Ładuję...
Trendy i stylizacje
Porady

Krótkie paznokcie – kształt dla każdej kobiety

Krótkie paznokcie – kształt dla każdej kobiety

Nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu to jeden z kluczowych elementów wykonywania profesjonalnego manicure’u. W zależności od tego, jak opiłuje się płytkę, można optycznie wyszczuplić lub skrócić swoje palce i zapewnić dłoniom doskonały wygląd. Zapominają o tym kobiety, które na co dzień spędzają dużo czasu przed komputerem lub wykonują prace manualne, przez co często nie mogą sobie pozwolić na zapuszczenie lub przedłużenie płytki.

Wbrew pozorom, aby cieszyć się ładnie wyglądającymi dłońmi, nie potrzebujesz długich paznokci. Krótkie również mogą prezentować się doskonale! Wszystko zależy od tego, jaki kształt wybierzesz. Poszukując tego idealnego, zwróć uwagę nie tylko na wygląd swojej płytki, ale również palców. Jeżeli nie jesteś pewna, jak nadać kształt krótkim paznokciom, możesz przy każdej stylizacji próbować czegoś nowego – nic Cię nie ogranicza!

Jak nadać kształt krótkim paznokciom?

Posiadaczki krótkich paznokci, niezależnie od tego, na jaki ich kształt się zdecydują, powinny pamiętać o kilku zasadach stosowanych w profesjonalnych salonach manicure. Dzięki nim paznokcie nie tylko będą piękne, ale również zdrowe. Podczas skracania płytki nie należy używać nożyczek. Zamiast tego warto zaopatrzyć się w pilniczek, który przy odrobinie wprawy w krótkim czasie pozwoli uzyskać wymarzony kształt paznokci, dbając przy tym o to, aby te się nie rozdwajały i nie pękały. 

Do pracy z naturalną płytką najlepsze będą pilniczki o prostym kształcie i gradacji 100/180. Podczas piłowania należy trzymać akcesorium pod kątem 45°. Pamiętaj również, aby wykonywać ruchy od lewej do prawej strony – nigdy nie w obie, ponieważ to może powodować rozdwajanie się paznokci. Nie powinno się także dociskać pilniczka do płytki, bo to prowadzi do jej łamania. Jeżeli boisz się, że podczas zabiegu powstaną nierówności, połóż rękę np. na blacie. Pozwoli Ci to idealnie opiłować brzegi paznokci.

Nie powinno się również piłować mokrych paznokci, bo pod wpływem wody stają się one miękkie, przez co trudniej nadać im pożądany kształt. Przy zabiegu zwracaj także uwagę na to, aby każda płytka miała podobną długość. W innym przypadku manicure nie będzie prezentować się schludnie. Dobrze, jeśli trzy środkowe paznokcie będą takie same, kciuk o 1 mm dłuższy, a mały palec – 1 mm krótszy. Wiesz już, jak nadać kształt krótkim paznokciom. Teraz musisz tylko wybrać ten odpowiedni!

Krótka płytka paznokciajaki kształt wybrać?

Sposób opiłowania płytki nie powinien być przypadkowy – szczególnie jeśli masz krótkie paznokcie. Jaki kształt wybrać? Warto poznać wszystkie możliwości i poświęcić trochę czasu na przemyślenie, który wariant najlepiej pasuje do danych dłoni. Największą popularnością cieszą się paznokcie okrągłe. Są one szczególnie polecane dla osób, które muszą wiele rzeczy wykonywać manualnie, ponieważ zmniejszą prawdopodobieństwo złamania oraz rozdwajania się płytki.

Okrągły kształt krótkich paznokci to doskonała baza do tworzenia minimalistycznego manicure, ponieważ zapewnia naturalny wygląd. Przez swój skromny charakter, sprawdzi się także do malowania różnego rodzaju oryginalnych zdobień oraz łączenia niecodziennych kolorów. Ponadto opiłowanie płytki w ten sposób pozwala optycznie wyszczuplić dłonie. Jeżeli masz długie i wąskie palce, możesz sobie pozwolić na kształt kwadratowy o delikatnie zaokrąglonych brzegach. Doda on paznokciom eleganckiego szlifu.

Jak najlepiej opiłować krótkie paznokcie? Kształt powinien przede wszystkim podobać się Tobie. Warto również przemyśleć, na jakiej płytce dobrze będzie prezentować się stylizacja, którą chcesz wykonać. Pamiętaj też, że nie musisz zawsze piłować paznokci tak samo. Możesz eksperymentować nie tylko z różnymi kolorami, ale również kształtami tak długo, aż znajdziesz swój ulubiony. Bez względu na to, który wybierzesz tym razem, jeżeli zadbasz o dłonie, możesz mieć pewność, że zachwycą one każdego, kto na nie spojrzy.