Ładuję...
Porady
Blog

Jaką frezarkę do paznokci wybrać?

Frezarka do paznokci jest niewielkim urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu. Służy zarówno do zdejmowania hybrydy, żelu oraz akrylożelu, jak i do opracowywania skórek. Jest ona standardowym wyposażeniem profesjonalnych salonów kosmetycznych, co jednak nie oznacza, że nie nadaje się do domowego użytku. Wręcz przeciwnie, marka Semilac oferuje aż 7 różnych rodzajów frezarek do paznokci, dostosowanych do wymagań klientek pracujących profesjonalnie w salonach kosmetycznych, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci w zaciszu domowym.

Frezarkę stosuje się do zabiegu manicure i pedicure. Dzięki niej możesz skrócić naturalne lub sztuczne paznokcie, wymodelować płytkę, nadając jej pożądany kształt, wypolerować, usunąć skórki, odciski czy nagniotki, wyeliminować resztki starego żelu i lakieru lub ściągnąć manicure hybrydowy. Każdy z tych zabiegów wykonasz za pomocą odpowiednich końcówek, tzw. frezów. Semilac ma w swojej ofercie wiele frezów węglikowych o różnych kształtach, przeznaczonych przede wszystkim do ściągania masy hybrydowej i żelowej oraz do kształtowania płytki paznokcia, oraz frezów diamentowych, używanych do opracowywania skórek, polerowania zrogowaceń wokół paznokci, usuwania nabłonków, odsuwania skórek i wygładzania płytki.

Jaką frezarkę wybrać do użytku domowego?

Jeśli w większości czasu przebywasz poza domem, przy zakupie rozważ dwa urządzenia:

  • Compact Lite, które jest bardzo małe, lekkie i bezprzewodowe – spokojnie zmieścisz je w torebce. Ładowarkę USB możesz zostawić w domu, ponieważ po pełnym naładowaniu czas pracy wynosi aż 8 godzin. Dzięki niej szybko i bezpiecznie ściągniesz każdy rodzaj manicure, opracujesz skórki i przygotujesz płytkę paznokcia. W łatwy sposób wymienisz frezy, a prędkość obrotów dostosujesz sama za pomocą pokrętła. Tę frezarkę charakteryzuje wydajna i cicha praca pozbawiona drgań.

           

  • Mini Pen wyposażono w kabel USB-C, który podepniesz do laptopa lub gniazdka w samochodzie. Jest niewiarygodnie lekki – waży zaledwie 150 gramów!

           

Jeśli natomiast wolisz zadbać o swoje paznokcie w zaciszu swojego domu i cenisz sobie przy tym czystość stanowiska, będziesz zadowolona z frezarki No Dust 2w1 z możliwością pochłaniania pyłu o mocy aż 216 m3/h podczas zabiegu manicure. Posiada ona wielorazowy wymienny filtr, który jest bardzo łatwy w czyszczeniu i cichy w pracy, bez zbędnych drgań i wibracji. Ma również bezproblemowy system wymiany końcówek oraz dotykowy panel sterowania.

Jaką moc frezarki wybrać?

Oferowane przez Semilac frezarki charakteryzuje różna moc pracy: w przedziale od 12 W do 65 W. Urządzenia 12-watowe to te, które jednocześnie są bardzo lekkie i małe (wspomniane wcześniej Mini Pen i Compact Lite). Prędkość obrotowa obu wynosi 30 000 rpm, co w zupełności wystarcza na ściągnięcie hybryd i bezpieczne opracowanie skórek. Frezarka 24-watowa z kolei to profesjonalny sprzęt umożliwiający wszelkie zabiegi upiększające. Znakomicie sprawdzi się wśród pań, które dopiero wchodzą w świat stylizacji paznokci. Dzięki poręcznej, lekkiej rączce, i banalnej obsłudze, usuniesz stary manicure i przygotujesz paznokcie pod nowy. Możesz również samodzielnie dostosować prędkość obrotów i w prosty sposób wymienić frezy. Dodatkową opcją, którą posiada to urządzenie, jest przełącznik zmiany kierunku obrotów.

Do mocniejszych frezarek należą 48-watowe. Jest to sprzęt nadający się dla osób, które początki zabiegów manicure mają już za sobą. Znakomicie sprawdza się w salonach kosmetycznych, oszczędza miejsca i zapewnia higienę pracy, jak np. frezarka No Dust 2w1 oraz pięknie i stylowo prezentując się na stanowisku pracy, jak frezarka do paznokci Diament Semilac — najbardziej bogato wyposażone urządzenie. Jest niewielkie, ma smukły kształt i potrafi ścignąć każdy rodzaj stylizacji paznokci. Do tego wyróżnia się niezwykle cichą pracą podczas zabiegu. Panel dotykowy umożliwia ci łatwą zmianę kierunku obrotów, a silnik bezszczotkowy umieszczony w głowicy zapewnia niezawodność i trwałość urządzenia. Frezarka posiada również 2 diody, które informują o aktualnie aktywnym kierunku obrotów. W zestawie otrzymujesz 6 nakładek ściernych o różnej gradacji oraz 6 frezów pozwalających na wyrównywanie, nadawanie kształtu, polerowanie paznokci, usuwanie martwego naskórka i masy hybrydowej, żelowej, akrylożelu oraz tipsów z paznokci.

Na koniec Semilac proponuje 2 frezarki 65-watowe, przeznaczone dla wprawnych rąk stylistek: Semilac Frezarka do paznokci 65 W oraz Semilac Frezarka do paznokci Pro White. Są one bardzo ciche i pracują niezwykle szybko, co ułatwia im zakres prędkości obrotów – do 35 000 rpm oraz ich płynna regulacja: manualna za pomocą pokrętła lub nożna za pomocą dołączonego pedału. Te dwie możliwości pracy poprawiają zdecydowanie jej efektywność. Obie frezarki przeznaczone są do długotrwałej pracy przy manicure i pedicure. Pracują cicho i bez drgań. Ich konstrukcja i moc pozwala na precyzyjne grawerowanie zdobień podczas stylizacji paznokci.