Ładuję...
Nowości produktowe

Kolor, który podkreśli to co najpiękniejsze

"Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na tobie wygląda". Coco Chanel

Czy zdarzyło Ci się, że nie mogłaś oderwać wzroku od paznokci koleżanki, a na Twoich paznokciach ten sam kolor już nie zachwycał, dłonie wyglądały na dziwnie zmęczone, a skóra przybierała nienaturalnie blady odcień? To znak, że wybrany przez Ciebie kolor nie pasuje do tonacji Twojej skóry. Nie martw się. Twój kolor skóry jest inny, dlatego musisz nauczyć się dobierać barwy podkreślające to co w Tobie najpiękniejsze :) Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury...

Jak podkreślić to co w Tobie piękne i odnaleźć odcień doskonały? Kluczową rolę w doborze idealnych odcieni kolorów lakierów do paznokci pełni tonacja Twojej skóry. W świetle dziennym przyjrzyj się wewnętrznej stronie nadgarstka. Skóra porcelanowa, lekko zaróżowiona lub niebieska – to przykłady tonacji zimnych, zaś kolory przypominające złoto, oliwkę i beż to doskonały przykład ocieni ciepłych.Nie istnieje kolor brzydki, jednak już Coco Chanel wiedziała, że najpiękniejsze z nich to te, które dobrze na Tobie wyglądają, czyli pasują do tonacji Twojej skóry.

Paleta barw kolorów jest tak duża, że dla każdej skóry możemy odnaleźć idealne kolory, zarówno chłodne jak i ciepłe - niezależnie od tonacji Twojej skóry. Dobór odpowiednich odcieni może podkreślić kolor Twojej skóry, dzięki czemu będzie ona wyglądała zdrowo, a kolor na paznokciach będzie przykuwać wzrok. Oto kilka przykładów, które pomogą zrozumieć nie tak skomplikowany świat barw.

Chłodne odcienie kolorów nie są zarezerwowane jedynie dla skóry w tonacji zimnej porcelany.

Skóra muśnięta słońcem – z chłodnych odcieni wybierz mroźne kolory i srebro. Idealnie sprawdzi się Semilac 144 Diamond Ring, Semilac 093 Silver Dust, Semilac 060 Bubblegum Pink lub Semilac 022 Mint.

Dla jasnej karnacji w chłodnych odcieniach pole do popisu jest nieco większe. Odcienie szarego, niebieskiego oraz srebrnego to kolory dla Ciebie. Doskonale sprawdzi się: Semilac 141 Lady in Grey, Semilac 105 Stylish Gray, Semilac 019 Blue Lagoon, Semilac 018 Cobalt, Semilac 088 Blue Ink.

Ciepłe odcienie dla skóry o ciepłej tonacji to istny raj barw.

Bordo w towarzystwie głębokiego złota oraz śliwki - to powinien być Twój wybór. Dla tych które lubią coś subtelniejszego mamy dobrą wiadomość – nude z paletki Sweet&Love to ponadczasowe 6 odcieni barwy „nagiej” skóry, w których każda z Was znajdzie coś dla siebie.

Jak w świecie kolorów unikać stylizacji, które dodają naszej skórze niezdrowy wygląd i pogłębiają efekt odcienia ziemistej skóry? Dobieraj kolor w świetle dziennym i zaufaj intuicji. Pośród prawie 150 kolorów lakierów hybrydowych Semilac znajdziesz odcienie idealnie komponujące się z kolorem Twojej skóry. Dzięki temu odnajdziesz swój unikatowy zestaw kolorów lakierów Semilac, unikniesz kopiowania stylu przyjaciółek i dodających lat Twojej skórze odcieni. Chcesz poznać znaczenie kolorów. Przeczytaj język kolorów, w którym sprawdzisz co wybrany przez Ciebie kolor lakieru mówi o Tobie :)