Ładuję...
Porady

Jak utwardzić paznokcie?

Jak utwardzić paznokcie?

Łamliwe paznokcie to udręka niejednej kobiety, a każdej z nas zależy na tym, żeby dłonie wyglądały pięknie w każdej sytuacji. Słabe paznokcie to problem, który może wiązać się m.in. z niedoborem witamin w organizmie, działaniem detergentów, czy nieprawidłowym zdejmowaniem hybrydy. Istnieje wiele prostych sposobów na odbudowę płytki paznokcia i jej wzmocnienie. Dowiedz się więcej na temat tego, jak utwardzić paznokcie i przywrócić im piękny, zdrowy wygląd.

Jakich preparatów użyć do miękkich paznokci?

Dobra odżywka do paznokci to prawdziwy lek dla zniszczonej płytki. Jak utwardzić płytkę paznokcia przy użyciu tego preparatu? Producenci oferują wiele różnych produktów, których zadaniem jest odbudowa paznokci i przystosowanie ich do manicure hybrydowego. Preparaty do pielęgnacji płytki są wzbogacone w niezbędne witaminy i minerały, dzięki czemu przyspieszają proces odbudowy płytki paznokcia. Stosowanie odżywki przede wszystkim wzmocni i nawilży paznokcie, które będą mniej podatne na uszkodzenia. Jednym produktów, który sprawi, że Twoje łamliwe paznokcie znikną raz na zawsze, jest kompleksowa odżywka Semilac All in one. Preparat nakładany na płytkę spowoduje, że w szybkim czasie miękkie paznokcie zyskają zdrowy wygląd. Odbudowa to nie jedyny skutek używania tego kosmetyku. Równie dobrze możesz stosować go, jako baza pod manicure hybrydowy. 

Jak utwardzić paznokcie domowe sposoby

Odżywki do to nie jedyny środek dedykowany słabym łamliwym paznokciom. Wiele kobiet decyduje się również na domowe kuracje, które poprawiają ich kondycję. Produkty wykorzystywane w kuracjach są niedrogie i łatwo dostępne, a proponowane metody dają zadowalający efekt. Jedyne co potrzeba to czasu, cierpliwości i kilku łatwych do zdobycia składników. W takim razie jak utwardzić miękkie paznokcie stosując domowe sposoby? 

 

  • Kąpiel z żelatyny

 

Żelatynę rozpuść w niewielkiej ilości ciepłej wody. Następnie zanurz paznokcie w misce i odczekaj kilka minut. Taką kąpiel warto powtarzać raz na 2 – 3 tygodnie. Efekty zauważysz od razu. 

 

  • Kąpiel w oliwie z oliwek 

 

Oliwę wlej do głębokiego naczynia i podgrzej. Następnie na 10 – 15 minut zanurz w niej paznokcie. Do oliwy można dodać kilka kropel witaminy E lub cytryny. Po zakończonej kuracji wetrzyj oliwę w paznokcie i skórki. Warto powtarzać zabieg podobnie często, jak kąpiel z żelatyny, czyli raz na 2 – 3 tygodnie. Kuracja nie tylko wesprze płytkę paznokcia, ale i zmiękczy skórki.

 

  • Masaż olejkiem rycynowym 

 

Olejek rycynowy to produkt, który kupisz w każdej aptece za niską cenę. Środek warto wcierać przed snem aż do zaobserwowania pierwszych efektów. Preparat sprawi, że szybko zapomnisz o łamliwych, kruchych paznokciach. 

Jak utwardzić paznokcie pod hybrydę? 

Proszek akrylowy może okazać się pomocnym środkiem do utwardzenia paznokcia pod hybrydę. Jego ogromną zaletą jest to, że wzmacnia płytkę i przedłuża trwałość hybrydy. Stosuje się go na sucho, bez dodatkowych środków. Po nałożeniu, a następnie utwardzeniu pierwszej warstwy bazy nakładana jest druga. Na mokry lakier wysyp trochę proszku. Pamiętaj, żeby przed włożeniem do lampy usunąć proszek zalegający na skórkach. Następnie włóż rękę do lampy. Na utrwaloną bazę razem z sypkim środkiem nałóż ulubiony kolor. Stosowanie tej metody podczas robienia manicure hybrydowego zapewnia pożądany efekt i odporność na ewentualne uszkodzenia (ścieranie koloru, czy odpryski). 

Okazuje się, że twarde, zdrowe paznokcie to wcale nie tak odległy cel, jakby się mogło wydawać. Wystarczy odrobinę chęci i samozaparcia, a mocna i twarda płytka jest w zasięgu Twoich kosmetycznych możliwości. Zdecyduj się na odżywkę dobrej jakości, a jeżeli nie jesteś przekonana do tego typu preparatów, wypróbuj domowe kuracje. Piękne i zdrowe paznokcie to podstawa każdego manicure.