Ładuję...
Porady

Jak przedłużyć paznokcie żelem? Przedłużanie krok po kroku

Marzysz o długich i pięknych paznokciach? Rozwiązaniem może być przedłużanie paznokci żelem. W tym artykule dowiesz się, jak przeprowadzić ten proces. Wyjaśnimy, na czym polega wspomniana metoda, jak dobrać odpowiedni produkt do przedłużania paznokci i o czym należy pamiętać, aby efekt był zadowalający. Przekonaj się, że budowanie płytki wcale nie musi być trudne!

Czym jest metoda żelowa i jakie są korzyści jej stosowania?

Metoda żelowa to jeden z najpopularniejszych sposobów stylizacji paznokci, który zdobył ogromną popularność wśród miłośniczek manicure. Polega na aplikacji specjalnego żelu na naturalne paznokcie , formę lub na sztuczne tipsy, a następnie utwardzeniu go za pomocą lampy UV lub LED.

Głównym atutem metody żelowej jest jej trwałość. Żel utwardzony pod lampą staje się wyjątkowo odporny na uszkodzenia, co oznacza, że manicure z wykorzystaniem tej techniki może przetrwać nawet intensywne czynności. Nie musisz martwić się o odpryski, łuszczenie się lakieru czy blaknięcie koloru – żel zachowuje swoje właściwości przez dłuższy czas. To rozwiązanie idealne dla osób, które chcą cieszyć się pięknymi paznokciami przez 3-4 tygodnie.

Kolejną zaletą tego typu stylizacji jest możliwość przedłużenia paznokci. Co więcej, odpowiednia gęstość i właściwości samopoziomujące produktu sprawiają, że praca z nim jest łatwa i przyjemna. To też świetny sposób, by pozbyć się wszelkich nierówności na płytce, które powstały na przykład podczas ściągania starego lakieru.

Jak dobrać żel do przedłużania paznokci?

Ważnym krokiem przy wykorzystaniu opisywanej techniki przedłużania paznokci jest odpowiedni dobór produktu pod względem konsystencji czy koloru. Dzięki temu będziemy mieć kontrolę nad ostatecznym efektem stylizacji. W Semilac znajdziesz żele jednofazowe, które – jak sama nazwa wskazuje, posiadają wszystkie niezbędne składniki w jednym produkcie. Ich aplikacja jest łatwa i wygodna, a czas potrzebny na zrobienie paznokci skraca się. Żele jednofazowe doskonale sprawdzą się dla początkujących stylistek, które dopiero zaczynają przygodę z metodą żelową.

Jednym z podstawowych produktów do przedłużania paznokci na szablonie czy naturalnej płytce jest żel budujący Semilac Smart Tytan Builder Gel Clear. To bardzo mocny, przezroczysty produkt o średnio gęstej konsystencji i właściwościach samopoziomujących. Na przedłużony paznokieć możesz nałożyć również żelowy lakier Semilac UV GEL Color. Zaaplikuj za pomocą specjalnego pędzelka dwie warstwy i każdą utwardź osobno. Na koniec nałóż i utwardź w lampie top. Oczywiście możesz też użyć lakieru hybrydowego w dowolnym kolorze.

O czym należy pamiętać, przedłużając paznokcie przy użyciu żelu?

Podczas przedłużania paznokci należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest odpowiednie podłożenie szablonu. Należy zrobić to w ten sposób, by końcówka płytki paznokcia znajdowała się na szablonie, ściśle do niego przylegając. Z szablonu ma powstać idealne przedłużenie dla paznokcia.

Co jeszcze warto wiedzieć?

 • Szkielet ma za zadanie wyrównać uskok pomiędzy podłożonym pod paznokieć szablonem a naturalnym paznokciem. Jest to pierwsza warstwa żelu, na której później pracujemy i budujemy przedłużenie.
 • Odpowiednia budowa – paznokcie nie mogą być płaskie, bo będą pękać, ale nie mogą być też za grube, ponieważ mogą się zapowietrzać. Ważne jest prawidłowe wzmocnienie na centralnej części naturalnej płytki paznokcia.
 • Nie zalewaj skórek – w przeciwnym razie materiał się zapowietrzy.
 • Utwardzaj produkt zgodnie z wytycznymi producenta.

Przedłużanie paznokci za pomocą żelu wymaga wprawy i wiedzy. Weź udział w szkoleniu w Akademii Semilac i naucz się robić paznokcie jak profesjonalna stylistka!

Jak przedłużyć paznokcie żelem krok po kroku

Przed przystąpieniem do przedłużania paznokci przygotuj niezbędne narzędzia i produkty, takie jak pilniczek, drewniany patyczek do odsuwania skórek, bloczek polerski, cleaner, waciki bezpyłowe, pędzelek do nakładania żelu, primer, żel,
szablony, kolor oraz lampę UV lub LED.

Wykonaj paznokcie w tych kilku krokach:

 • Opracuj skórki – najlepiej zrobić to za pomocą frezarki.
 • Maksymalnie skróć paznokcie i zmatuj ich powierzchnię za pomocą bloczka. Nadmiar pyłu usuń szerokim pędzelkiem.
 • Odtłuść płytkę za pomocą cleanera i wacików bezpyłowych.
 • Zaaplikuj primer, by zwiększyć przyczepność bazy. Następnie zaaplikuj wybraną bazę i utwardź ją w lampie według wskazań producenta.
 • Na tak przygotowane paznokcie podłóż szablon i zbuduj szkielet. Następnie utwardź całość.
 • Na szkielecie zbuduj paznokcie. W zależności od konsystencji utwardzamy je pojedynczo lub wszystkie na raz, ale kciuk osobno. Całość przemyj cleanerem.
 • Teraz opiłuj powierzchnie powstałych paznokci i nadaj im kształt pilnikiem o gradacji 100/180.
 • Zmatuj powierzchnie płytek paznokciowych i w zależności od upodobań nałóż kolorowy lakier hybrydowy, namaluj french lub wykonaj zdobienia, np. babyboomer. Całość utwardź.
 • Całość zabezpiecz topem i utwardź w lampie. Możesz też wsmarować w opuszki palców nawilżającą oliwkę.

Z pewnością zauważyłaś, jak wiele korzyści przynosi przedłużanie paznokci za pomocą żelu. To nie tylko estetyczny dodatek, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie dla ceniących sobie trwałość i odporność na uszkodzenia. To także doskonały sposób na poprawę kondycji naturalnej płytki. Żel tworzy na niej ochronną warstwę, która nie tylko zabezpiecza, ale również wzmacnia. Dzięki temu nawet po zdjęciu żelu (pod warunkiem że zrobisz to w poprawny sposób), Twoje naturalne paznokcie pozostaną w dobrym stanie. Co więcej, żel pozwala na kreatywne eksperymentowanie z długością i kształtem.

Budowanie płytki paznokci przy użyciu żelu wymaga nieco wprawy. Aby podszkolić swoje umiejętności, skorzystaj z bogatej oferty szkoleń Akademii Semilac. W ofercie dostępne są m.in. profesjonalne warsztaty z podkładania szablonów oraz szkolenia o doszkolenia z przedłużania paznokci metodą żelową. Obejmują one część teoretyczną oraz praktyczną i są realizowane pod okiem doświadczonych Instruktorów. Doświadczone specjalistki zadbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół, aby efekt końcowy był zawsze zgodny z Twoimi oczekiwaniami.