Nieprawidłowo piłowana płytka ulegnie uszkodzeniu. Chcąc tego uniknąć, postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami:

 

  • piłuj płytkę na sucho – namoczona staje się miękka i bardzo podatna na urazy;
  • nie piłuj paznokci w powietrzu – połóż je wygodnie na stole, aby dłoń opierała się stabilnie;

Wiesz już, jak stworzyć idealne paznokcie kwadratowe, ale jakie stylizacje sprawdzą się najlepiej na tym kształcie?

Przeczytaj także nasz artykuł „Jak piłować paznokcie – najlepsze praktyki”

Paznokcie kwadratowe – jak je malować?


Jak zostało już nadmienione, wbrew pozorom, kwadrat to uniwersalny kształt. Sprawdzi się zasadniczo u każdej miłośniczki manicure, na każdej długości płytki i we wszystkich stylizacjach. Tą absolutnie ponadczasową jest klasyczny french na kwadracie – subtelny, gustowny, świetny na każdą okazję. Z powodzeniem możesz jednak eksperymentować i wypróbować modne mani no mani, brokaty, pyłki i inne zdobienia, stylizacje w macie, ombre. Prawidłowo wykonany manicure kwadratowy będzie zachwycał niezależnie od tego, czy postawisz na delikatne, naturalne kolory, czy postanowisz zaszaleć i zabłysnąć!

Sprawdź nasze stylizacje kwadratowych paznokci

Kwadratowe paznokcie – podsumowanie


W przypadku, gdy obawiasz się, że nie poradzisz sobie z samodzielnym wykonaniem salonowego kwadratu, możesz udać się do gabinetu kosmetycznego i skorzystać z usług profesjonalnej stylistki. Obserwuj, jak wykonuje kolejne czynności, aby dokładnie odtworzyć je podczas następnego mani w domowych warunkach. Zaglądaj ponadto do sieci, oglądaj filmy instruktażowe i zdjęcia, np. na Instagramie, by zyskać moc inspiracji. Poświęcając odrobinę czasu i ćwicząc, z pewnością zrobisz idealnie równy kształt niezależnie od tego, czy chcesz wykonywać manicure na naturalnej płytce paznokcia, czy planujesz przedłużanie paznokci żelowych lub akrylożelowych. Powodzenia!

 

POLECANE PRODUKTY