Ładuję...
Porady

Jak zrobić trwałą hybrydę - czyli rzeczy, o których musisz wiedzieć przed wizytą w salonie.

Paznokcie hybrydowe ciągle modne!

Manicure hybrydowy Semilac to metoda upiększania paznokci, która pozwala przedłużyć efekt zadbanych dłoni nawet do 21 dni. Trwałe paznokcie, które możemy nosić przez długi czas. Dla kobiet aktywnych ceniących elegancję, szyk i swój cenny czas.

A jak wykonać samodzielnie hybrydowe paznokcie? Semilac hybryda – bez tajemnic!

Hybrydy- trwałe paznokcie przez wiele dni!

Na co szczególnie powinnyśmy zwrócić uwagę podczas wizyty w gabinecie u kosmetyczki wykonując paznokcie hybrydowe.

Pamiętajmy o tym, że lakiery hybrydowe to produkty przeznaczone do użytku profesjonalnego. Ich aplikacja choć jest prosta i niewiele różni się od sposobu nakładania klasycznych lakierów , wymaga wykwalifikowanej wiedzy i podejścia.

Umieściliśmy kilka informacji, o których należy pamiętać ponieważ niekiedy wpadamy w rutynę i może się przytrafić, że zapomnimy o danej czynności lub produkcie. Przed przystąpieniem do pracy potrzebujemy odpowiednich produktów do stylizacji, które będą idealnie odpowiadać naszym potrzebom i wymaganiom. Produkty muszą być profesjonalne, a przede wszystkim bezpieczne dlatego rekomenduję Wam prześledzenie naszej strony, aby wybrać produkty odpowiednie dla siebie.

Rozpoczynamy od dezynfekcji.Po dokładnym umyciu  i wysuszeniu rąk, dezynfekcję wykonujemy specjalistycznymi preparatami do tego przeznaczonymi . Rękawiczki nakładamy po wyschnięciu preparatu. Podczas tej czynności oceniamy czy nie występują przeciwskazania do zabiegu.

Kolejna etap tworzenia stylizacji to nadanie odpowiedniego kształtu, oczyszczenie wału i tutaj szczególnie należy zwrócić uwagę na wybranie odpowiednich narzędzi! Pilniczek i bloczek o odpowiedniej gradacji, jednorazowego użytku dla każdej klientki. Metalowy pusher, specjalistyczne frezy do opracowania skórek- cały szereg narzędzi.

Pamiętajmy o tym, korzystając z usług w gabinecie, aby zwrócić na to uwagę czy salon sterylizuje narzędzia w autoklawie. Wyjaławianie to proces gwarantujący nam pewność zniszczenia wszelkich żywych drobnoustrojów i form (wegetatywnych, przetrwalnikowych, zarodnikowych). Narzędzia wielokrotnego użytku powinny być zapakowane w pakiet, który po wysterylizowaniu na zgrzewie zmieni kolor, a wtedy będziemy mieć pewność, że tak się stało.

Na przygotowaną i zmatowioną płytkę nakładamy preparaty odtłuszczające, efekt trwałości wzmocni primer - przy wyborze odpowiedniego decyduje kondycja paznokci. . Hybrydy -  wykonując trwałe paznokcie, zawsze aplikujemy trzy warstwy – baza, kolor, top. Teraz wybierz odpowiednia bazę, jeżeli masz ochotę przedłużyć paznokcie do 1 cm , warto wybrać nasz nowy produkt, bazę Fiber Base. Zwróćmy uwagę na precyzję i dokładność w wykonywaniu malowania.

Aplikujemy kolejno cienkie warstwy produktów, w przypadku nakładania koloru robimy to dwa razy, pamiętając o każdorazowym utwardzeniu. W przypadku kolorów mocno napigmentowanych czas utwardzania dwukrotnie wydłużamy ważne jest to szczególnie przy kolorze czarnym . Wybieramy produkt nawierzchniowy - top. Od nas zależy jakie wykończenie manicure hybrydowego sobie wymalujemy. Może matowy albo skorzystamy z Top,u No Wipe , który nie posiada warstwy dyspersyjnej i nie trzeba użyć  do odtłuszczenia – cleaner.   Stylizacja gotowa! Wykonując manicure korzystajmy z produktów jednej marki, wtedy efekt będzie najbardziej spektakularny i sprawdzony.Trwały manicure zrobiony. 

Hybryda – co ile zmieniać?

Hybryda ile wytrzyma? Prawidłowo wykonana stylizacja utrzymuje się do 21 dni. To od nas zależy  jak długo będziemy nosić manicure, kwestią indywidualną jest pojawienie się odrostu. Dlatego polecamy korzystanie z profesjonalnych kursów w Akademii Semilac bądź doświadczonego stylisty!

Podsumowując temat pamiętajmy , aby po wejściu do salonu kosmetycznego zwrócić uwagę na jego czystość, oddajmy się w ręce kompetentnego stylisty, który ukończył profesjonalne kursy i korzysta z profesjonalnych produktów zachowując odpowiednią  higienę i dokładność podczas zabiegu. Jeżeli będziemy tworzyć samodzielnie swoje stylizacje bądź innym to zachęcam Was do zgłębienia wiedzy poprzez kursy i liczne szkolenia dostępne w naszych Akademiach.