Ładuję...
Blog

Hybryda na bardzo krótkich paznokciach – dlaczego warto na nią postawić?

Krótkie paznokcie to wybór, który często podyktowany jest praktycznymi względami. Możliwość wykonywania prac manualnych, spełnianie domowych obowiązków czy zabawa z ulubionym zwierzakiem – w codziennych aktywnościach na pierwszy plan wysuwa się potrzeba wygody. Kto jednak powiedział, że krótkie paznokcie nie mogą wyglądać efektownie? Hybrydy, które łączą w sobie komfort z eleganckim wyglądem, to idealne rozwiązanie na co dzień!

 

Hybryda na bardzo krótkich paznokciach

Hybryda na bardzo krótkich paznokciach

Obgryzanie paznokci, łamliwa płytka lub problem z zadzierającymi się krawędziami – przyczyn, przez które krótkie paznokcie wydają się rozsądną opcją, nie brakuje. Trudno także nie zauważyć, że krótkie paznokcie często wynikają z regulaminu w miejscu pracy, gdzie liczy się przede wszystkim higiena i komfort. Jak w tym wypadku zadbać o ich pożądaną estetykę?

Chociaż z hybrydami kojarzą się głównie długie paznokcie, to – w zgodzie z najnowszymi trendami – paznokcie hybrydowe coraz częściej cieszą się zainteresowaniem posiadaczek krótkiej płytki. Na ich korzyść zdecydowanie przemawia trwałość, odpowiednia twardość oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu hybrydy wytrzymują nawet ponad dwa tygodnie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że poprawnie wykonany manicure hybrydowy nie uszkadza naturalnej płytki, co sprzyja zdrowemu wyglądowi paznokci.

Paznokcie migdałki? Krótkie też się dobrze wyglądają!

Paznokcie migdałki? Krótkie też się dobrze wyglądają!

Chociaż na brak popularnych kształtów paznokci nie można narzekać, to jednak nie wszystkie typy idą w parze z krótką płytką. Aby wysmuklić dłonie i podkreślić zgrabne palce, warto zastanowić się nad znanymi migdałkami, które obecnie są jednym z najbardziej cenionych wyborów.

Paznokcie w kształcie migdałów charakteryzują się szeroką podstawą i smukłymi, symetrycznie spiłowanymi bokami. W ich wykonaniu przyda Ci się profesjonalny pilniczek Semilac 100/180, przeznaczony do codziennej obróbki paznokci, dzięki któremu szybko i sprawnie zadbasz o ich dopracowanie. Przy usuwaniu skórek skorzystaj z pomocy zmiękczającego preparatu, który zdecydowanie ułatwi późniejsze zabiegi.

 

Ładne krótkie paznokcie

Ładne krótkie paznokcie

Pytanie: „Jaki kolor na krótkie paznokcie?” lubi się powtarzać. I choć nierzadko można usłyszeć, że intensywne kolory lepiej sprawdzają się na dłuższej płytce, to nie daj się wprowadzić w błąd – nasycone barwy i krótkie paznokcie to zestawienie, któremu trudno odmówić.

Ponadczasowy, czerwony lakier do paznokci przyda Ci się w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy w weekend planujesz wystawne przyjęcie, czy raczej spotykasz się ze znajomymi w pobliskim pubie. Dobrym pomysłem będzie także zakup srebrnych lakierów, które za każdym razem prezentują się z klasą.

Jeśli jednak wolisz nieco bardziej stonowane propozycje, to pamiętaj, że pastelowe odcienie lub lakiery typu nude należą już do klasyki, która nie wyjdzie z mody.

 

Krótkie paznokcie – wzorki na każdą okazję

Przy selekcji idealnych wzorków na krótką płytkę paznokcia warto kierować się minimalizmem. Oszczędne formy i prostota będą więc strzałem w dziesiątkę!

Kropki, kwiatki czy subtelne gwiazdki – delikatnym paznokciom nie sposób odmówić uroku. Sprawdzonym rozwiązaniem okażą się też dodatki w postaci błyszczących pasków lub niewielkich rozmiarów diamencików. Dla urozmaicenia hybryd możesz także pomyśleć o zwierzęcych printach lub etnicznych wzorach.

Na krótkich paznokciach nie zawiedzie Cię również metaliczny manicure, który sprawdzi się zwłaszcza w spędzany poza domem piątkowy lub sobotni wieczór.