Ładuję...
Porady
Blog

Jaki żel jest najlepszy do przedłużania paznokci?

Najpiękniejsze i najtrwalsze stylizacje powstają przy wykorzystaniu najlepszej jakości produktów, którym ufają doświadczone stylistki. Przy wykonywaniu manicure nietrudno o przerwanie ciągłości skóry – pamiętaj, że nie zawsze jest ono widoczne. Przez to składniki używanych cleanerów, primerów, baz, żeli i topów wnikają do naszego krwioobiegu. Dlatego też powinnaś pracować tylko na sprawdzonych kosmetykach. Sprawdź, jaki żel do paznokci jest gwarancją bezpiecznej, estetycznej i trwałej stylizacji.

Wykonując paznokcie żelowe, możesz zmienić nie tylko kształt, ale również ich długość. Jeśli zdecydujesz się na przedłużanie, ze względu na występowanie tzw. linii stresu – czyli najbardziej podatnego na uszkodzenia mechaniczne miejsca – pomyśl o skróceniu naturalnych paznokci. Żel, ze względu na swoją wytrzymałość i twardość, pozwala na zapuszczenie paznokci naturalnych – jeśli to jest Twoim celem, przedłużanie paznokci jest rozwiązaniem dla Ciebie!

 

Jaki żel używać na naturalną płytkę paznokcia?

Żeby stylizacja była bezpieczna, używaj jedynie sprawdzonych żeli od zaufanego producenta. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że nie zaszkodzisz swojemu zdrowiu. Możliwości co do tego, na jaki konkretnie żel się zdecydujesz, są bardzo szerokie. Pamiętaj jednak, że gdy zastanawiasz się, jaki żel do paznokci wybrać, powinnaś wziąć pod uwagę ich stan oraz to, jak zachowywały się z używanymi wcześniej produktami.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z przedłużanymi paznokciami, nic nie szkodzi. Metodą prób i błędów, a także bazując na doświadczeniach kosmetyczek, będziesz w stanie dobrać odpowiedni dla siebie produkt. Jaki żel do paznokci dla początkujących polecany jest przez stylistki? Ten, którym łatwo się pracuje, czyli o gęstej konsystencji. Jeśli zależy Ci na maksymalnym uproszczeniu procesu, możesz pokusić się o żel do paznokci, który pokryjesz po utwardzeniu i wypiłowaniu lakierem hybrydowym. Jaki żel pod hybrydę sprawdzi się najlepiej? Spójrz na te, które nie będą rozlewać się po płytce paznokcia, tylko utrzymywać się na jego powierzchni po aplikacji za pomocą pędzelka.

Jakie żele do paznokci wybrać, gdy decydujesz się na ich przedłużenie? Wartą uwagi opcją są akrylożele, które łączą w sobie elastyczność i przyjemność pracy na żelach z wyższą wytrzymałością mechaniczną i twardością akrylu. To świetny sposób na znaczne wydłużenie trwałości wykonywanej stylizacji. Polecany jest kobietom, które ze względu na specyfikę swojej pracy lub łamliwość paznokci potrzebują dodatkowego wsparcia i odporniejszej na uszkodzenia i odpryski stylizacji. Na akrylożele położyć możesz zarówno żele, jak i lakiery hybrydowe, co umożliwia wykonanie wielu modnych stylizacji.

 

Jaki żel kupić do przedłużania paznokci?

W przypadku kiedy zastanawiasz się, jaki żel wybrać do przedłużania paznokci, musisz wiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a najważniejszym kryterium musi być komfort swojej pracy z produktem. Z pewnością musisz wybrać żel umożliwiającego przedłużenie, a nie na przykład do zdobień. To bardzo ważne, gdyż znacząco różnią się one właściwościami. Nie każdy żel będzie nadawał się do przedłużenia. Jego przeznaczenie jest priorytetowe i nie można o nim zapominać. Jaki żel do paznokci na formie? Warto spojrzeć na gęste opcje, ponieważ za ich pomocą zminimalizujesz ryzyko zalania skórek i wykonania nieestetycznego manicure.

Jeśli oprócz przedłużenia paznokci interesuje Cię także efekt 3D, czyli zdobienie wypukłe, zainteresować Cię mogą żele strukturalne, które nakłada się na wykonaną wcześniej żelową bazę. Dzięki nim, na przedłużonych paznokciach będziesz w stanie wyczarować na przykład lekko odstającą koronkę, listki czy kwiaty.

 

Jaki żel na tipsy?

Korzystając z tipsów, użyj żeli budujących. Występują one w przeróżnych kolorach i opcjach połysku, a dodatkowo nadają się również do tworzenia zdobień. To, jaki żel kupić do przedłużania, zależy wyłącznie od Twoich preferencji i paznokci. Przy odrobinie wprawy i cierpliwości nawet z najkrótszych paznokci będziesz w stanie wyczarować piękne, długie i trwałe stylizacje, którymi wszystkich zaskoczysz.