Chat with us, powered by LiveChat

POBIERZ NASZĄ NOWĄ APKĘ: MÓJ SEMILAC I ODBIERZ LAKIER ZA 1 GROSZ

Ładuję...
Porady
Blog

Domowa frezarka do pedicure – dlaczego warto ją mieć?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad wykonywaniem pedicure frezarką w zaciszu własnego domu? Jeśli tak, zostań z nami i przeczytaj poniższy artykuł. Wyjaśniamy, dlaczego warto się na to zdecydować, ale także, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej frezarki do pedicure. Zadbaj o odpowiednie kosmetyczne wyposażenie i ciesz się wysokim komfortem pracy.

 

Frezarka do manicure i pedicure – czym się różnią?

Czy naprawdę frezarka do pedicure powinna spełniać inne wymagania, niż ta do manicure? Na to pytanie, chociaż może się ono wydawać się podchwytliwe, odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Paznokcie u stóp i rąk różnią się kruchością, elastycznością, a przede wszystkim grubością. Skórki oraz zrogowaciała skóra u stóp powodują, że frezarka do pedicure musi zostać odpowiednio dobrana i w pełni dopasowana do potrzeb.

 

Jak wybrać frezarkę do pedicure?

Wybór dobrej frezarki do paznokci pedicure wymaga czasu. Koniecznie uwzględnij nie tylko potrzebne certyfikaty i solidność sprzętu, ale również swój komfort. Pamiętaj, że dobra frezarka do pedicure z łatwością poradzi sobie z manicurem! Warunkiem jest tylko ustawienie odpowiedniej mocy dostosowanej do tego właśnie zadania.

Ta zasada nie działa jednak w drugą stronę – urządzenie, którym opracowujesz dłonie, może okazać się niewystarczające do wykonania dobrego pedicure. Nawet najlepszej jakości frezy nie usuną całkowicie martwego, zrogowaciałego naskórka i nie nadadzą paznokciom dobrego kształtu, jeśli moc frezarki do pedicure będzie zbyt niska.

 

Pedicure z frezarką – pomyśl o profesjonalnym sprzęcie

Dokonując wyboru i kupując frezarkę do pedicure, zwracaj uwagę na moc, którą producent podaje w watach. Przyjmuje się, że by urządzenie dawało Ci możliwość dokładnego opracowania stopy, jego moc nie powinna być mniejsza niż 40 watów. W  sprzedaży dostępne są też tak mocne, jak 100 czy 200 – jeśli zamierzasz używać frezarki tylko w domu na własny użytek, taka moc niekoniecznie będzie Ci potrzebna.

Moc frezarki nie jest jednak jedynym wskaźnikiem, który warto sprawdzić przed zakupem. Równie ważne są obroty frezarki do pedicure. By praca szła sprawnie, a efekty wyglądały dobrze, ich ilość dobierz do rodzaju używanego frezu. Zasada jest prosta, jednak bardzo ważnym jest jej przestrzeganie. Im mniejszy frez, tym większe obroty. Analogicznie, im frez większy, tym obroty powinny być większe.

Wprawa z pracą frezarką zarówno do manicure, jak i pedicure, pozwoli Ci z czasem odnaleźć złoty środek i optymalny  dla Ciebie i Twojej ręki balans między obrotami a używanymi frezami. Rozwiązanie jest jedno: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! Im więcej stóp i paznokci opracujesz frezami, tym sprawniej i szybciej wykonasz zabieg.

Dobrej jakości frezarka do pedicure będzie posiadała lekką i ergonomiczną rączkę – upewnij się, że właśnie taką planujesz kupić. Jest to bardzo ważne i wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także w dużym stopniu na efekt końcowy. Spiętą ręką ze sztywnym, zmęczonym nadgarstkiem nie będziesz w stanie wykonać precyzyjnego pedicure czy manicure.

 

Maszynka do pedicure – jak używać?

Po pierwsze, bądź dla siebie wyrozumiała i cierpliwie poczekaj, aż Twoja dłoń przyzwyczai się do ciężaru rączki frezarki. Przy domowym użytku bardzo ważne jest, żebyś pamiętała o odpowiednim stanowisku – stwórz dla siebie i swojej frezarki odpowiednie miejsce do pracy. Upewnij się, że stół czy blat, na którym ją ustawisz, jest stabilny i nie rusza się. Jest to kluczowe dla bezpieczeństwa pracy z frezarką do pedicure w domu. Równie ważne jest jasne, naturalne światło, przy którym Twoje oczy nie będą szybko się męczyć. Najlepiej, gdyby padało na dłonie czy stopy z góry – w taki sposób, by uniknąć cienia.

Zapoznaj się z funkcjami poszczególnych rodzajów frezów i przetestuj, którymi operuje Ci się najłatwiej, a które stwarzają problemy. Robiąc pedicure w domu, bardzo ważne jest komfortowa praca. Gdy już dopasujesz obroty i frezy, a także dobrze zapoznasz się z rączką, którą będziesz umieć operować z łatwością, przystąp do pracy. Pedicure w domu z frezarką pozwoli Ci zadbać o swoje stopy niezależnie od pory roku i pogody.