Samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego, żelowego lub akrylożelowego w domu niesie za sobą liczne zalety. Przede wszystkim daje sporo swobody, pozwala oszczędzić czas i pieniądze. W końcu jednak „termin ważności” stylizacji mija – trzeba ją zdjąć i prawidłowo przygotować paznokcie do kolejnego mani. Jak to zrobić, by uniknąć ryzyka uszkodzenia naturalnej płytki? Poznaj najważniejsze fakty!
Niezależnie od tego, czy do tworzenia stylizacji wybierzesz lakier hybrydowy, żel lub akrylożel, po kilku tygodniach przyjdzie Ci zmierzyć się z koniecznością uzupełnienia lub całkowitego usunięcia materiału, bo zbyt długo noszony mani nie wygląda efektownie. Masz kilka możliwości. Poznaj je!
Decydując się na stylizację lakierem hybrydowym, możesz usunąć ją następującymi popularnymi metodami.
Poza acetonem będziesz potrzebować również folii z wacikiem bezpyłowym do zdejmowania hybrydy, cleanera i pilnika. Po nasączeniu wacika cleanerem należy szczelnie owinąć każdy paznokieć i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie aceton powinien rozpuścić lakier hybrydowy. Jeśli hybryda nie zejdzie, powtórz zabieg jeszcze raz. Resztki stylizacji usuń przy pomocy pilnika i bloczku polerskiego.
Jeśli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz stosować acetonu, frezarka do paznokci okaże się fantastyczną alternatywą. Usuwanie stylizacji z jej pomocą jest nie tylko szybkie, ale też bardzo wygodne i precyzyjne. Istotne jest natomiast to, aby prawidłowo dobrać frezy, bo ich inny rodzaj dedykowany jest zdejmowaniu materiału, inny usuwaniu skórek czy wygładzaniu naturalnej płytki.
Usuwanie manicure hybrydowego samym pilniczkiem także jest możliwe, choć to technika zdecydowanie bardziej czasochłonna niż ta zakładająca użycie acetonu lub frezarki.
Zarówno żel i akrylożel to materiały twardsze niż lakier hybrydowy, dlatego zastosowanie na nie acetonu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Najlepszym, bo najszybszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest użycie frezarki. Sprawdź, jak to zrobić!
Kluczowy w tym zadaniu jest wybór odpowiednich frezów. Doskonale sprawdzą się frezy z węglika spiekanego, jak np. walec, stożek lub stożek drobny Semilac. Dobierz kształt według własnych preferencji. Stożki świetnie sprawdzą się do ściągania masy akrylożelowej przy skórkach, bo mają wąski czubek, który umożliwia bezpieczną i precyzyjną pracę. Walec z kolei odznacza się większą powierzchnią, dlatego pozwala szybko usunąć niechcianą stylizację z pozostałej części płytki.
Usuwając manicure, koniecznie pamiętaj o kilku istotnych kwestiach:
Uwaga! Nigdy nie usuwaj materiału frezem do zera. Zawsze zostaw cienką warstwę, którą delikatnie wygładzisz pielnikiem o gradacji 180. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie przepiłujesz paznokci!
Nie masz pewności, czy poradzisz sobie z usuwaniem stylizacji? Obawiasz się, że możesz osłabić lub uszkodzić naturalną płytkę paznokcia? Obejrzyj nasze szkolenie online – ZDEJMOWANIE HYBRYDY FREZARKĄ.
Po ściągnięciu akrylożelu możesz przystąpić do opracowania płytki i wykonania kolejnej stylizacji lub do regeneracji. Doskonale sprawdzą się specjalne odżywki oraz oliwki do skórek i paznokci, które je wzmocnią i odżywią.
Decydując się na przedłużanie paznokci w domu, musisz od razu przygotować się na zdejmowanie akrylożelu frezarką. Jak już wiesz, nie jest to trudne, o ile zaopatrzysz się w wysokiej jakości akcesoria. Pamiętaj o tym, aby podczas pierwszych samodzielnych prób zdejmowania żelu robić to niezwykle ostrożnie i nie spieszyć się.