Ładuję...
Porady
Blog

Jakie pędzelki do paznokci na początek?

Podstawą profesjonalnie przygotowanej i estetycznej stylizacji paznokci są właściwie dobrane narzędzia. Co istotne, stylista lub stylistka potrzebuje nie jednego, lecz kilku pędzelków, dlatego warto skompletować swój własny zestaw składający się z odpowiedniego sprzętu. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z nail artem, możesz zdecydować się na jeden czy dwa pędzle, te najbardziej uniwersalne, pozwalające na wykonanie podstawowych wzorów. Jakie pędzelki do zdobienia paznokci wybrać i które spełnią Twoje oczekiwania? Sprawdź to!

Wybór ze względu na długość włosia – jakie pędzelki do zdobienia paznokci na Ciebie czekają?

W ofercie znajdziesz pędzelki syntetyczne o różnej długości włosia. Każdy z nich jest przeznaczony do czegoś innego, a to jakie pędzelki do zdobienia paznokci będą najlepsze, zależy od rodzaju wzoru, który chce się na nich wykonać. Najkrótsze mają długość 3 mm, a dłuższe 7 mm. Jest także dostępny pędzelek z włosiem o dwóch długościach – 5 mm i 10 mm. Zwolenniczki błyskotek mogą natomiast wybrać aplikator lub pędzel do pyłu z 2,5-centymetrowym włosiem.

Pędzelki do zdobienia paznokci – podział ze względu na długość

Pędzelki do zdobienia paznokci można podzielić w zależności od długości czy grubości. Stosując podział ze względu na pierwsze kryterium, należy wyróżnić krótkie i długie pędzelki. Krótkie, mierzące do 6 mm, będą znakomite do namalowania małych elementów i ich wypełnienia. Pozwalają one odpowiednio panować nad produktem.

Dłuższe, mieszczące się w granicy między 6, a 9 mm, które są najbardziej uniwersalnym wyborem, sprawdzą się podczas tworzenia precyzyjnych linii i kolorowania wzorów. A jeśli zastanawiasz się, jakie pędzelki do zdobienia paznokci nadadzą się do malowania długich i cieniutkich linii, to postaw na te z najdłuższym włosiem, przekraczającym długość 9 mm. Będą one właściwe również wtedy, gdy zechcesz narysować grubsze linie, wystarczy je wówczas prawidłowo ułożyć.

Pędzelki do zdobienia paznokci – podział ze względu na grubość

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nail artem, musisz wiedzieć, że pędzelki do zdobienia paznokci można podzielić także ze względu na grubość. Cienkie są niezwykle precyzyjne, dotrą w każdy fragment płytki paznokciowej bez niszczenia osiągniętego wcześniej efektu oraz pozwalają na stworzenie trudnych ornamentów. Grubsze włosie będzie najlepszym wyborem, aby wypełnić większe detale w zdobieniach, jak również do cieniowania, blendowania i micropaintingu. Dzięki sporej powierzchni ten rodzaj pędzelka może służyć do wykonania frencha lub idealnego gradientu.

Pędzelki do zdobienia paznokci w stylu ombre

To, na jakie pędzelki do zdobienia paznokci postawisz, powinno być zależne od preferowanych wzorów. Do rozcierania i namalowania ombre warto wybrać pędzelek w kształcie kociego języczka lub ze stopniowanym, równo ściętym włosiem. Ich doskonałe wyprofilowanie zapewnia łatwość cieniowania, a co za tym idzie równomierne rozłożenie lakieru i płynne przejścia kolorystyczne.

Sondy do zdobienia paznokci

Jeśli zastanawiasz się, jakie pędzelki do zdobienia paznokci sprawdzą się najlepiej na początek, możesz śmiało postawić na sondę. Choć jest przeznaczona przede wszystkim do aplikacji idealnych kropek, będzie również znakomitym wyborem, kiedy zechcesz namalować precyzyjne linie frencha. Występuje w wersji dwustronnej, dzięki czemu kupując jeden produkt, masz dostęp do dwóch rodzajów średnicy, a także możliwość stworzenia kropek jako bazy do skomplikowanych wzorów lub wzoru samego w sobie.

Zatem, jakie pędzelki do zdobienia paznokci wybrać, gdy dopiero zaczynasz?

Na początek warto zdecydować się na jeden lub dwa rodzaje pędzli do zdobień, które są uniwersalne i nadadzą się do wykonania większości wzorów. Najlepszym wyborem będzie zatem krótki i w zależności od upodobań cienki lub grubszy oraz długi i cienki, mierzący około 6 mm pędzelek do zdobienia paznokci. Pierwszy z nich jest idealny do szczegółów i pracy w pobliżu skórek, natomiast drugi pozwoli na narysowanie długich, precyzyjnych i smukłych linii oraz delikatnych zdobień. Dodatkowo zainwestuj również w sondę, która perfekcyjnie dopełni Twój zestaw startowy!

Jak przygotować pędzle do zdobienia paznokci do użycia – co warto wiedzieć na początek?

Jeżeli wahasz się, jakie pędzelki do zdobienia paznokci wybrać, możesz postawić na te z włosiem syntetycznym. Jest miękkie, delikatne i bardzo giętkie, dzięki czemu łatwo je formować i swobodnie nim manewrować. Co ważne w przypadku pędzli mających kontakt z lakierem, ich struktura powoduje, że pochłaniają mało produktu. 

Aby oczyścić pędzelki z kleju, którym włosie jest zabezpieczane na czas transportu w celu ochrony przed pogięciem, należy zamoczyć je w wodzie lub cleanerze, a następnie wytrzeć w suchy wacik przeciągając po nim pędzel. Tak samo trzeba postępować po każdym użyciu pędzli i wykonaniu stylizacji na paznokciach w celu ich wyczyszczenia i zdezynfekowania.