Ładuję...
Porady
Blog

Jak zmyć lakier hybrydowy z ubrania?

Chwile spędzone w domowym zaciszu mogą okazać się równie odprężające co wizyta u najlepszej kosmetyczki. W końcu samodzielnie przygotowany manicure nie tylko poprawia samopoczucie, ale także daje poczucie satysfakcji i pozwala się wyrazić twórczo. Aby nic nie zakłóciło Twojego spokoju, nawet w trakcie nieprzewidzianych komplikacji, przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak poradzić sobie z plamą z hybrydy na ubraniu.

 

Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrania?

Chwila nieuwagi i ulubiona sukienka nadaje się do wyrzucenia. Wiele kobiet z pewnością doświadczyło chwili smutku i rozgoryczenia, kiedy dochodzi do podobnych sytuacji. Trudne plamy, których usunięcie wydaje się niemal niemożliwe, mogą zdarzyć się najbardziej uważnej osobie, a długo wyczekiwana chwila relaksu zamieni się w nerwowe poszukiwanie odplamiacza. Aby uniknąć takiego scenariusza, zapoznaj się z przedstawionymi niżej sposobami, które pozwolą uratować Twoją bluzkę, sukienkę czy spodnie! Jak zmyć hybrydę z ubrania? Zadziałają tu niektóre sposoby, które sprawdzają się podczas walki z plamami ze zwykłego lakieru do paznokci.

Pierwsza zasada, która zwiększy szansę uratowania Twojego ubrudzonego stroju, to odpowiednio szybka reakcja. Najlepiej spróbować usunąć plamę, kiedy jest świeża, wówczas mamy większy wachlarz możliwości. Domowy sposób na oporne zabrudzenia, znany jeszcze przez nasze mamy i babcie, to roztwór wody i sody oczyszczonej. Do niewielkiego naczynia dodaj po jednej łyżeczce obu produktów, wymieszaj, następnie namocz wacik w powstałej mieszance i przyłóż do mokrej plamy. Jeśli zabrudzenie jest niewielkie, ten sposób może okazać się skuteczny, w dodatku jest mało inwazyjny. Zatem może być jedyną metodą, której użyjesz na tkaninach zbyt delikatnych, aby oczyścić je acetonem czy innym środkiem chemicznym.

Kolejnym trickiem, który może okazać się pomocny, jest zastosowanie lakieru do włosów bądź pasty do zębów. Warto go wypróbować na cienkich materiałach, które okazują się bardziej problematyczne w przypadku ciężkich plam, ponieważ należy się z nimi obchodzić łagodniej niż z jeansem czy grubym swetrem. Jeśli zdecydujesz się wypróbować powyższy sposób, poczekaj, aż lakier hybrydowy zaschnie, następnie spryskaj zabrudzenie lakierem bądź nasmaruj ostrożnie pastą, ponownie odczekaj do wyschnięcia i delikatnie wykrusz.

 

Jak sprać lakier hybrydowy z ubrania?

Jeśli Twoją pierwszą myślą po zauważeniu plamy z lakieru hybrydowego było wrzucenie zabrudzonej bluzki czy koszuli do prania, to być może uda Ci się ją uratować. Przed wrzuceniem ubrania do pralki, spróbuj zaprać kłopotliwe miejsce – posyp proszkiem do prania ubrudzony fragment odzieży, odczekaj kilka minut, następnie lekko wilgotną gąbeczką (np. starą gąbeczką do makijażu) spróbuj usunąć lakier. Dopiero później upierz daną rzecz.

Jeśli wypróbowałaś wymienione wyżej metody, a plama nadal ma się dobrze, spróbuj usunąć ją tak, jak usuwasz lakier ze swoich paznokci. Zacznij od ściągnięcia zabrudzenia za pomocą pilnika, następnie użyj sprawdzonego środka z Acetonem, zanim jednak do tego przystąpisz, wykonaj test na małym, niewidocznym fragmencie materiału i sprawdź, jak zareaguje on w kontakcie ze zmywaczem. Należy pamiętać, że sposób ten może uszkodzić delikatną tkaninę.

Zabrudzenie ulubionych spodni czy koszuli lakierem hybrydowym nie musi oznaczać, że rzecz ta jest do wyrzucenia! Choć uporanie się z tak uporczywą plamą nie jest zadaniem prostym, istnieją metody, które pozwolą na odzyskanie Twojej bluzki czy sukienki! Warto wypróbować każdy z nich, zanim zdecydujemy się na rozstanie z ukochanym ciuchem.