Ładuję...
Porady

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe to absolutny hit...

Lakiery hybrydowe to absolutny hit...

Lakiery hybrydowe to absolutny hit w świecie manicure. Dobrej jakości hybryda to coś, na co powinnaś się zdecydować przy manicure hybrydowym. Co jednak wpływa na to, że produkt ten posłuży Ci przez odpowiedni czas? Odpowiedź w artykule.

Jak przechowywać lakier do paznokci?

Malujesz paznokcie dość często, ale czy zastanawiałaś się kiedyś jak przechowywać lakiery do paznokci, aby zachowały one swoje odpowiednie właściwości lub jak przechowywać lakier do paznokci żeby nie gęstniał? Bez względu na to, czy stosujesz klasyczne lakiery do paznokci lub lakiery hybrydowe, ich przechowywanie ma znaczenie!

Jak przechowywać lakiery hybrydowe? Kilka rad od Semilac.

heart box semilac

  1. Lakiery hybrydowe są nieodporne na światło. Stąd też najlepiej, jeśli buteleczki są wykonane z czarnego, nieprzepuszczalnego materiału. Lakiery hybrydowe Semilac, poza paroma wyjątkami, mają czarne butelki, które ograniczają wpływ światła na lakier hybrydowy.
  2.  Pomimo ciemnej barwy butelki, zbytnia ekspozycja produktów na światło nie jest wskazana. Może to spowodować zmiany w konsystencji i strukturze lakierów hybrydowych, a tego nie chcesz. Światłu powiedz stanowcze - nie!
  3.  Aby formuła lakieru hybrydowego nie zmieniała swoich właściwości powinnaś pamiętać o temperaturze. Zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury sprawią, że produkt nie będzie odpowiednio się aplikował. Preferowana optymalna granica to od 10 do 23 stopni Celcjusza. Jeśli Twój lakier gęstnieje lub nabiera innych, niepożądanych właściwości to jedną z przyczyn może być własnie nieprzestrzeganie zalecanej temperatury.
  4.  Lakiery hybrydowe powinny zachować swoją naturalną pozycję pionową.
  5.  Zwróć uwagę także na dostęp powietrza do hybryd. Im dłużej lakier pozostaje otwarty – tym gorzej wpływa to na jego strukturę. Zamykaj szczelnie butelki po wykonaniu manicure i odstaw w odpowiednie miejsce.

Które z miejsc rekomendujemy do przechowywania lakierów hybrydowych? Odpowiedź w kolejnej części.

Gdzie przechowywać lakiery hybrydowe?

Kuferek do lakierów hybrydowych Semilac

Na pewno wiele razy pomyślałaś, czy przechowywać lakiery w lodówce? Nasza odpowiedź brzmi – to zależy. Jak już wspomnieliśmy, optymalna, minimalna temperatura to 10 stopni Celcjusza. Wyjątkiem może być naprawę ciepłe lato, gdzie temperatura powietrza jest podwyższona. Wówczas, Twoje hybrydy mogą znaleźć się w lodówce na jakiś czas, ale na pewno nie w zamrażarce. Przed tym przestrzegamy. Nadmierne chłodzenie lakieru może nieodwracalnie zmienić jego strukturę.

Jakie jest najbardziej odpowiednie miejsce do przechowywania lakierów?
Unikaj trzymania lakierów w pobliżu ognisk ciepła, czyli kaloryferów lub piecyków. Duża wilgotność także nie sprzyja lakierom hybrydowym. Najlepiej, jeśli wybierzesz zacienione miejsce na swoją kolekcję hybryd Semilac. Przyszedł ci na myśl kartonik? Mamy dla Ciebie coś ciekawszego: drewniany kuferek lub  heart box. Oba te produkty poza swoją główną funkcją – przechowywania lakierów, mają też piękny wygląd, który z łatwością dopasujesz do aranżacji garderoby czy szuflady z kosmetykami.

 

Jeśli zastosujesz powyższe zasady, Twoja kolekcja lakierów hybrydowych na pewno posłuży Ci dłużej. Warto stworzyć hybrydom dobre warunki przechowywania, by praca przy manicure hybrydowym nie stwarzała Ci problemu.