Ładuję...
Blog Semilac
Trendy i stylizacje
Porady

Jak przyklejać cyrkonie na paznokcie hybrydowe?

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że poszukujemy sposobów, aby były zadbane i mocne, a także wyróżniały się oryginalnymi zdobieniami. Cyrkonie dodają manicure'owi elegancji i są często wybieraną ozdobą. Jednak by lśniły na paznokciach jak diamenty i były trwałe, ważne jest, aby umiejętnie je przykleić. Poniżej prezentujemy trzy metody, które gwarantują, że cyrkonie będą pięknie prezentować się na Twoich paznokciach. Która z nich okaże się najlepsza dla Ciebie?

Na co przykleić cyrkonie do paznokci? Mamy 3 proste sposoby!

Poniżej znajdziesz trzy sposoby zdobienia paznokci cyrkoniami. Zapoznaj się z wszystkimi i wybierz swoją ulubioną!

Na top – najszybsza i najprostsza metoda

Zacznij od starannego przygotowania płytki paznokcia, która powinna być idealnie gładka i czysta, by baza równomiernie przylegała do niej w każdym miejscu. Po nałożeniu bazy – pamiętaj o jej każdorazowym utwardzeniu w lampie UV/LED – wykonaj warstwy z kolorowym lakierem hybrydowym, zachowując tę samą procedurę utwardzania.

 

Kiedy jesteś gotowa na nałożenie cyrkonii do paznokci, upewnij się, że masz je wcześniej uporządkowane i gotowe do użycia. Następnie zaaplikuj na paznokieć warstwę topu hybrydowego, ale w przeciwieństwie do poprzednich warstw, nie utwardzaj jej od razu. Na jeszcze mokrym topie umieść cyrkonie, używając do tego np. pęsety lub drewnianego patyczka. Ułóż kamienie zgodnie z zaplanowanym wcześniej wzorem. Kiedy wszystko wygląda tak, jak powinno, włóż dłoń do lampy i utwardź top razem z cyrkoniami.

 

Ta metoda jest bardzo szybka i nie wymaga dodatkowych produktów poza topem, co czyni ją wygodną i ekonomiczną.

Na gęstą bazę – dla perfekcji w każdym detalu

W tej metodzie również zaczynasz od standardowego przygotowania paznokci. Jest ono kluczowe dla zachowania wytrzymałości całego manicure, wliczając w to utrzymywanie się cyrkonii na swoim miejscu. Nakładanie koloru i topu nie różni się od opisywanej wcześniej metody – pamiętaj jednak, aby ta ostatnia warstwa była utwardzona.

 

Po tych krokach przejdź do właściwego etapu aplikacji cyrkonii. Nałóż niewielką ilość gęstej, przezroczystej bazy, na przykład extend base, bezpośrednio na miejsce, gdzie ma znaleźć się ozdoba. Cyrkonie umieszczaj dokładnie w nałożonej bazie, zatapiając je tak, aby ich podstawa była całkowicie pokryta produktem. To sprawi, że kamienie będą lepiej trzymać się paznokci. Utwardź każdą aplikowaną cyrkonię oddzielnie w lampie. Proces powtarzaj aż do uzyskania pożądanego efektu na wszystkich paznokciach.

Klej do cyrkonii na paznokcie hybrydowe

Ostatnia prezentowana metoda to technika idealna dla osób poszukujących długotrwałego i niezawodnego sposobu na przyklejenie cyrkonii. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, zacznij od przygotowania paznokci i nałożenia lakieru hybrydowego wraz z warstwą topu. Tym razem po utwardzeniu przychodzi czas na klej do tipsów.

Aplikacja kleju wymaga odrobinę większej precyzji, gdyż schnie on bardzo szybko. W miejscu przeznaczonym na cyrkonię umieść kroplę kleju i niemal natychmiast przyłóż ozdobę, delikatnie dociskając ją do powierzchni paznokcia. Powtarzaj tę czynność aż do ukończenia zaplanowanego zdobienia. Pamiętaj, że klej jest silny i trwały, ale wymaga też ostrożności – jego nadmiar może zepsuć wygląd całego manicure'u.

Trzy metody na zdobienie paznokci hybrydowych cyrkoniami dają Ci swobodę w wyborze tej najlepszej dla Ciebie. Bez względu na to, czy postawisz na szybkość, wygodę czy niezawodność, każda z nich sprawi, że Twoje dłonie będą prezentować się wyjątkowo. Upewnij się tylko, że cyrkonie są dobrze przytwierdzone do paznokcia – zagwarantuje Ci to piękno zdobienia przez długi czas, bez potrzeby częstych poprawek. Eksperymentuj, baw się modą i ciesz oczy błyszczącymi cyrkoniami, które dodadzą Twoim dłoniom nieco magii!

Jak przykleić cyrkonie do hybryd - zastosuj nasze tipy i triki

Aby Twoje zdobienie paznokci z cyrkoniami było efektowne, a zarazem długotrwałe, zwróć uwagę na parę istotnych detali, które mogą zaważyć na końcowym rezultacie. Oto kilka tipów i wskazówek, które pomogą Ci uniknąć błędów i sprawią, że Twoje paznokcie staną się prawdziwym dziełem sztuki.

 

  • Ostrożność z topem: Gdy gotowy manicure lśni na Twoich dłoniach, może kusić, by dla dodatkowej trwałości pokryć całość topem. Jednak bądź ostrożna – nigdy nie nakładaj topu bezpośrednio na cyrkonie! W ten sposób ryzykujesz, że stracą one swój niepowtarzalny błysk i głębię, co jest przecież ich największym atutem. Pozostawienie cyrkonii bez dodatkowej warstwy sprawi, że będą się one pięknie mieniły pod każdym kątem.

 

  • Unikaj zabrudzeń: Podczas pracy z topem, bazą czy klejem zachowaj czujność, aby te substancje nie znalazły się na powierzchni cyrkonii. Każda kropla może zmatowić kamień albo zakłócić jego zdolność do odbijania światła, a przecież chcesz, aby lśniły jak najjaśniej. Dlatego dokładnie planuj każdy krok aplikacji, by uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń.

 

  • Kreatywność w wielkościach: Nie ograniczaj się do używania cyrkonii o tej samej wielkości. Baw się proporcjami i mieszaj różnorodne rozmiary na jednym paznokciu. Stopniowanie wielkości kamieni stworzy niesamowity efekt trójwymiarowości i elegancji, dodając subtelnej oryginalności Twojemu manicure'owi.

 

  • Usunięcie cyrkonii: Gdy nadejdzie czas, aby pożegnać się ze zdobieniem i usunąć lakier, zachowaj ostrożność przy zdejmowaniu cyrkonii. Użyj do tego starych cążek do skórek, które nie są już na tyle ostre, by być użytecznymi w ich pierwotnym przeznaczeniu. Takie, które mają skrzywione lub tępe ostrze, okażą się idealne do delikatnego podważenia i usunięcia cyrkonii z paznokcia. Zacznij od delikatnego podważania ich brzegów z różnych stron, aby stopniowo je poluzować. Gdy będą już lekko odstawać, delikatnie chwyć je i pociągnij do góry, unikaj jednak używania nadmiernej siły, by nie uszkodzić płytki paznokciowej.

 

  • Ostrzeżenie przed piłowaniem i frezowaniem: W walce z mocno przyklejonymi cyrkoniami możesz poczuć pokusę użycia frezarki lub pilnika, jednak ten sposób jest zdecydowanie niewskazany. Piłowanie kamieni, oprócz bycia nieskutecznym, może również trwale uszkodzić Twoje frezy, a ponadto jest to metoda czasochłonna. Lepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z metody opisanej wyżej – delikatnego podważania i ściągania cyrkonii przy użyciu tępych cążek.

 

Stosując się do powyższych wskazówek dotyczących tego, jak ozdobić paznokcie hybrydowe cyrkoniami, możesz cieszyć się piękną i zadbaną stylizacją paznokci, która będzie przyciągać spojrzenia i zachwycać błyskiem. Manicure z kryształkami to nie tylko kwestia zdobienia, lecz także umiejętności prawidłowej pielęgnacji i właściwego usuwania ozdób. Dzięki tym radom utrzymasz swoje paznokcie w doskonałej kondycji, a Twoje zdobienie będzie wyglądać nieskazitelnie przez cały czas noszenia.