Ładuję...
Porady

Hybryda w ciąży? Jak najbardziej!

Hybryda w ciąży? Jak najbardziej!

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety, w którym szczególnie uważa na siebie i rozwijające się dziecko. Przyszłe mamy często zastanawiają się, czy hybryda w ciąży to dobry pomysł. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Można robić paznokcie hybrydowe w ciąży i cieszyć się zadbanymi dłońmi w tym wyjątkowym okresie. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach i zachować szczególne środki ostrożności. Zatem: hybryda a ciąża — na co zwrócić uwagę? W niektórych, wyjątkowych sytuacjach z wymarzoną stylizacją musisz trochę poczekać. Przeciwwskazaniem do tego, by nosić manicure hybrydowy w ciąży, jest przede wszystkim choroba paznokci — grzybica lub drożdżyca, które najpierw trzeba wyleczyć. Po terapii osłabioną płytkę trzeba zregenerować np. używając odżywek do paznokci Semilac

Czy można robić hybrydy w ciąży?

Hybrydy a ciąża to wciąż gorący temat wśród kobiet spodziewających się dziecka. Duża część z nich zastanawia się czy w ciąży można robić paznokcie hybrydowe?  Odpowiedź na nie jest prosta — można. Lakier hybrydowy w ciąży jest bezpieczny, choć należy zwrócić uwagę na kondycję paznokci. Czasem u ciężarnych paznokcie mogą być się słabsze, łamliwe, a czasem wręcz przeciwnie — mogą szybciej rosnąć. Zależy to od indywidualnej sytuacji i hormonów. Pamiętaj jednak, by nie nakładać lakierów hybrydowych na mocno zniszczoną czy osłabioną płytkę paznokciową. Najpierw warto ją zregenerować, odżywić i dopiero potem zdecydować się na lakiery do paznokci bezpieczne w ciąży. Podobnie jest w przypadku kwestii ciąża a paznokcie żelowe — są bezpieczne, jednak warto najpierw zadbać o wzmocnienie płytki. 

Lakiery do paznokci bezpieczne w ciąży

Skoro odpowiedź na pytanie, czy można malować paznokcie w ciąży, została udzielona, to należy zastanowić się nad kolejną ważną kwestią. Jaki wybrać lakier do paznokci w ciąży? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład interesującego Cię produktu. Bezpieczne lakiery do paznokci w ciąży nie powinny zawierać formaldehydu, czy toluenu. Żadnej z tych substancji nie zawierają lakiery hybrydowe Semilac. Szeroka gama kolorów sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Może być to energetyczny żółty neon, lub słodki róż. Wybór, jaki lakier do paznokci w ciąży zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Najczęstsze obawy w temacie „ciąża a hybryda” dotyczą używania lampy UV/LED. Nie istnieją jednak dowody na to, by działały one negatywnie na dziecko, dlatego ze spokojem możesz wykonać manicure hybrydowy. Podobnie bezpieczne okazują się tipsy w ciąży.

Czy w ciąży można malować paznokcie lakierem hybrydowym?

Lakiery hybrydowe marki Semilac są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Mimo tego wiele przyszłych mam ma rozterki, czy w ciąży można malować paznokcie, dlatego warto podkreślić, że płytka jest martwym tworem, a składniki lakieru hybrydowego nie wnikają do krwiobiegu. Dodatkowo szybko zastygają. Wiemy, że ciąża a paznokcie hybrydowe to wciąż gorący temat, dlatego oprócz wybrania bezpiecznych preparatów ważne jest, by pamiętać o określonych zasadach higieny. Bardzo istotne okazuje się używanie wysterylizowanych narzędzi. Twoje cążki do skórek, czy pilniki powinny być używane wyłącznie przez Ciebie — nie pożyczaj ich nikomu innemu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa zakażeń, a Ty możesz cieszyć się pięknymi dłońmi w ciąży. 

Aceton a ciąża

Skoro już wiesz, czy można robić paznokcie hybrydowe w ciąży, to pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób zdjąć ją, kiedy paznokcie odrosną? W Twojej głowie pojawia się myśl: aceton a ciąża — czy to bezpieczne? Odpowiadamy! Tak, ponieważ przede wszystkim należy pamiętać, by zdejmować lakier hybrydowy w sposób właściwy, najlepiej właśnie za pomocą acetonu lub preparatów go zawierających. Dzięki temu płytka paznokcia nie zostanie naruszona ani uszkodzona. Aceton nie jest produktem szkodliwym. Podsumujmy: manicure hybrydowy a ciąża? Semilac jest na tak!