Ładuję...
Porady
Blog

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Usuwanie lakieru hybrydowego w domu wydaje się zadaniem wyjątkowo skomplikowanym. Dlatego właśnie kobiety decydujące się na ten rodzaj stylizacji paznokci, najczęściej nie podejmują się samodzielnego zdejmowania hybrydy, ale pozostawiają tę czynność zaufanej stylistce paznokci. Możesz jednak zrobić to w domu – i to w taki sposób, aby nie uszkodzić paznokci! Jak ściągnąć hybrydę w domu? Poznaj nasze wskazówki!

Zdejmowanie lakieru hybrydowego – w domu czy w gabinecie?

Większość kobiet, zwłaszcza tych, które regularnie wykonują manicure hybrydowy, wszystkie zadania z tym związane powierza stylistce paznokci, nie wyłączając z tego zdejmowania starego lakieru przed wykonaniem nowej stylizacji. Za takim rozwiązaniem z pewnością przemawia fakt, że jest ono niesamowicie wygodne. Doświadczona stylistka paznokci, mająca wprawę, zrobi to szybko i jednocześnie ostrożnie, nie uszkadzając przy tym płytki paznokcia.

Samodzielne ściąganie hybrydy wcale nie jest jednak czynnością, która Cię przerośnie, jeśli tylko właściwie się do niej przygotujesz. Choć potrzebujesz do tego pewnych akcesoriów, które dostaniesz na naszej stronie. Jeśli więc chcesz spróbować, nic nie stoi na przeszkodzie! Jak szybko zdjąć hybrydę w domu? Co będzie Ci do tego potrzebne?

Jak ściągnąć hybrydę w domu? Najpopularniejszy sposób

Jeśli zastanawiasz się, jak ściągnąć hybrydę w domu szybko i wygodnie, oto odpowiedź. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest usunięcie lakieru hybrydowego przy pomocy zmywacza. Najlepiej wyposażyć się w zmywacz do lakieru hybrydowego Semilac. Występuje on w kilku wersjach – od pojemności 50 ml aż do 1000 ml. Potrzebne będą również takie akcesoria jak folia z wacikiem bezpyłowowym (remover wraps), pilniki, polerka, pusher lub drewniany patyczek. Wszystko możesz skompletować oddzielnie lub nabyć cały zestaw do ściągania hybryd Semilac, w którym znajdują się: zmywacz, wygodna w użyciu folia z wacikiem bezpyłowym, drewniane patyczki, pilnik 100/180 i blok polerski.

W pierwszej kolejności spiłuj wierzchnią warstwę lakieru hybrydowego. Użyj do tego pilnika o gradacji 100/180. Jest on bardzo ostry, więc bez trudu poradzi sobie z tym zadaniem. Co istotne, nie dociskaj go zbyt mocno i kontroluj stopień starcia lakieru, aby przypadkowo nie spiłować naturalnej płytki. Kolejny krok to nasączenie wacika removerem, przyłożenie go do paznokcia i owinięcie folią. Pozostaw go na około 15 minut. Jeśli obawiasz się o stan swoich skórek, przed zabiegiem zabezpiecz je specjalną oliwką do skórek, aby nie doszło do ich przesuszenia.

Teraz czas na usuwanie resztek lakieru. Użyj do tego patyczków. Delikatnie zdrapuj go patyczkiem od skórek w kierunku końcówek paznokci. W przypadku, gdy lakier nie chce zejść, oznacza to, że nie został wystarczająco namoczony. Nie próbuj usuwać hybrydy na siłę, bo zniszczysz naturalną płytkę! Ponownie załóż wacik z folią i powtórz procedurę. Kiedy lakier zostanie zdjęty, użyj bloku polerskiego, aby wygładzić paznokcie. Jeśli nie planujesz nakładania kolejnej hybrydy, sięgnij po odżywkę do paznokci.

Filmik przedstawiający poprawnie zabieg ściągania hybrydy acetonem znajdziesz tutaj.

Jak zdjąć hybrydę w domu bez acetonu?

Wiesz już, jak zdjąć hybrydę w domu najpopularniejszą metodą, czyli przy użyciu zmywacza. Ale jak zdjąć hybrydę w domu bez acetonu? I czy w ogóle jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Jeśli nie lubisz zapachu zmywacza lub/i niekorzystnie wpływa on na stan skórek i paznokci, zdejmowanie manicure hybrydowego bez acetonu może być rozwiązaniem dla Ciebie. W przypadku zastosowania tej metody będą Ci potrzebne tylko pilniki o różnej gradacji i blok polerski. Jej największą zaletą jest to, że nie stosujesz środków chemicznych, natomiast wadą – szczególnie w przypadku osób początkujących – wydłużony czas zdejmowania lakieru.

Zacznij od spiłowywania hybrydy pilnikiem o gradacji 100/180. Musisz robić to ostrożnie, z wyczuciem, trzymając pilnik pod kątem. Kiedy usuniesz już top i część lakieru, sięgnij po pilnik o wyższej gradacji – 180/240. Jest delikatniejszy i pozwoli bardziej precyzyjnie usuwać kolejne warstwy lakieru. Piłuj delikatnie, cały czas obserwując. Jeśli bowiem odsłonisz naturalną płytkę paznokcia i spiłujesz ją, ulegnie ona uszkodzeniu. Kiedy usuniesz większość hybrydy, użyj bloku polerskiego, który pozwoli Ci pozbyć się resztek lakieru i wyrównać płytkę. Na koniec zastosuj wielofunkcyjną odżywkę do paznokci Semilac, która szybko wzmocni i odbuduje płytkę, oraz olejek do skórek, który je nawilży, zapobiegając tym samym ich bolesnemu pękaniu.

Jak zdjąć hybrydę w domu przy użyciu frezarki?

Wiesz już, jak zdjąć hybrydę w domu pilnikiem oraz przy pomocy acetonu. Jeśli te dwie metody Ci nie odpowiadają, możesz sięgnąć po kolejną, jaką jest użycie frezarki do paznokci. Dobrej jakości sprzęt tego typu, który będzie wystarczający na użytek domowy, kupisz już za nieco ponad 200 zł. Z frezarką trzeba jednak obchodzić się umiejętnie. Musisz wybrać odpowiednie frezy do poszczególnych etapów usuwania manicure i używać frezarki z wyczuciem, aby nie uszkodzić płytki. Podczas pierwszych prób najlepiej zastosować delikatne frezy, które nie zniszczą płytki nawet wówczas, gdy przypadkowo zetkną się z naturalnym paznokciem. Z czasem, jeśli spodoba Ci się ta metoda i będziesz ją stosować, na pewno nabierzesz wprawy.

Filmik przedstawiający poprawnie zabieg ściągania hybrydy frezarką znajdziesz tutaj.

Jak przygotować się do zdejmowania hybrydy?

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, musisz przeznaczyć czas na usuwanie lakieru hybrydowego. Nie podejmuj tej czynności na godzinę czy dwie przed wyjściem do pracy lub na umówione spotkanie. Nie ma bowiem nic gorszego niż pośpiech – zwłaszcza wtedy, gdy nie masz jeszcze wprawy. W takiej sytuacji łatwo pokusić się od szybsze, mniej ostrożne piłowanie, które niestety może skończyć się poważnym uszkodzeniem płytki i skórek.

Jeśli usuwanie hybrydy nie jest w Twoim przypadku jednorazową koniecznością, ale zamierzasz wykonywać je regularnie, zastanów się nad zakupem specjalnego palca kosmetycznego do ćwiczeń. Będziesz mogła potrenować na nim zarówno zakładanie lakieru, zdobienia, jak i usuwanie hybrydy, zanim podejmiesz się zdejmowania manicure z własnych paznokci. Jest to niewielki wydatek, a pomoże Ci uniknąć nieprzyjemności!