Ładuję...
Porady
Blog

Jaka gradacja pilnika będzie odpowiednia do pracy na hybrydzie?

Przygotowanie paznokci do nałożenia lakieru hybrydowego wymaga odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich jest pilniczek, który, dzięki właściwej gradacji i optymalnemu kształtowi, może przysłużyć się nie tylko do stworzenia efektownej stylizacji, lecz także utrzymania dobrej kondycji płytki. Dla miłośniczek perfekcyjnego manicure - zestaw narzędzi powinien zawierać wszystkie typy pilników i polerek, jednak na początku przygody z hybrydą wystarczy kilka modeli. Sprawdź, jaka gradacja pilnika z oferty akcesoriów marki Semilac to absolutny must have w podręcznym zestawie do manicure.

Piękno tkwi w prostocie! Jaka gradacja pilnika do naturalnych paznokci będzie najlepsza?

Umiejętne opracowanie naturalnej płytki w trosce o jej zdrowy wygląd, gładkość, a także pożądany kształt i długość - to obowiązkowy punkt na liście zabiegów pielęgnacji dłoni. Spośród najczęściej używanych narzędzi - wiele uwagi warto poświęcić pilniczkom. Służą one bowiem nie tylko do skracania i kształtowania naturalnej płytki, lecz także do przygotowywania jej pod żel lub hybrydę oraz późniejszego polerowania zewnętrznej warstwy do dalszej stylizacji.

Wybierając rodzaj narzędzia, należy każdorazowo odpowiedzieć na pytanie, jaka gradacja pilnika do paznokci oraz jego kształt pozwolą na wykonanie konkretnych czynności pielęgnacyjnych. Jeżeli celem jest nadanie subtelnego kształtu palcom dłoni poprzez wyprofilowanie naturalnej płytki, wówczas warto rozważyć pilnik oznaczony wartościami 180/240, dostępny w ofercie marki Semilac. Przyda się on w czasie regularnej pielęgnacji, a także do opracowania płytki pod warstwę wzmacniającą lub wydłużenie.

W czasie domowych zabiegów warto przestrzegać zasady przejścia od wyższej wartości do najniższej i w oparciu o nią wybierać właściwy pilnik. Jaka gradacja będzie zatem najlepsza na początek do zdrowej, ale delikatnej płytki? Modele drewniane marki Semilac o gradacji 100/180 lub 120/180 pozwolą szybko i wygodnie skrócić paznokcie oraz nadać im prosty kształt. Jednak mocna i twarda płytka może wymagać pilnika o jeszcze wyższej ziarnistości. Zawsze warto przy wyborze narzędzia kierować się indywidualnymi cechami paznokci, ich kondycją oraz planowanymi dalszymi zabiegami.

Wybieramy pilnik do żelu – jaka gradacja w tym przypadku sprawdzi się najlepiej?

Szeroka oferta akcesoriów do paznokci pozwala na dobranie kształtu, gradacji oraz rodzaju warstwy ściernej do określonego typu stylizacji. W czynnościach wprowadzających, takich jak np. matowienie paznokci, idealnie sprawdzają się pilniki drobnoziarniste o gradacji na poziomie 240. Przy bardzo wrażliwej płytce można proces matowienia złagodzić, sięgając po specjalny blok polerski do paznokci. Jaka gradacja w jego przypadku pozwoli na wygładzenie zewnętrznej warstwy bez ryzyka jej naruszenia? Przede wszystkim ta o wartości 400, a niekiedy i wyższa.

Po wygładzeniu płytki można bezpiecznie przejść do pracy na żelach lub bazach hybrydowych. Ten etap skupia się na nadaniu kształtu, delikatnym wyrównaniu powierzchni oraz wygładzeniu boków. Wśród produktów must have marki Semilac - dostępne są uniwersalne narzędzia, dzięki którym nie musisz zastanawiać się, jaka gradacja pilnika do żelu będzie optymalna. Do skrócenia masy można wykorzystać model 100, a do opiłowania wału doskonale sprawdzi się 180/240, czyli dokładnie ten sam, którym modelowane są naturalne paznokcie.

Ostatnie szlify, czyli niezbędny blok polerski. Jaka gradacja to stylistyczny must have?

Nadawanie kształtu i piłowanie masy żelowej oraz bazy pod lakiery hybrydowe wymaga większej ziarnistości pilnika niż ostateczne opracowanie gotowej płytki. Tu przychodzi czas na odpowiednio gładki blok polerski. Najlepszym wyborem, jeżeli zdarza Ci się pracować - na zarówno masie do przedłużania, jak i na naturalnych paznokciach, będzie wielowarstwowy, czterostronny pilnik do paznokci. Jaka gradacja będzie niezbędna do ostatecznego wygładzenia pod top, a jaka do nabłyszczenia kilkustopniowej bazy?

W pierwszym przypadku nie obejdzie się bez wartości 400 lub 600, w drugim zaś pożądana jest nawet 4000. Z jej pomocą nie tylko nadana zostanie idealna gładkość, lecz także blask lakierom z serii OneStep oraz Extend 5w1. Wyższe ziarnistości warto też mieć pod ręką w walce z nieestetyczną płytką, z której zdejmowana jest źle położona wcześniej hybryda. Wówczas opracowanie naruszonej warstwy musi odbywać się przy użyciu najbezpieczniejszych pilników.

Do profesjonalnego zdjęcia hybrydy wykorzystuje się najczęściej jedną lub dwie wartości gradacji. W przypadku zastosowania specjalnego removera - wystarczy wstępne opiłowanie wierzchniej warstwy lakieru pilnikiem 100 lub 180. Jeśli zastanawiasz się, jaka gradacja do ściągania hybrydy będzie odpowiednia w czasie zabiegów bez removera, skorzystaj ze sprawdzonej techniki piłowania z użyciem kolejnych warstw ścierających. Zawsze też pilnuj, aby praca pilnikiem przebiegała bezpiecznie dla naturalnych warstw paznokci, ich kondycji i najwyższej estetyki.