Ładuję...
Porady

Jak przedłużyć trwałość hybrydy?

Manicure hybrydowy zawładnął obecnym rynkiem i wiele kobiet nie wyobraża już sobie powrotu do innego sposobu malowania paznokci. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ sam zabieg ma rzeczywiście wiele zalet. Niestety czasem zdarza się, że hybryda się nie utrzymuje się wystarczająco długo lub nieestetycznie odpryskuje już w trakcie noszenia. Istnieją na szczęście domowe sposoby, żeby wydłużyć trwałość paznokci, tak aby zachowały nienaganny wygląd jeszcze dłużej. Podpowiadamy, co można zrobić w tej sprawie.

Trwałość hybrydy – zadbaj o nią już w trakcie robienia manicure

Wiele kobiet, które zaczęło już korzystać z tego rodzaju zabiegów, zastanawia się nad tym, jak przedłużyć trwałość hybrydy. Dobrze wykonane paznokcie powinny utrzymywać się minimalnie 2 tygodnie. Zależy to oczywiście od wielu czynników, a na część z nich można samodzielnie wpłynąć. Odpryski i schodzenie lakieru większymi płatami może być spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem płytki paznokcia. To jest najpopularniejszy problem, zwłaszcza dla kobiet, które samodzielnie wykonują taki manicure w domu. 

Jeszcze przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru bazowego należy dokładnie usunąć pozostałości po wcześniejszych zabiegach i idealnie wygładzić płytkę. Kolejnym krokiem jest odsunięcie skórek oraz odtłuszczenie paznokci. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy dedykowanych do tego specjalistycznych preparatów. Dopiero po tym można swobodnie nałożyć primer, który zwiększy przyczepność, a przez to trwałość lakieru. Zdecydowanie warto zainwestować w dobry produkt, ponieważ to on ma jako pierwsza kontakt z oczyszczoną płytką paznokcia. Wybierając primer od renomowanego producenta, można mieć pewność, że jest wysokiej jakości.

Inne sposoby na przedłużoną trwałość lakieru hybrydowego

Jeżeli nawet zdecydujemy się na skorzystanie z usługi profesjonalnego manicure w salonie kosmetycznym, nadal możemy się borykać z problemem szybko odchodzącego lakieru. Na trwałość lakieru hybrydowego oprócz jakości użytych produktów oraz prawidłowej techniki wykonania wpływa również pierwotny stan płytki paznokcia. 

Inną kwestią, która niestety często jest zaniedbywana podczas wykonywania manicure czy pedicure w domu jest czas utwardzania. Ten punkt dotyczy zarówno długości naświetlania, jak i pozycji ułożenia dłoni. Należy dokładnie pilnować liczby sekund sugerowanej przez producenta danej linii kosmetyków. Trzymanie za krótko może skutkować tym, że lakier nie utwardzi się prawidłowo, przez co będzie podatny na zarysowania lub może samoistnie odpadać. Z drugiej strony zbyt długi czas pod lampą może być niekorzystny dla naszej skóry. Dlatego też trzeba regularnie wymieniać żarówki, żeby zadbać o stan techniczny urządzenia. 

Niestety często się zdarza, że osoby zaczynające swoją przygodę z wykonywaniem własnych hybryd mają tendencję do nakładanie przesadnie grubych warstw. Tymczasem im cieńsza, tym lepszy efekt można uzyskać, a jednocześnie lakier wtedy lepiej trzyma się płytki paznokcia. Po zastosowaniu się do wszystkich wskazówek istnieje już bardzo niskie prawdopodobieństwo, że lakier odpryśnie lub odklei się płatem podczas kilku tygodni noszenia hybryd.

Zdrowe i piękne paznokcie na co dzień

Zabiegi kosmetyczne wykonywane samodzielnie z domu są nie tylko przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale również doskonałym sposobem na zadbanie o prawidłową pielęgnację dłoni i paznokci. Pomimo zdumiewających efektów, które dają hybrydy, na zniszczonej płytce ten wspaniały manicure nie będzie się długo utrzymywał. Warto jest robić przerwę i dawać paznokciom czas na regenerację. Nie trzeba rezygnować wtedy z manicure całkowicie. Samo nałożenie hybryd nie jest szkodliwe, a wręcz wiele specjalistów z branży kosmetycznej twierdzi, że pozytywnie wpływa to na łamliwe paznokcie, dając im czas na odbudowę. To ich zdejmowanie i piłowanie paznokcia jest mocno inwazyjne. Dlatego regularnie warto zamienić ten zabieg na zwykłe malowanie, najlepiej lakierem wzmacniającym i odżywiającym.