Ładuję...
Porady

Jak kształtować paznokcie, aby wyglądały pięknie?

Jak kształtować paznokcie, aby wyglądały pięknie?

Marzysz o zadbanych paznokciach, które nawet bez manicure wyglądają zachwycająco? Kluczem do sukcesu jest nadanie im odpowiedniego kształtu. To on sprawia, że dłonie prezentują się nienagannie, pozwala też zapanować nad kierunkiem wzrostu paznokcia i uzyskać pożądany efekt wizualny. Przygotowana w ten sposób płytka stanowi doskonałą bazę do dalszych zabiegów – malowania i ozdabiania w dowolny sposób. Zobacz, jak nadać kształt paznokciom krok po kroku.

Jak mieć ładny kształt paznokci?

Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Z mody już dawno wyszły nożyczki i cążki, które nie tylko nie pozwalają na precyzyjne uformowanie paznokci, lecz także zagrażają ich wrażliwej strukturze. Obecnie to pilniczki zawojowały świat manicure i właśnie nimi z łatwością uzyskasz pożądany kształt swoich paznokci. Do wyboru masz kilka rodzajów – prosty, banan lub w kształcie łódki. Każdy z nich dba nie tylko o odpowiedni kształt, ale także pozwala osiągnąć go w delikatny sposób, nie powodując uszkodzeń.

Chcąc wiedzieć, jak kształtować paznokcie pilnikiem, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Oprzyj swoją dłoń stabilnie na blacie – nigdy nie piłuj w powietrzu, ponieważ nie masz wtedy pełnej kontroli i łatwo możesz popełnić błąd, który zaburzy całą koncepcję. Dokładnie osusz dłonie, gdyż mokra płytka jest giętka, więc trudno jest ją spiłować. Aby uniknąć rozdwajania końcówek, piłuj tylko w jedną stronę. Staraj się też zachować taką samą długość paznokci na każdym palcu – po zakończonej pracy umyj ręce i skontroluj uzyskany efekt. Dopiero później przejdź do namaczania i ewentualnego usuwania skórek.

Jak nadać kształt paznokciom krok po kroku?

Popularnym wyborem jest standardowy, półokrągły kształt. Jest on też najbardziej naturalny, dopasowany do opuszków palców i wymagający niewielkiej ingerencji, a więc łatwy do uzyskania – podczas piłowania wystarczy dostosować krawędź paznokcia do budowy opuszka. Zaokrąglone paznokcie niełatwo uszkodzić, gdyż nie zahaczasz nimi o ubrania czy inne powierzchnie. Są polecane, jeśli zmagasz się z kruchością i łamliwością płytki.

Zastanawiasz się, jak mieć ładny kształt paznokci, zapewniając sobie jednocześnie oryginalny look? Jeśli masz długie palce, rozważ piłowanie w kwadrat. Aby całość wyglądała pięknie, konieczna jest precyzja. Ułatwisz sobie to zadanie, opierając zarówno dłoń, jak i pilnik o blat. Kwadratowa płytka świetnie się prezentuje wykończona subtelnym manicure francuskim lub pomalowana lakierem bezbarwnym. Jej wada to podatność na zdarcia, dlatego zadbaj o odpowiednie wzmocnienie, stosując odżywkę witaminową do paznokci.

Chcąc wysmuklić swoje dłonie, postaw na płytkę w postaci migdałka. Zatem jak nadać ładny kształt paznokci w takim wypadku? Wymaga to trochę czasu i systematyczności – musisz uzbroić się zatem w cierpliwość. Wraz ze wzrostem paznokcia stopniowo piłuj tylko jego boki, pozwalając końcom swobodnie rosnąć, jedynie delikatnie je wyrównując. Dzięki temu płytka zostanie uformowana w pożądany sposób, a Twoja konsekwencja zostanie nagrodzona piękną podstawą do stworzenia manicure.

Jak nadać paznokciom ładny kształt szpica?

Paznokcie spiłowane w ostry szpic są jednymi z najbardziej nowoczesnych, a jednocześnie najtrudniejszych do uzyskania samodzielnie w domu. Nie sprawdzą się też dla każdej kobiety. Zrezygnuj z nich w pracy fizycznej lub gdy nosisz soczewki, jednak – jeśli szukasz inspiracji na imprezę lub wyjątkowe spotkanie – taki kształt z pewnością zachwyci wszystkich oryginalnością. Wybierając efektowne, szpiczaste paznokcie, skorzystaj z utwardzanego lakieru hybrydowego w ulubionym kolorze.

Szukasz sposobu na perfekcyjny kształt paznokci? Zachwyć się bogactwem wyboru i zainspiruj powyższymi wskazówkami, aby Twoje dłonie wyglądały perfekcyjnie niezależnie od okazji. Z profesjonalnymi akcesoriami i lakierami Semilac stworzysz doskonały manicure, którego podstawą są zadbane i idealnie uformowane paznokcie.