Ładuję...
Porady

Jak przechowywać lakiery do paznokci?

Jak przechowywać lakiery do paznokci?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak prawidłowo przechowywać lakiery do paznokci, szczególnie wtedy, jeśli posiadamy ich pokaźną kolekcję. Warto wiedzieć, jakich kilku zasad przestrzegać, aby lakier do paznokci nie tracił swoich właściwości oraz był łatwy i przyjemny w aplikowaniu. Ważną informacją jest, że lakiery do paznokci również posiadają datę ważności i po jej upływie stają się gęste, a użyte na paznokciach - kruszą się. Należy jednak pamiętać, że swoją trwałość lakiery zawdzięczają przede wszystkim prawidłowemu przechowywaniu. Do podstawowych czynników, które mają wpływ na trwałość lakieru, zaliczamy czynniki zewnętrzne, takie jak kontakt z powietrzem lub temperatura miejsca przechowywania.

Oprócz przestrzegania prawidłowych zasad przechowywania lakierów do paznokci należy pamiętać, że przed nakładaniem lakieru na paznokcie należy dynamicznie wstrząsnąć buteleczką, aby zawartość się przemieszała. W trakcie malowania ważne jest również, aby pozostawiać buteleczkę otwartą przez jak najkrótszy czas. Po użyciu należy pamiętać o szczelnym zamknięciu i pionowym ustawieniu.

Jak przechowywać lakiery?

Podstawową zasadą przechowywania lakieru do paznokci jest trzymanie ich w miejscu, w którym unikną światła oraz wilgoci, dlatego łazienka nie jest najlepszym miejscem dla tego kosmetyku. Lepiej przechowywać go w sypialni lub garderobie. Dobrym pomysłem będzie korzystanie z funkcjonalnej toaletki, w której zgromadzimy wszystkie kosmetyki. Czasami mówi się, że lakiery warto przechowywać w lodówce, gdyż to podnosi ich trwałość. Nie jest jednak to prawda i choć nie zaszkodzi, to na pewno nie pomaga. Idealna temperatura dla lakieru do paznokci do od 10 do 15 stopni Celsjusza. Kolejną zasadą jest dokładne i szczelne zamykanie butelki oraz przechowywanie jej zawsze w pozycji pionowej. Pamiętajmy również o zasadach wspomnianych we wstępie, które dotyczą wskazówek podczas malowania - unikania długiego pozostawania otwartej buteleczki oraz każdorazowe wstrząśnięcie przed użyciem.

Należy również pamiętać, że starego lakieru nie da się odświeżyć, na przykład za pomocą rozcieńczalników lub zmywacza. W takim wypadku konieczny będzie zakup nowej buteleczki ulubionego produktu.

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Zasady przechowywania lakierów hybrydowych są podobne do zasad wskazanych do ich tradycyjnych odpowiedników. Należy jednak wiedzieć, że hybrydy są znacznie bardziej wrażliwe na światło i temperaturę, stąd bardzo często producenci wykorzystują w ich produkcji ciemne buteleczki lub z materiału nieprzepuszczającego światło. Nie oznacza to, że mając lakier hybrydowy w ciemnej butelce, możemy zapomnieć o ekspozycji na światło – ona zawsze będzie dla kosmetyku niekorzystna i trzeba jej unikać. Mniejsza odporność na temperaturę może zachęcać do przechowywania lakierów hybrydowych w lodówce, jednak powinna w niej być temperatura bliższa 10 stopniom Celsjusza niż zeru. Po wyjęciu lakieru z lodówki i przed jego użyciem należy doprowadzić go do temperatury pokojowej. Zatem jak przechowywać lakiery hybrydowe Semilac? Warto zaopatrzyć się w przestronny kuferek lub stylowe pudełko, które będziemy przechowywać w chłodnym pomieszczeniu.

Jeśli zadbasz o prawidłowe przechowywanie lakieru do paznokci, będziesz cieszyć się jego wysoką jakością przez bardzo długi czas. Poprawnie przechowywany lakier do paznokci ułatwia aplikację, a w związku z tym w efekcie lepiej prezentuje się na paznokciach. W dobrych warunkach nawet pokaźna kolekcja lakierów, również tych hybrydowych, zachowa wysoką jakość i nienaganną trwałość.