Ładuję...
Trendy i stylizacje
Porady

Krótkie paznokcie hybrydowe

Krótkie paznokcie

Praca manualna, zabawa z dzieckiem czy wykonywanie domowych obowiązków – w natłoku codziennych zadań krótkie paznokcie to często jedyna opcja, na jaką można sobie pozwolić. Wygodne i praktyczne, nie przeszkadzają w różnego typu aktywnościach, a przy tym zapewniają estetyczny wygląd dłoni. Dlaczego więc nie postawić na trwałość i nie połączyć krótkich paznokci z manicure hybrydowym? Długotrwały efekt gwarantowany!

Krótkie paznokcie hybrydowe

Brak odprysków oraz odporność na uszkodzenia i zarysowania – zalet paznokci hybrydowych nie trzeba długo szukać. Chwalone za wytrzymałość – zwykle noszone są ponad dwa tygodnie – i naturalny wygląd, szybko trafiły do serc wielu kobiet. Choć początkowo hybrydy kojarzone były głównie z długimi paznokciami, dziś coraz częściej widoczne są u fanek krótkiej płytki paznokcia.

Hybrydy na krótkich paznokciach na ogół przybierają owalny kształt, który charakteryzuje się zaokrąglonymi kątami i symetrycznie spiłowanymi bokami. W związku z tym, że kształt owalny sprawdza się przy każdym typie dłoni i jednocześnie wysmukla palce, jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią sprawdzone propozycje.

Jeśli zależy Ci efekcie długich palców, spodoba Ci się także popularny wśród profesjonalnych kosmetyczek trik, który polega na pozostawieniu wolnej przestrzeni po bocznych krawędziach płytki paznokcia. W przypadku, kiedy cały powierzchnia paznokcia nie jest zamalowana, dłoń wydaje się zgrabniejsza.

Hybryda na krótkich paznokciach

W porównaniu z dłuższymi krótkie paznokcie hybrydowe mogłyby się wydawać prostsze do wykonania, to jednak proces ich przygotowania wymaga sporej skrupulatności i dbałości o szczegóły. Na co powinnaś więc zwrócić uwagę w trosce o efektowny manicure?

  1. Po pierwsze – skórki! Żadna płytka paznokcia nie będzie prezentować się elegancko, jeśli nie zadbasz o usunięcie skórek. W tym zabiegu pomocny okaże się preparat zmiękczający, który na skórze należy pozostawić przez kilka minut. Następnie warto skorzystać z drewnianych patyczków, które ułatwiają odpychanie skórek oraz nożyczek, dzięki którym szybko poradzisz sobie z ich usunięciem. Aby paznokcie zawsze wyglądały atrakcyjnie, musisz pamiętać o tym, że usuwanie skórek jest czynnością regularną, której nie powinno się odkładać na ostatnią chwilę. 
  2. Ważnym krokiem w przygotowaniu paznokci do założenia hybryd jest również ich zmatowienie. Podczas korzystania z polerki delikatnie wygładź naturalną powierzchnię płytki paznokcia, tak by przypadkiem jej nie uszkodzić. Dwa lub trzy muśnięcia naprawdę wystarczą!
  3. Następnie sięgnij po odtłuszczacz do paznokci, czyli Semilac Nail Cleaner, który sprawdzi się przy usuwaniu pyłu i zanieczyszczeń z płytki powstałych podczas matowienia paznokci. 
  4. Przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru skorzystaj z bazy, która zwiększa przyczepność lakieru hybrydowego do naturalnej płytki paznokcia.

Po zakończeniu zabiegów przygotowujących paznokcie do hybrydy nie pozostaje Ci już nic innego niż sięgnięcie po ulubiony lakier. Na krótkich paznokciach doskonale odnajdą się jasne barwy, odcienie nude czy połączenie czerni z bielą. W przypadku krótkich paznokci hybrydowych nie musisz się także obawiać intensywnych kolorów – szmaragdowa zieleń i wiśnia z domieszką fuksji będzie świetnym wyborem! Z drugiej strony, przy posiadaniu krótkich paznokci, nie powinnaś przesadzać z nadmiernymi zdobieniami – w tym wypadku zasada: „mniej znaczy więcej” sprawdza się perfekcyjnie.